remmen los: ‘Friet met biefstuk M A ‘Volgend seizoen Champions League!’ van Oud-Vossemeer 15 Het Laatste Woord „Ik vond dit één van de betere edi ties qua omstandigheden. Het par koers was anders, vooral op het eind. Je moest goed kijken waar je je voeten zette, omdat het soms ook onverhard was.” De Zwinstedenloop werd tussen de vijfde en zesde kilometer in een beslissende plooi gelegd. Met vier man in een aanvankelijke kop groep van negen man was de club uit Aalst het best vertegenwoor digd. „Ward mocht alleen maar gaan als hij niemand meenam”, zei broer Thijs Oosterlinck. „Het eer ste deel ging vrij snel met de wind in de rug, maar de laatste vijf, zes kilometer met de wind tegen werd hoog lag in Oud-Vossemeer. De acht man voorin werkten lang eendrachtig samen en in de ach tergrond beklaagde Vermeltfoort zich in de finishstraat juist luid keels over het gebrek aan cohesie. De voorsprong van de kopgroep liep op naar een veilige driekwart minuut, totdat Vermeltfoort bij het ingaan van de finale de boel toch in gang wist te trekken. De achtervolgers naderden tot min der dan tien seconden. Ondertus sen smeedde Bierkens zijn plan. „Coen Vermeltfoort terug voor aan, dat wilde ik niet laten gebeu- voor het klassement het verschil gemaakt.” Middelburger Adriaan Wattel bekroonde een prima race met de 22ste plaats en sprak over een test. „Ik was mezelf qua vermoeidheid even tegengekomen en had veer tien dagen niks gedaan. Na een ki lometer of tien ben ik alleen gaan lopen. Rond of net boven mijn pr. Daar ben ik tevreden mee.” toen dat na acht a tien kilometer uit elkaar viel, zakte het een beetje in", zei de Walcherse. „Ik ben geen windloper en heb geprobeerd te schuilen. Ik houd van de leegte en die bomenrijen. Ja, ik ben wel ver rast. Ik had de uitslagen van voor gaande keren gezien. Er komen hier altijd goeie Belgen. Ik dacht: dat wordt geen podium dit keer.” De beste tien mannen ontvin gen een geldprij s. De vrouwen ble ven in dat opzicht met lege handen achter. Nelleke Baldé, verbaasd: „Ik bleef nog even staan. Zo van: wij krijgen ook nog wat? Maar nee. Dat kom je toch nergens meer tegen?” Gefeliciteerd! Hebben jullie een goed feestje gevierd? „Haha, dat hebben we zeker ge daan. Belgisch kampioen wor den is dan ook niet zomaar iets. In de reguliere competitie zijn we op de vierde plaats geëin digd. Bij de start van de compe titie waren we dan ook zeker geen favoriet. Toch wonnen we in de halve finale van regerend landskampioen Floriant Merel- beke met 19-14. Dat gaf echt een grote boost, waardoor we met veel vertrouwen aan de finale begonnen. We waren vooraf geen favoriet, maar hebben met ruime cijfers gewonnen van Borgerhout (24-15).” „Absoluut, volgend jaar mogen we meedoen aan de Champions League. Daar kijk ik ongeloof lijk naar uit, want dat is het hoogste niveau waarop je kunt spelen. De locatie is nog niet bekend, maar het zal in toer- nooivorm gespeeld gaan wor den. Aan de Champions League doen sowieso de kampioenen van onder andere Nederland, Spanje, Portugal en Duitsland mee.” „Voor ik naar Boeckenberg ging, speelde ik bij DeetosSnel uit Dordrecht. Daar had ik het op den duur wel gezien. Toeval lig kreeg mijn vriend (en team genoot) Jordan de Vogelaere de kans om naar Boeckenberg te gaan. We hebben gevraagd of er nog een plaats in de selectie over was en dat bleek nog zo te zijn ook. Zodoende zijn we sa men naar België gegaan.” „Eigenlijk zouden we komend weekend al moeten spelen, maar ik ben blij dat we dan nog niet hoeven. We staan momen teel tweede in de veldcompeti- tie. De doelstelling is om weer bij de eerste vier terecht te ko men. Wat er dan gebeurt, zien we dan wel weer. Als we iets hebben geleerd van de afgelo pen play-offs, dan is het wel dat alles kan gebeuren en de stand op de reguliere ranglijst weinig zegt. Ik heb in ieder geval alle vertrouwen in ons team. We zijn ontzettend jong, maar kun nen toch volwassen spelen. Daarnaast zijn we bovenal een ontzettend hecht team, dat voor elkaar wil werken. Dat is onze voornaamste kracht.” ren. Dan sla j e je naderhand voor j e kop.” We waren vooraf geen favoriet, maar hebben met ruime cijfers gewonnen Nelleke Baldé Bieke Trenson uit het Belgische Westkapelle won bij de vrouwen. Zij was ruim anderhalve minuut sneller dan Nelleke Baldé uit Grijpskerke. „We hadden een mooi groepje in het begin, maar Koerskilometers De Drent Tijmen Eising had de zelfde gedachte en besloot de sprint niet af te wachten. De cou reur uit Emmen sloeg een gaatje, leek even op weg naar de bloemen, totdat Bierkens en de anderen hem in de laatste kilometer in het nekvel grepen. De 23-jarige cou reur van het Allinq Continental Cycling Team speelde het slim en kon al ruim voor de streep de ar men in de lucht steken. Lars Oreel eindigde als veertiende en was daarmee de beste Zeeuw. Rico van Damme moest genoegen nemen met de twintigste stek. Van Damme wees na afloop op het programma van coureurs als Bierkens. De West-Brabander reed al sterk bezette koersen als de Dorpenomloop Rucphen, de GP Jean-Pierre Monseré en de GP Cri- quilion. „Die mannen hebben veel meer koerskilometers in de benen. Daar kun je als clubrennertje niet tegenop.” Van Damme is niet on tevreden over zijn vormpeil. „Ik was niet goed en niet slecht. Ik moet er nog even in komen. Maar ik heb wel het vertrouwen dat ik dit jaar een paar periodes goed kan zijn.” Het eerstkomende doel van de man uit Yerseke is de Omloop van de Braakman op 8 april. „Dat is een mooie koers om naar toe te werken.” Vrouwen Bij de vrouwen werd de koers in Oud-Vossemeer gedomineerd door het team van wielervereni ging Schijndel. Maartje Redder won, voor haar ploeggenotes Anne Knijnenburg en Lisa van Belle. De Thoolse juniore Julia Lindhout eindigde op de 45ste plaats. - Llfc- PM MAANDAG 20 MAART 2023 ik poef te weg ,’M Tess Voshart, fotomaréoSpeltEn - Tess Voshart - Bas Dingenouts - Peter van Kouteren Tim Bierkens laat er geen twijfel over bestaan wie de sterkste is in de Ronde van Oud-Vossemeer. fotsjöhanvan oerhelden De uit Burgh-Haamstede af komstige Tess Voshart (20) is zaterdag met Boeckenberg landskampioen in België ge worden. Ze is de dochter van Dennis en Jiska Voshart, die in het verleden allebei de Neder landse zaalfinale speelden. Kampioen van België dus. Be tekent dit ook in het korfbal dat er een Europees toernooi aan komt? Hoe ben je eigenlijk in België terechtgekomen? En nu? Op naar het buitensei zoen. Ward Oosterlinck wint na goed ploegenspel in Sluis, foto jan bos 'T - - j j j ï.H.yi-4 l*-i Lf L.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 47