Mathieu in sporen opa Poupou Feyenoord neemt Patiënt: dokter slecht bereikbaar z: 4» Max tweede in Saoedi-Arabië voorschot op de titel Feyenoord neemt een voorschot op de landstitel door in Amsterdam Ajax te verslaan met 2-3. Lutsharel Geertruida kopte de Rotterdammers vlak voor tijd naar die voorsprong. /CR. Nieuwsmedia T Een op de drie mensen ervaart problemen Walcheren Hamsterééèèên dubbel zoveel producten 1 H Ook wielrenster Shirin van Anrooij komt in Italië solo als eerste over de finish, in de Trofeo Alfredo Binda voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. Hij kwam na een geweldige krachtsexplosie in de laatste honderden meters van de Poggio alleen aan op deViaRoma. Dat blijkt uit onderzoek onder ruim 12.000 mensen van Patiëntenfede ratie Nederland, die de belangen van patiënten vertegenwoordigt. Het gaat om een selecte steekproef, want de respondenten zijn ouder dan gemiddeld in Nederland en hebben vaker een chronische aan doening. Hoewel het merendeel van de pa tiënten nog gewoon bij de huisarts terechtkan, ziet ongeveer een op de drie dat de bereikbaarheid onder druk staat. Huisartsen beklagen zich al langere tijd over de toegeno men werkdruk. Het aantal zorgvra gen stijgt, ze krijgen er meer taken bij en in sommige regio’s, zoals in Zeeland, is het lastig een opvolger te vinden als een dokter stopt. Ook patiënten beginnen die ge volgen te merken, constateert de Patiëntenfederatie. „We zien dat er grote verschillen tussen praktijken zijn. Bij sommige zijn patiënten erg tevreden, maar bij andere is de as sistente moeilijk bereikbaar, krij gen ze moeilijk contact met de huisarts of kunnen ze pas na een paar dagen op het spreekuur te recht”, zegt directeur Dianda Veld man. compliment aan huisartsen. Die wringen zich in allerlei bochten om mensen toch te helpen”, aldus Veldman. Toch verwacht de Patiëntenfede ratie dat de bereikbaarheid van huisartsen verder onder druk komt te staan. Uit het onderzoek blijkt dat patiënten best meer digitale hulp willen, maar dat dit niet altijd mogelijk is. Nu zijn herhaalrecep- ten veelal digitaal aan te vragen en kunnen patiënten soms advies krij gen via mail of WhatsApp. Dat kan beter, denkt de Patiëntenfederatie. „Als je een gek plekje hebt, kan een arts vaak via een foto al zien of het echt iets is. Patiënten zouden via een beveiligd portaal meer digitale vragen moeten kunnen stellen. Dan kunnen artsen of ondersteu nend personeel daar op hun eigen tijd op reageren en voorkom je dat mensen onnodig naar het spreek uur komen.” Ook pleit de belan genbehartiger voor het online in plannen van afspraken, meer beeld- bellen voor patiënten die lastig naar de praktijk kunnen komen en een systeem waarbij klachten digitaal worden opgepakt. „De helft van de tijd zijn huisartsen bezig om pati ënten gerust te stellen. Dat bete kent niet dat die mensen onnodig komen. Geruststellen is ook een taakvan de huisarts.” »P8 Overstappen Bovendien ondervindt een deel van de patiënten problemen bij het overstappen naar een andere huis arts. Desondanks krijgen ze in noodgevallen wél zorg. „Dat is een Dat is het van Albert Heijn Bijna een op de drie patiënten merkt dat hun huisarts het afgelopen jaar slechter bereikbaar of toegankelijk is geworden. De praktijk is telefonisch moeilijk te bereiken en patiënten moeten soms dagenlang wachten voordat ze er terechtkunnen. Mathieu van der Poel wint 62 jaar na zijn opa Raymond Poulidor en 38 jaar na de laatste Nederlandse overwin ning van Hennie Kuiper in 1985 de Verstappen kwam na een technisch defect in de kwalificatie vanaf een vijftiende plek, maar hij werd uiteindelijk tweede. Hij moest alleen teamgenoot Sergio Pérez voor zich dulden. Scan hier of ga naar g ah.nl/bonusvoor alle aanbiedingen - L 1 maandag 20 maart 2023 11°c P12 Weeroverzicht lange termijn: Prijs €3,30 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging O i o o Ellen van Gaaien Utrecht SPORT7 Jaargang 265 PZC is onderdeel van: pzc.nl Ook voor het laatste Zeeuwse nieuws lllllllllllll 8 II 711688 H 555554 II SPORT6&7 FOTO GIUSEPPE CACACE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 1