Yerseke voelt zich u Subtop is na Fi bestolen, arbiter geeft later fout toe ‘Eén van de regels is: blijf van de scheidsrechter af’ Directe handhaving in eerste klasse een lastig 10 Ik was het plezier kwijt. Waardoor dat kwam, weet ik eigenlijk niet landde de bal op de paal. Ray Kroon, voormalig speler van Goes, was als eerste bij de rebound: 0-2. weet ik eigenlijk niet. Bij het ‘tweede’ heb ik het plezier hervon- Terneuzense Boys is aan een sterke reeks bezig in de eerste klasse C. De laatste vier wedstrij den leverden tien punten op, waardoor de ploeg nu dichter bij nummer drie BVCB staat dan bij de degradatiestreep. Het gat met de gevarenzone is na zaterdag vijf punten, terwijl de Zeeuws-Vla- uit kan voetballen. Wel heb ik het Als het aan Bruins ligt, gebeurt dit zo snel mogelijk. Deze week Dankzij de derde overwinning op rij heeft Terneuzense Boys een nieuw sprongetje gemaakt in de eerste klasse C van het zaterdag voet bal. De Zeeuws- Vlamingen wonnen met 1-2 bij subtopper Brielle en staan nu zevende. ten we het er op houden dat ik er niet uit kwam met één van de spelers. De rest zet ik in mijn rapport richting de KNVB. Eén van de regels is: ‘blijf van de scheidsrechter af.” Wel een doelpunt Scheidsrechter Uitterhoeve, die zelf na de wedstrijd ook de beel den had gezien, reageerde giste ren op het voorval. „Het was voor mij moeilijk te zien of de keeper de bal nu vast had of niet. Achteraf moet ik zeggen dat het wel een doelpunt was. Ik ben naar mijn as sistent gegaan, maar had het zelf moeten beslissen. Ik heb een fout gemaakt. Dat kan gebeuren, maar Yerseke had die twee punten wel kunnen gebruiken.” In de afgelopen wedstrijden kreeg SVOD’22 niet altijd wat het ver diende. Het veldspel was goed, wat resulteerde in diverse kansen. Af maken was het probleem. Tegen RWH (1-2 nederlaag) ging de bo venstaande analyse niet op. „Alles behalve”, baalde trainer Pim Bruins na afloop. Dat het speelveld meer weg had van een maanlandschap dan een voetbalveld hielp niet mee, conclu deerde de trainer. „Maar het veld al leen is geen excuus. Ook is het goedkoop om te zeggen: ‘we had den het niet vandaag’. De tijd is voorbij om achteraf te zeggen dat we hier van moeten leren.” Het elftal heeft resultaten nodig, wil het in de eerste klasse blijven. SVOD bezet de twaalfde plaats, wat aan het einde van rit directe degra datie betekent. De nacompetitie- plekken zijn nog binnen bereik. Arbiter Uitterhoeve werd volgens Yerseke na de 2-1 onder druk gezet door een groot aantal spelers van Zuidland. Zij wilden dat hij met ‘hun’ grensrechter ging overleg gen. Volgens de vlaggenist had de goalie bij de inzet voor het doel de bal vast gehad. Na enig oponthoud besloot Uitterhoeve de goal te an nuleren. Zo bleef het 1-1. „Dit kan echt niet”, stelde Groeneveld. Het voelde als zwaar onrecht voor de trainer die na afloop de doelman van Zuidland sprak. „Zelf hij gaf aan dat er weinig aan de hand was”, stelde Groeneveld. „Het ligt niet alleen aan de scheidsrechter dat we niet win nen, maar uiteindelijk toch wel. Hij keurt de goal af.” In de 36ste minuut was Yerseke op voor sprong gekomen. Een vrije trap van Arjen Dingemanse ging dwars door de muur heen en on der de keeper door het doel in: 1-0. Groeneveld: „Zij waren dreigend met hun snelheid voorin, en wij met Xander van der Poel en Guus de Leeuw.” De gelijkmaker kwam na een uur op het bord. Op aange ven van Jordi Breestraat kopte Marcel van Berg de gelijkmaker binnen. En toen kwam de veelbe sproken 95ste minuut: wel of geen goal. ‘Penalty zeer dubieus’ Op het moment van staken leidde Luctor Heinkenszand met 2-1. Stijn But had na tien minuten voor Zeelandia Mid delburg de score geopend. Uit een door Barry Olierhoek be nutte strafschop kwam de thuisploeg op gelijke hoogte. Nonnekes: „Wij vonden dat de penalty zeer dubieus was en dat de overtreding buiten de zestienmeter was.” Na een verre uittrap van de doelman scoorde Kevin van lersel vlak voor rust de 2-1. Serie neerzetten Met nog acht wedstrijden te gaan, is directe handhaving een lastige op gave. Het verschil met de ‘veilige’ plek negen is acht punten. „We zijn niet kansloos”, wist Bruins. „Maar we moeten wel een serie neerzet ten.” De oefenmeester was kritisch over de manier waarop de 0-1 van Gino Boers tot stand kwam (23ste minuut). „We verdedigen in de zone. Daar trainen we veel op. Als iemand vooruit stapt, moeten de anderen hierop berekend zijn.” Dat was niet het geval. „We lieten ons weglokken. Daardoor lag het hele maal open.” Na bijna een uur spelen werd de score verdubbeld. „We sprintten niet snel genoeg terug”, analy seerde Bruins de uitbraak van RWH. Via een voet van SV OD be- SVOD’22 kwam dit keer niet tot goed voetbal. Het resultaat was een nederlaag tegen RWH: 1-2. „Er zijn momenten datje kritisch mag zijn.” Luctor-trainer Giovanni Siere- veld: „Het was een wedstrijd met veel strijd. In de tweede helft was er een dribbel van Corné de Jonge en twee gasten van Zeelandia namen hem in de mangel.” Arbiter Luyken floot voor een overtreding en vervolgens begaf een aantal spelers zich richting de leids man. Het leverde Dogan en Za riouh een rode kaart op. Siereveld baalde van het ge beuren: „Ik hoop dat het alle maal met een sisser afloopt.” Namens Zeelandia Middelburg reageerde assistent-trainer Joeri Nonnekens op het staken van de wedstrijd: „De reden was een opstootje waarbij de scheidsrechter in zijn ogen on heus bejegend werd.” Scheidsrechter Rob Luyken, voorzitter van de COVS Breda, hield het naderhand kort. „La- Maarten Hazelaar Na iets meer dan een uur spelen bracht Jochem Hazelaar de span ning terug in de wedstrijd. De eer ste fatsoenlijke aanval van de thuis ploeg (steekbal Bas van der Wel) werd door de aanvoerder verzil verd: 1-2. Toeval of niet; Maarten Hazelaar kwam zojuist binnen de lijnen. De aanvaller maakt geen deel uit van de selectie. De blessures van Sjoerd Verhuist (gescheurde enkel band) en Pepijn Struijk (scheurtje in de hamstring) zorgden ervoor dat SVOD dun in de aanvallers zat. „Het is problematisch”, omschreef Bruins de vele blessuregevallen. Vorig seizoen was Hazelaar een vaste waarde. Tegenwoordig maakt plezier kwijt. Waardoor dat kwam, hij minuten bij SVOD 2. „Ik wil hem er structureel bij hebben”, stelde de oefenmeester. „Hij kan in den. Misschien omdat ik daar vrij- deze fase belangrijk zijn. Maarten is in potentie een heel goede ‘eerste- idee om ooit terug te keren, klassespeler’. Je hebt wapens nodig in je elftal. Iemand met specifieke kwaliteiten zorgt ervoor dat andere volgt er een gesprek. Hazelaar is er jongens beter renderen.” nog niet uit. Aan de ene kant wil hij Bruins wilde niet kwijt waarom zijn huidige team niet teleurstellen Hazelaar een stapje terugdeed. „Ik en aan de andere kant wil hij de vind het netjes om dit binnenska- club helpen. Tegen RWH kon de mers te houden.” offensieve kracht zijn stempel niet De hoofdrolspeler zelf had ook op het spel drukken. Het bleef bij geen pasklare uitleg. „Ik was het 1-2. Removals - L( YERSEKE SVOD’22 heeft n HEINKENSZAND TERNEUZEN b »j WA - Maarten Hazelaar De camerabeelden die Yerseke had vastgelegd, logen er niet om. De Bevelandse tweede klasser had zaterdag in eigen huis tegen Zuidland recht op de drie punten, maar scheids rechter Leo Uitterhoeve keurde in de 95ste minuut de 2-1 van Yerseke na overleg met de as sistent- scheidsrechter van Zuidland af. „Ongelooflijk. Die vlagger steelt hem gewoon”, zei Yerseke-trainer Marco Groeneveld. De topper tussen Luctor Heinkenszand en Zeelandia Middelburg haalde zaterdag het einde niet. Scheidsrech ter Rob Luyken staakte het duel in de derde klasse in de 70ste minuut bij een 2-1- stand na ‘wanordelijkheden’. Hierbij kregen middenvelder Samet Dogan en wisselspe ler Hamza Zariouh van Zeel andia Middelburg rood. Terneuzense Boys (oranje shirts) won zaterdag knap met 1-2 bij Brielle. FOTO HARRY BROUNS - Klaas Verspoor Len Wolters Oostkapelle - Klaas Verspoor f w -Xê- Samet Dogan (rechts) kreeg rood. MAANDAG 20 MAART 2023 PM f018141

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 42