‘Een jaar in vijfsterrenhotels klinkt tof, maar al snel dacht ik, mag ik alsjeblieft een boterh am me t pindakaas? Marieke Jolande Elsinga GEBOREN 12 juli 1986 in Gouda STUDEERT hbo communicatiemanagement WERKT bij Hyves en Cityfilm WINT in 2013 Q-college en begint aan een nachtprogramma bij QmusicSIDEKICK in2016 bij RTL Late Night WORDT in 2017 verslaggever RTL Bou levard, doet mee aan Expeditie Robinson en wint de Televizier Talent Award START in 2018 ochtendshow bij Qmusic Mattie Marieke met Mattie Valk IS panel lid bij I Can See Your Voice PRESENTEERT vanaf april Alles is Muziek bij RTL 4 PRIVÉ woont samen met Sander. Samen hebben ze zoontje Jip 5 AffiZZA 17 VI Sinds 2013 reeg je de programma’s aaneen, zowel op de radio als televisie. In april vorig jaar was je plotseling twee maanden uit de roulatie. Wat waren je klachten? ‘Een gespannen kaak. Mijn hart dat harder begon te kloppen. Een opgejaagd gevoel. Alsof ik altijd ‘aan’ stond. Voor mijn gevoel kostte mijn werk me geen moeite. Wat ik me niet goed realiseerde, is dat het een hyperfocus van me vraagt. Ik kon niet meer terug schakelen. Mijn coach met wie ik één keer in de zoveel tijd zit, stelde vast dat ik op de rem moest trappen. Ik was op dat moment twee maanden zwanger. Ik denk dat dat er onbewust voor heeft gezorgd dat ik eens een keertje niet doordenderde, maar besloot te stoppen. Omdat ik niet alleen maar voor mezelf moest kiezen, maar ook voor een kind in mijn buik. Ik moest de uitknop weer vinden. Huilend heb onze eindredacteur bij Q opgebeld en gezegd dat ik zou stoppen.’ Lag een burn-out op de loer? ‘Zeker wel. Hoe een echte burn- out is, weet ik gelukkig niet. Ik heb er lang rekening mee gehou den. Daarom is het goed dat ik de stekker eruit heb getrokken. Me terugtrekken uit de ochtend show vond ik pittig, maar ik ben heel trots hoe het team dat heeft opgevangen.’ ‘Eigenlijk ging het al vrij snel beter. Ik deed alleen de dingen die fijn voelden. Het was lente, dat scheelde. Onze slaapkamer kijkt uit over de stoep. Dan zag ik ’s ochtends rond een uurtje of acht vaders en moeders met kinderen naar school gaan. Van die normale rituelen die ik, omdat ik altijd al om zes uur in de studio zit, nooit zie. Ik genoot zo van die momenten. Een kopje koffie op het dakterras. Even naar het strand om mijn kop te legen. Een paar dagen met mijn vriendinnen op vakantie. Ik heb me gelukkig vrij snel niet schuldig gevoeld dat ik er niet meer was bij Qmusic. Het verbaasde mij dat dat lukte. Na een week of zes, zeven voelde ik dat ik veel zin had om te beginnen.’ Hoe voorkom je dat je opnieuw op de rem moet trappen? ‘Meer nee zeggen. Tegen een uitnodiging voor een podcast. Een interviewprogramma op zondag. Ongezellig misschien, maar het moet. Ik wil ook veel geven. Dit gesprek bij voorbeeld. Dat vind ik leuk. Maar we zitten toch alweer twee uur. Hiervoor heb ik vier uur de ochtendshow gedaan. Straks de visagie, de fotoshoot. Geef ik allemaal 120 procent. Don’t get me wrong. Acht uur in de kolenmijn staan, dat is pas heftig. Dus ik ben gezegend dat ik dit werk mag doen, maar ik neem straks weer even gas terug. Ik moet op mezelf blijven letten en die uitknop blijven vinden.’ ‘Na de ochtendshow even wande len. Zei ik laatst nog tegen Sander: waarom deed ik dat voor die tijd nooit? De vogels, het lekkere weer, Jip die zo lekker ligt te slapen. Heerlijk.’ Hoe slaan jullie je als jonge ouders door de korte nachten en eventuele kribbigheden heen? ‘Af en toe heb je het gevoel dat je bij elkaar op eieren loopt. Dat is vermoeiend. Maar we weten waar het vandaan komt. Dat kun je dan maar beter uitspreken. En dan doen we ook weleens een nachtje logeerkamer. Niet vanwege onenigheid, maar even een goede nacht maken. Een tijdje terug zaten we Jinek te kijken. Daar zat Marc-Marie Huijbregts, die al zo lang samen is met zijn man. Wat dan hun geheim was. ‘Elke dag als ik wakker word denk ik, hoe kan ik de dag van mijn partner een klein beetje leuker maken?’ zei hij. Vond ik mooi. Het hoeft dus niet iets gigantisch te zijn. Ik weet dat Sander het gezellig vindt als ik z’n espressokopje al klaarzet bij de koffiemachine. Een kleine moeite. En met kerst heb ik bij de Hema voor hem een kerstbal gekocht met een egel erop. Deed ik er een briefje bij: ‘Sorry dat ik soms een beetje stekelig ben.’ Bracht hij op zijn beurt de dag na Valentijn rozen. Nog een beetje voor Valen tijn, maar ook ‘omdat ik zo trots op je ben dat je weer aan het werk bent.’ Dat is toch mooi?’ 2016 W Hoe kwam je eruit? Wat is die uitknop?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 97