iM op de bank bij Club Brugge Tl 15 er Poel Van Ikvolg Hoek nog I op de voet. Hopelijk kunnen ze in de derde periode nog wat bewerkstelligen Mijn rol was de hoofdcoach te ondersteunen, een klankbord te zijn drukken. Het is een fantastische uitdaging. Club Brugge heeft de ambitie om de beste te willen zijn. Stilstand is achteruitgang, vinden we hier. Daarom proberen we steeds vernieuwend te zijn en dat spreekt mij aan. We proberen nu de volgende stap te zetten, onder meer op vlak van individuele spelersontwikkeling. En we willen de structuur bij de coa ches verder uitbouwen en pro fessionaliseren.” gens tot interim-trainer benoemd, met Björn De Neve en Wouter Biebauw als assistenten aan zijn zijde. Stond hij in eens op het trai ningsveld met jeugdopleiding gekropen. Zijn uit stapje bij de hoofdmacht was, zo als afgesproken, eenmalig. „Mijn ambities liggen daar niet, en mijn expertise ligt ook bij de jeugdop leiding. Voor een topclub is het zaak om op elke positie binnen de organisatie de juiste mensen op de juiste plaatsen neer te zetten. Waar ze dus op hun best zijn. Het is hetzelfde als dat je een team op stelt. Je moet Steve Schalkwijk ook niet als centrale verdediger neer zetten bij Hoek, die moet in de spits staan om de juiste resultaten te halen. Bovendien hebben Rik De Mil en zijn team nood aan een volwaardige staf. Die staat er nu met Wouter Biebauw en de sterke tandem Nicky Hayen en Steve Colpaert.” De naam Hoek is gevallen. De Neve was er uiteindelijk slechts dertien competitiewedstrijden werkzaam. Aan het eind van vo rige voetbaljaargang volgde hij Lo renzo Staelens op, waarna hij snel in het nieuwe seizoen, aan de vooravond van het achtste compe titieduel, besloot op te stappen. Na enkele aanvaringen met de spon- sorstichting en een enkel be stuurslid voelde hij te weinig draagvlak. „Dat is uiteraard niet de meest prettige ervaring uit mijn loopbaan geweest, en als je dan zelf opstapt, laat je ook de spelers groep in de steek. Maar door een opeenstapeling van zaken die voor mij heel zwaar wogen, heb ik toen dat besluit genomen. Ik ben wel iemand die niet lang verbitterd blijft. Ik kijk er ook niet rancuneus op terug. Soms moet je uit nega tieve zaken ook weer positieve ele menten richting de toekomst zien mee te nemen.” No sweat, no glory Het werd een intense en inten sieve week. „We troffen een groep aan zonder vertrouwen en met veel vraagtekens. Samen met de mental coach hebben we vervol gens een goede sessie gehad. Er is een aantal dingen open en trans parant naar elkaar toe uitgespro ken. Dat klinkt heel eenvoudig nu, maar zoiets is in twee dagen niet zomaar om te buigen. Die preten tie moet je ook niet hebben. Het was zaak om de hoofden vrij te maken. Daarna is er een goed gameplan gemaakt, volgens een aantal basisprincipes: teamgeest, compact spelen, voor elkaar willen werken. No sweat, no glory. De spelers hebben dat fantastisch uit gevoerd, echt chapeau. Mijn rol daarin was de hoofdcoach te on dersteunen, een klankbord te zijn en soms op het trainingsveld met spelers individueel praten.” Zondag zat De Neve, gewapend met een iPad op standaard (‘han dig om bepaalde fases meteen te rug te kunnen halen’), op de bank bij de belangrijke wedstrijd tegen Standard Luik. De druk stond er vol op in eigen huis, met ruim 20.000 toeschouwers op de tri bune. Club triomfeerde en won met 2-0. „Het was een mooie erva ring, een bijzondere week.” Inmiddels is hij weer in de huid van hoofd spelers als Noa Lang, Hans Vana ken en doelman Simon Mignolet. „De club zat in nood en er was niet veel tijd om te schakelen”, legt De Neve uit. „Er is naar een interne en tijdelijke oplossing ge keken, waarbij niet te veel gescho ven zou moeten worden. Als de club zoiets vraagt aan je, dan zeg je daar geen nee tegen. Het is om de club te helpen en tegelijkertijd is het een mooie blijk van vertrou wen.” Hoek op Twitter „Ik volg Hoek nog op de voet. Als ik op een zaterdag uit Brugge terugkom, scroll ik op Twitter door het verslag van Hoek, van onder naar boven, dus van de eerste tot de laatste minuut, dan blijft het spannend. Zaterdag hebben ze tegen Sportlust een po sitieve wedstrijd gespeeld, 4-0 ge wonnen. Ik kreeg ook nog een ap- pje van Alexander Embrechts. Ho pelijk kunnen ze in de derde peri ode nog wat bewerkstelligen. Quincy Rombaut (de huidige trai ner bij Hoek) ken ik nog uit mijn tijd bij Zelzate. Hij was onze aan vallende middenvelder. We wer den kampioen en hebben daar met elkaar de poort naar het nationale voetbal geopend.” kende bijvoorbeeld ook dat ik me zelf alle digitale tools eigen moest maken.” „Mijn werk omvat het sport- technische gedeelte, de teams on der 8 tot en met de onder 18, met ook nog de samenwerking met de onder 23. Ik sta zelf bijna niet op het veld, maar ik zie wel veel trai ningen en wedstrijden. Op zater dag probeer ik er twee of drie mee te pakken en soms ook nog een wedstrijd doordeweeks, om spe lers te zien en te kijken wat de stijl van coachen is. Mijn streven is om uiteindelijk weer wat vaker het veld op te gaan, ter ondersteuning van coaches, maar dat komt er nu nog niet van. De periode maart- april is de drukste periode bij de jeugdopleiding. Dan worden er ge sprekken met spelers en ouders gevoerd, moeten er nieuwe spelers worden gerekruteerd, zijn er eva luaties met de coaches, etc. Alles met het oog op het nieuwe sei zoen, dat op 10 juli al weer begint. Dan moet alles klaar zijn.” Hij wordt volledig in beslag ge nomen door Club Brugge, van ‘s morgens tot ‘s avonds en haast elke dag. „Ik tel mijn uren niet. Fulltime is niet in uren uit te Blijk van vertrouwen Vorige week kwam er nog een ‘klusje’ bij. Club Brugge beleefde na het 3-0-verlies in de competitie bij KV Oostende en de roemloze uitscha keling in de Cham pions League tegen Benfica roerige tij den. Trainer Scott Parker, al de tweede hoofdtrai ner dit seizoen, kreeg na 67 dagen en slechts twaalf wedstrij den zijn congé. Assistent Rik De Mil werd vervol- Va week, een mooie ervaring Björn De Neve - Björn De Neve Björn De Neve (I) met iPad op de bank bij de wedstrijd van Club Brugge tegen Standard Luik, met naast hem hoofdtrai ner Rik De Mil en assistent Wou ter Biebauw. fotojandemeuleneir/ PHOTO NEWS GO VRIJDAG 17 MAART 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 43