(0 M iBOf 9 Arnemuidse ploeg blijft na verlies bij Fiks toch in Korfbal League 2 Minutenlang tuurden de korfballers van TOP Arnemuiden zaterdagavond gespannen naar hun mobieltjes, waarop ze de eindfase van het Tempo-DeetosSnel volgden. Ze zaten even flink in de piepzak na hun onnodige nederlaag (21-20) bij Fiks. Want als concurrent DeetosSnel nog zou winnen, zouden zij degraderen uit de Korfbal League 2... Hoewel er constant goede geluiden kwamen uit Alphen aan den Rijn, durfden de Walchenaren pas te juichen na het laatste fluitsignaal. Ik ben natuurlijk sportfysiotherapeut van beroep en zou dit nooit aanraden Voshart kampioen Eind goed, al goed. Dat was het gevoel dat overheerste na de seizoensafslui- ting in Oegstgeest. Het was niet altijd goed wat TOP liet zien, maar het team van coach Edwin Coppoolse was net boven de degradatiestreep gebleven en daar ging het uiteindelijk om. „We hebben het ons vandaag ontzettend moeilijk gemaakt”, zei hij. „We had den deze wedstrijd niet meer uit han den mogen geven nadat we in de tweede helft met vier punten voor kwamen. Maar ik ben blij dat Tempo zijn sportieve plicht heeft gedaan.” De opluchting bij de spelers, speel sters en stafleden was groot. Achttien speelrondes op rij hadden ze op hun tenen moeten lopen en het eindresul taat mocht er zijn. Coppoolse: „De Korfbal League 2 is een heel zware poule. We zijn heel moeizaam begon nen, maar hebben daarna veerkracht getoond. Ik ben er trots op dat we het uiteindelijk hebben gered.” landse degradant was al genoeg om erin te blijven. Dat moest kunnen... Maar eenmaal binnen de lijnen was de overtuiging helemaal weg. De Arne- muidenaars waren slordig in de pas sing en vonden heel moeilijk de vrije man of vrouw. Pas na zes minuten, bij de elfde doelpoging, was het raak. En pas in de 13de minuut, bij de 26ste doelpoging, vloog de tweede erin. Voor rust (9-7) bleef de schade even wel beperkt, omdat de thuisploeg ook niet sterk speelde. In de tweede helft werd het spel van TOP beter. Petra van Belzen viel in en bracht rust in het ene vak, Jeanine Marijs kwam er in het an dere vak bij en kreeg het daar aan de praat. Het gevolg: vijf minuten na de 14-11 van Fiks maakte TOP de 14-18. Maar net zo makkelijk als die voor sprong gepakt werd, werd-ie ook weer verspeeld. Bij 20-20 was er voor TOP nog niks aan de hand. Toen de Arne- muidenaars de bal met nog één mi nuut te gaan onderschepten, konden ze de wedstrijd professioneel uitspe len. Maar dat lieten ze na en 2 secon den voor het einde versierde Fiks een strafworp. En doordat die erin ging, was het nog zo’n 10 minuten billen- knijpen. Het gelijktijdige duel van DeetosSnel was immers nog niet afge lopen... Geen titel Pattinama Gebroken voet De meeste spelers van TOP pakten meteen hun mobieltjes erbij om te kij ken hoe het er in Alphen aan den Rijn aan toe ging. Jeanine Marijs bleef een beetje ijsberen en liet zich op de hoogte houden. „Als ik ging zitten, werd mijn voet gelijk stijf’, zei ze later. „Ik moest blijven lopen. Dat had ermee te maken dat ze had gespeeld met een gebroken voet. „Hoe dat kan? Met 600 paracetamolle- tjes... Het doet nu ook wel echt pijn. Maar het was nodig.” Twee weken geleden, uit bij Dalto, viel Marijs geblesseerd uit. Aanvanke lijk leek de kwetsuur wel mee te val len. „Maar maandag was ik nog steeds aan het strompelen en dinsdag was dat nog niet over. Toen heb ik toch maar een foto laten maken. Toen zagen ze het meteen: een breukje. Als dit aan het begin van het seizoen was ge- n Overveld Arnemuiden Overtuiging weg Na de zeer verrassende winst op nummer drie TOP Sassenheim ging TOP Arnemuiden vol vertrouwen op bezoek bij Fiks. Een punt pak ken bij de Zuid-Hol- beurd, had ik natuurlijk nóóit ge speeld. Maar er kwamen nog twee zeer belangrijke wedstrijden voor ons aan. Ik heb tegen Edwin gezegd dat hij me maar speelminuten moest geven als hij dat nodig vond. Tegen TOP Sassen heim heb ik elf minuten meegedaan, wat met die overwinning goed heeft uitgepakt. En vandaag was ik al eerder nodig en ging het ook meteen lekker in ons vak. Ik ben natuurlijk sportfy siotherapeut van beroep en zou dit nooit aanraden. Maar bij TOP ben ik sporter...” Dat Marijs geblesseerd raakte - net als diverse anderen in de ploeg - is vol gens haar te wijten aan de zwaarte van het seizoen. „In negentien weken heb ben wij achttien wedstrijden ge speeld. Alleen op oudejaarsdag waren we vrij. Tussendoor hebben we ook al tijd getraind. En het is niet dat je soms een rustige wedstrijd hebt. We heb ben altijd tegenstanders waartegen je alles moet geven. Ik had nog nooit iets gehad, maar het is niet vreemd dat ik nu iets gebroken heb.” TOP kan nu even op adem komen. Blessures krijgen de tijd om te herstellen. Pas op 6 mei wordt de veldcom- petitie hervat. -Jf1 MAANDAG 20 MAART 2023 TENNIS KORFBAL M o Eind goed, al goed voor TOP na bloedstollend slot Korfbalster Tess Voshart (20) won zaterdag avond met haar club Boecken- berg de Belgi sche landstitel. In de eindstrijd werd Borgerhout met groot ver schil verslagen. Voshart komt uit Burgh-Haam- stede en speelde voor heen bij onder meer Fortis. Zie pagina 15: ‘Volgend sei zoen Champi ons League’ - Jeanine Marijs speelde met een gebroken voet TOP viert feest met de suppor ters. Geheel rechts Jeanine Ma rijs, die met een gebro ken voet speelde, fo to's KEES KUIJT/ ORANGE PICTURES Tennisster Les ley Patti nama- Kerkhove is er gisteren niet in geslaagd om voor de tiende keer in haar loopbaan een ITF-toernooi te winnen. In Praag verloor de 31-ja- rige Zierikzee de eindstrijd van de Kroatische quali fier Antonia Ru zie. De indoorpartij duurde amper een uur. De eind stand was 6-4 6-1. Corné Bezemer viert de opleving van TOP in de tweede helft. Roeland van Vliet Oegstgeest HKiSfiuSasS&EaBK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 41