En dat om een bloem w Kerktoren Uitzicht Hele klim -- DE HORT OP zimn 10 VI Als je van zee houdt, zitje op de vuurtoren van Texel goed. Na het beklimmen van de 118 treden heb je aan drie kanten uitzicht over zee, en dat is bij geen enkele andere vuurtoren in Nederland het geval. vuurtorentexel.nl 207 treden brengen je boven in ’t Hoge Licht van Westkapelle. Daar zie je de Noordzee, Walcheren en bij helder weer Zeeuws-Vlaanderen. ’t Lage Licht, de andere vuurtoren van Westkapelle, is ook te bezoeken, polderhuiswestkapelle.nl De vuurtoren van Noordwijk bestaat hon derd jaar. Op elke verdieping leer je iets nieuws over de geschiedenis van de toren. Ook leuk is Vlag ’n dagheb je iets te vieren, dan kun je vragen of de vlag voor jou wordt uitgehangen, vuurtorennoordwijk.nl De tulp is een fascinerend ding. Niet alleen vanwege z’n vermogen de lente in te luiden, maar ook door z’n rol in de geschiedenis. Zo was er de tulpen koorts in de zeventiende eeuw, toen bloem en bol transformeerden van verzamels- naar handels- naar speculatieobject. Tot de markt instortte. Over deze koorts gaat expositie Tulpenkoorts 1636-1637 in museum De Zwarte Tulp in Lisse. Te zien is onder meer bovenstaande prent, die de gekte verbeeldt rondom bloemgodin Flora’s ‘mallewagen’. t/m 27 augustus, museumdezwartetulp.nl Van de 152 films die je tijdens de Roze Filmdagen in Amsterdam kunt bekijken, is het grootste deel hagelnieuw. Neem de doo deer lijke film Met Zonder Baken over een transgender op zoek naar zijn identiteit en zijn moeder die met vallen en opstaan zijn proces volgt. Of Black asUR (foto), die vertelt over het onrecht waar queer zwarte mensen in Amerika tegen aan lopen, t/m2 april in bioscoop Het Ketelhuis, rozefilmdagen.nl Mooie vuurtorens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 90