p L Trek in ondernemen? SPAR zoekt ondernemers! fS' nJ 3 SPAR Wacht niet langer en meld je vandaag nog aan via de QR-code of via www.samenwerkenaanSPAR.nl/franchiseproeverij Voor meer informatie kun je terecht op www.samenwerkenaanSPAR.nl/ondernemers Op woensdag 29 maart en woensdag 5 april organiseert SPAR een Franchise Borrel. Tijdens deze borrel staan diverse SPAR ondernemers voor je klaar om jou alles te vertellen over het samenwerken met SPAR. ti-Trump waren. Waarom is dat, vroeg ik me af. Klopt het wel wat wij voorgeschoteld krijgen?” zo goed plat zijn. Of dat er een koe pel overheen staat. Dan kun je den ken: daar heb je weer zo’n flat- earther, maar dat is het niet. Ik sta gewoon open voor andere denk beelden.” Toen corona uitbrak, was voor Peter de beer los. De vaccinaties, de uitsluitingen van ongevaccineer den, de vergaande maatregelen: voor zijn gevoel werd Peter keer op keer in al zijn achterdocht beves tigd. „Toen Thierry nog bleef han gen in die prikjes, heb ik hem be richtjes gestuurd: zie je dan niet dat dit allemaal onderdeel is van de grote WEF-agenda (World Econo mie Forum, red.)? Ik ben op een punt gekomen dat ik geloof dat 90 procent van wat ons wordt geleerd, nietwaar is.” Op Peters laptop zit een Trump- sticker, op tafel slingeren envelop pen van uitkeringsinstantie Orio- nis Walcheren. „Ik werk niet. Dat is wel een dingetje. Ik heb altijd goede functies gehad, anders kon ik dit huis ook niet kopen. Marketing, sa les, van alles heb ik gedaan. Daarna dat orthomoleculaire. Maar ik ben werkloos geraakt en nu ben ik bij na 60. En ja, alles wat ik via sociale me dia deel, helpt natuurlijk ook niet.” Dat heeft Peter aan den lijve onder vonden. „Ik ben ook nog een tijdje taxichauffeur geweest voor lood sen. Met zo’n dikke Mercedes op en neer naar Antwerpen, hartstikke relaxed werk. Leuke gesprekken al tijd met die mannen. Maar ik ben natuurlijk breed ontwikkeld. Ik zeg weleens wat ik denk. Hoppa: con tract niet verlengd.” De aarde rond? Die vraag ging Peter steeds vaker stellen. Over Poetin, overgeldsyste- men en uiteindelijk zelfs over de aarde. „Wie zegt dat de aarde rond is? Ja, de NASA. Maar die zijn niet te vertrouwen. Dus kan de aarde net 1 Randje van de afgrond Wie denkt dat Peter door dit soort gebeurtenissen aan zichzelf gaat twijfelen, heeft het mis. Zijn wan trouwen in de overheid wordt er al leen maar door versterkt. En door dat thuiszitten heeft hij tijd om nog meer manifesten te lezen, nog meer door Telegram te scrollen, nog meer filmpjes te bekijken van mensen die beweren dat alle wereldleiders zich schuldig maken aan satanisch kindermisbruik. Zo beland je in een vicieuze cir kel. En raak je onderweg alles kwijt. „Vroeger maakte ik deel uit van een bourgondische vriendenkring. Die vrienden ben ik kwijt. En mijn rela tie, waarvan ik dacht dat die nooit zou overgaan, is op de klippen gelo pen. Hierdoor, ja. En dan hebben we het nog niet over dit huis, waar ik zo hard voor gewerkt heb. Het is hier niet voor niets ijskoud binnen. Ik zit op het randje van de afgrond.” Peter is even stil. Hij wrijft door zijnogen. „Ja, dankunjeje afvragen wat ik er allemaal mee bereikt heb. Dat doe ik ook weleens. Maar ik heb geen spijt. Nergens van. Ik wist ge lijk dat ik niet de gemakkelijkste weg koos. Daar was ik me bewust van en daar neem ik volledige ver antwoordelijkheid voor. Maar die hoge sterftecijfers, de privacywet, het is allemaal geen toeval. Ooit zal Nederland wakker worden.” En daar doet Peter het voor, het eindeloze lezen en delen van theo rieën. Ten koste van alles wat hem vroeger gelukkig maakte. „Ik moet dit doen, zo voelt het. Ook in spiri tuele zin. En ik doe het niet voor mezelf, maar voor anderen. Als ik maar een paar mensen heb weten te redden, dan voelt mijn leven ge slaagd.” .Hl PC ZATERDAG 18 MAART 2023 wappie van het eerste uur e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 31