u <1 u I KOOP ié Goes biedt noodopvang voor vluchtelingen tot er een azc is 6 Laatste huurders camping Duinrand l'll'’®if' J 411 |j, 4 'H O 4 5 7 Een konijn is voor mij géén amfibie, dat komt een beetje uit de hoge hoed De gemeente Goes is bereid tot 1 september 2026 een noodopvang voor vluchte lingen open te houden. De hoop is dat op dat moment het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in de gemeente de deuren heeft geopend. De rugstreeppad is de gesel van bouwers. Maar in dit geval heeft de eigenaar van camping Duinrand het kleine diertje in de duinen van Haamstede omarmd als bondgenoot tegen het laatste plukje vaste gasten. Barendrechters Pien en (broer) Jan den Hollander brengen al meer dan een halve eeuw zo veel moge lijk hun vrije tijd door in hun fa miliehuis op camping Duinrand. Langs het achterpad vlak bij hun plekje lopen ze regelrecht de dui nen en het bos in, het strand op. En met hen gasten van de nog 29 an dere resterende vaste staanplaat sen op het park. Of eigenlijk is het liepen, want sinds campingeige naar Machiel Blom van Fiorinvest eind vorig jaar plotseling amfibie- schermen en een hekwerk liet plaatsen dwars op dat pad, moeten ze een goeie anderhalve kilometer omlopen en een drukke weg over steken. Onveilig voor de (klein) kinderen en bovendien maakt het pad ook deel uit van een vlucht route bij calamiteiten. huurders, want dit beperkt hen in hun ge not dat toch al steeds ve rde r wordt afgeknepen. En desondanks hebben ze dit jaar wel 10 procent huurverhoging voor hun kiezen gekregen. De achtergebleven huiseigena ren verzetten zich tegen het op zeggen van het huurcontract. Daartegen loopt een andere juridi sche procedure, die 30 juni in een door Duinrand ingesteld hoger be roep z’n ontknoping nadert. Voor uitlopend op die zaak is Blom be gonnen met de ontmanteling van de camping. Die grote kale vlakte die inmid dels is ontstaan, is verleidelijk voor de rugstreeppad uit het naastgele gen duingebied. En als het be schermde beestje eenmaal de overstap zou wagen, heb je de pop pen aan het dansen, weet Blom ook. Menig bouwproject wordt di rect stilgelegd als een rugstreep pad wordt ontdekt. Om kolonisa- Goes heeft dit besluit genomen in het licht van het verzoek van com missaris van de koning Han Pol man aan gemeenten om hun noodopvang te verlengen. „We vinden het als gemeente een logi sche lijn om de noodopvang te handhaven tot het nieuwe azc in Goes geopend is”, zegt burge meester Margo Mulder. „Zolang dat azc er niet is, is het logisch om die periode te overbruggen met noodopvang.” het nieuwe azc, waarvoor de ge meente nu samen met het CO A een geschikte locatie zoekt, er wel eerder. Wethouder Joan Veldhui zen spreekt de verwachting uit dat daar vóór de zomer meer duide lijkheid over komt. De gemeente verlengde de noodopvang in de Zeelandhallen eerder tot september van dit jaar. Daarbij werd wel de eis gesteld dat de omstandigheden waarin de vluchtelingen er verkeren zouden worden verbeterd. Dat is volgens Margo Mulder ook gebeurd. Zo is het sanitair volgens haar verbeterd en is er veel aandacht voor een snelle doorstroming van de opge vangen mensen. „Want het is een wel heel sobere opvang.” Ook zijn de bedden wat comfortabelere ge maakt volgens de burgemeester. Huurverhoging Jan den Hollander kan het eigen lijk niet anders interpreteren: „Het voelt een beetje als pesterij.” De advocaten van de dertig staan plaatshouders en de campingeige naar stonden gisteren in een kort geding voor de rechtbank. Die poort moet weer open, vinden de Doorbraak forceren De rechter probeerde letterlijk een doorbraak te forceren en beide partijen weer met elkaar aan tafel te krijgen. Volgens advocaat Mar cel van Wezel is dat herhaaldelijk zonder resultaat geprobeerd. En ook Trip zag zo gauw geen moge lijkheid meer voor een alterna tieve uitweg. Het amfibiescherm is deels ingegraven in de grond. Een omvangrijke klus en om die reden is alvast met de aanleg be gonnen op plekken waar dat al kan, aldus de advocaat van Duin rand. Projectontwikkelaar Evert Driessen verklaarde na afloop van de zitting ‘nog eens een balletje te zullen opgooien’ om toch tot een aanvaardbare oplossing te komen voor beide partijen. Zomer Momenteel worden 320 manne lijke vluchtelingen opgevangen in de Zeelandhallen. Het is niet ge zegd dat het er in de nabije toe komst ook zoveel zijn en zelfs niet dat de noodopvang op die locatie blijft. Wat Goes nu aangeeft is dat ze tot uiterlijk 1 september 2026 noodopvang wil blijven bieden. Mogelijk korter, want wellicht is te houden”, hoorde de rechter me dewerkster Miranda Deurloo van Duinrand tot zijn verbazing ver klaren. „Een konijn is voor mij geen amfibie. Dat komt een beetje uit de hoge hoed.” Maar dat hek staat ook pontifi caal voor het achterpoortje naar de duinen. Terwijl er verderop bij de huisjes nog een stuk is waar geen scherm is geplaatst, omdat dan in particuliere tuintjes zou moeten worden gegraven. Dus ondertus sen kunnen die padden daar ge woon langs, merkte de rechter op. „Wat maakt dat u niet volledig kan voldoen aan de voorschriften en het afgesloten houden van die poort wél zo belangrijk voor u is?” Volgens Deurloo is over de verdere afsluiting overleg met Staatsbos beheer en dat neemt z’n tijd. tie te voorkomen, liet Blom een amfibiescherm plaatsen. Dat is hij ook verplicht in het kader van de natuurvoorschriften, betoogde zijn advocaat Dave Trip. Op dat scherm kwam ook nog eens een hoger gaas. „Om konijnen buiten LOODSEN EN PERCELEN BOUWGROND OP BEDRIJVENTERREIN ARNESTEIN, KLEVERSKERKSEWEG 53 57 TE MIDDELBURG El VRIJDAG 17 MAART 2023 f ti Alle bouwkavels en loodsen worden los verkocht. Hek tegen padden en konijnen voelt beetje als pesteri j’ - rechter Perceel 2.503 m2, loods 1.088 m2 Perceel 1.042 m2, loods 540 m2 Perceel 756 m2, bouwvlak 356 m2 Perceel 857 m2, bouwvlak 330 m2 Via c.helmendach@middelburg.nl kunt u informatie over de verkoopprocedure, selectiecriteria, de technische staat van grond en gebouwen en het biedingsformulier opvragen. Voorstellen uiterlijk 11-05-23. Kijkdagen op 30 en 31 maart van 9:00 -12:00 uur. De gemeente is nadrukkelijk op zoek naar regionale MKB-bedrijven die de intentie hebben om loodsen te bouwen of verbouwen op een duurzame en circulaire wijze met de gewenste beeldkwaliteit en die de loodsen zelf in gebruik zullen nemen. Het toekomstig gebruik moet passen binnen de bedrijfsbestemming. De gemeente zal de betreffende locatie herstructureren met circulair materiaalgebruik als uitgangspunt. De overige gebouwen in het gebied zullen worden gerenoveerd en in een later stadium worden verkocht. (DtD L A Impressie van de noodop- vanglocatie in de Zeelandhallen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Uitspraak 30 maart. Im h Marcel Modde Burgh-Haamstede Rob Paardekam Goes Bestemming percelen: Bedrijventerrein Functieaanduiding: Bedrijf t/m categorie 3.2 Maximum bouwhoogte: 20 meter Loods 4: Loods 5: Perceel 6: Perceel 7: A De achterpoort naar de duinen is op het terrein van camping Duinrand geblokkeerd door een amfi biescherm om rugstreeppadden tegen te houden en een konijnenhek. foto jan den hollander Hk .V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 49