M M a 8 SBoH Opinie in de krant Brief van de week D. Derks, IJzendijke Hester van Rees, Goes Kees Baan, Middelburg Voor en door de lezer LEZERSBRIEVEN Er wordt echt niets gebouwd voorde lagere nkomens Franse kerncentrale in Zeeland is geen goed idee Ik durf te stellen, dat er op deze planeet maar één soort is, waar er echtte veel van zijn Twee perso nen per woning is een stad als Goes erbij ten? Minimaal twintigduizend woningen in tien jaar. Twee perso nen per woning is een stad als Goes erbij! Weg rust en ruimte. Er komt zoveel geld beschikbaar dat boeren goed geholpen kunnen worden bij hun stikstofreductie! Het is nodig om het karakter van Zeeland te behouden! Tijdens het verkiezingsdebat laatst op tv ble ken de meeste Statenleden vóór nieuwe kerncentrales. Hoe kan het? Het gaat om bouw die tien jaar of langer gaat duren, miljarden gaat kosten, en dat in deze onzekere tijd met onduide- Laten wij migrerende mensen en dieren met diep respect behande len. lijke klimaatveranderingen, en een oorlog waar ook wij bij betrokken kunnen raken. De risico’s zijn te groot. De keuze onverantwoord! Een vette streep moet door het plan! Boeren ‘Onze boerenachterban blijft onze boerenachterban’, volgens gede puteerde De Bat. Het klinkt hoop vol, maar waar eerst de boeren moesten inkrimpen vanwege te veel stikstofuitstoot, moeten ze nu inkrimpen voor woningbouw. Ar gument: leefbaar houden van het platteland. Of opvang van migran- Entree Buttinge De borden in Buttinge leiden tot verwarring, las ik in een artikel. Zo simpel dat de beide automobilis ten ze, ondanks de foutieve bebor- ding, wel begrijpen. Als men de beide verkeersborden verwisselt en zo op de juiste plaats zet, klopt alles. Goedkope huizen In de krant lees ik dat er hoge wo ningnood is, en er gezocht wordt naar bouwprojecten aan de gren zen van de stad, in het buitenge bied. Dan moet dat in de duurdere prijsklasse. Als ik de nieuwbouwprojecten bekijk in Middelburg, heb je nu de Mortiere Jazzboog met prijzen tussen de 389.000 en 589.000 euro, Sprinkhof fase 1, prijsklasse 389.000 en 720.000 euro, Morgen- wonen, prijsklasse 380.000 en 420.000 euro, Essenveld, prijs klasse 670.000 en 770.000 euro, Mortiere Jazzboog fase 3 prijs klasse 296.000 en 635.600 euro, en dan nog Claverveld met prijzen tussen de 179.00 en 645.000 euro, de appartementen van de Heren van Essen starten bij 500.000 euro. Zo te zien wordt er volop ge bouwd in de duurdere prijsklasse en niets in de goedkope prijs klasse. Landbouwgrond wordt in geruild voor dure villa’s. Er wordt echt niets gebouwd voor de lagere inkomens. Corrie Akkermans, Middelburg Voor kerncentrales Het lijkt er op dat er in Zeeland geen meerderheid voor kerncen trales is, maar volgens mij is dat een vertekend beeld. De tegen standers roepen alleen wat harder, er is ook een grote groep van rea listen die voorstander is. Borssele zou een prima keuze zijn om bedrijven als Dow en Yara van elektriciteit te voorzien. Deze bedrijven willen graag verduurza men, dit kan alleen door middel van een constante betrouwbare le vering van stroom. Een flinke ka bel onder de Schelde en aanlan ding op het Dow-terrein, slechts vijf kilometer verder en je bent bij Yara. De keuze in deze moet bij de landelijke politiek blijven. J. P. Toesseint, Breskens Met respect Ik heb met veel interesse de co lumn van Wendy Wagenmakers gelezen. Inderdaad, aangevreten schapen en kalveren is een vrese lijk gezicht. Maar ik zou al die per sonen die zich hier druk over ma ken, eens uit willen nodigen in een groot en modern slachthuis. Daar worden zeven dagen per week, twaalf maanden per jaar (gemiddeld) per 24 uur tussen de vijftien- en zeventienduizend var kens de nek omgedraaid. Ik laat hier de vaak beestachtige trans porten buiten beschouwing. Dan komt altijd weer de kreet: ‘Hij/zij (de wolf) hoort hier niet thuis.’ Ik durf te stellen, dat er op deze planeet maar één soort is, waar er echt te veel van zijn. Ook zij migreren, net als de wolven, via open grenzen, naar plaatsen waar zij niet thuishoren. En ook zij zor gen voor veel beroering en overlast in onze gemeenschap. Het lijkt er op dat er in Zeeland geen meerderheid voor kerncentrales is, maar volgens mij is dat een vertekend beeld - - - K.t .e 1. A?-' -.1’:. - J. P. Toesseint, Breskens a> 2 Een mooie foto ge maakt of een goed verhaal geschreven? Wil je een bijzonder jubileum met ons delen? Laat het ons weten! De beste verhalen (maximaal 300 woorden) publi ceren we in de ru briek Gastschrijvers. Ook wekelijks op de speciale pagina Van de lezer: Mijn Foto. Stuur je mooiste Ik lees in de krant dat de Franse ener- giereus EDF interesse heeft in het bouwen en exploiteren van kerncen trales in Zeeland. Van de 56 kernreac toren op Frans grondgebied lag vorig jaar een groot deel stil, voor onder houd of door technische problemen. Veel oudere centrales vertonen ge breken, met name scheurtjes in koel- leidingen. Frankrijk is daardoor in 2022 voor het eerst in decennia een netto-importeur van elektriciteit ge worden. Niet alleen heeft EDF moeite zijn bestaande centrales aan de praat te houden, het lukt ze ook maar niet de nieuwe reactor van Flamanville operationeel te krijgen. Zelfs na zes tien jaar ploeteren zijn ze niet in staat die centrale aan te sluiten op het elek triciteitsnet. EDF heeft het eigen huis niet op orde, maar dat belet hen blijk baar niet in Nederland aan te kloppen met het verzoek nieuwe centrales te mogen bouwen. Ik zou niet te veel waarde hechten aan hun mooie praat jes. Het bedrijf staat aan de rand van de afgrond: bijna 18 miljard verlies in 2022, bij een schuld van 64 miljard. Johan de Jonge, Lewedorp Deze krant wil een podium zijn voor opinies in en over Zeeland. Personen en organisaties die in een betoog van maximaal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet gegarandeerd. Daarom is het goed de contouren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. De kerncentrale van Cattenom in Frankrijk werd door de Franse energiereus EDF in 2022 voor lan gere tijd stilgelegd vanwege corro sieproblemen. FOTOAFP foto voorzien van zoveel mogelijk informatie of je beste verhaal naar lezersredacteur@ pzc.nl. - D. Derks - Hester van Rees - Corrie Akkermans Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. A Wie Buttinge inrijdt, moet volgens de borden voorrang geven, fotodirk jangjeltema VRIJDAG 17 MAART 2023 GO kz:'- ■O....

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 36