TE KOOP In apr il gaan de daken eraf en de muren plat Schoolzwemmen keert niet terug, wel gratis les voor kinderen uit arme gezinnen 6 1 KLEVERSKERKSEWEG 53 57 TE MIDDELBURG IIT K b! - Dennis Bommeljé, projectleider bezig en wat we daar moeten doen, MIDDELBURG I B Lj RJ Alle bouwkavels en loodsen worden los verkocht. - Maurits Sep Eind van de maand zijn we klaar met het verwijderen vanasbest Een laatste poging de Briëthuizen in Middelburg te behouden, mislukte. De sloop van de eerste acht huizen is in volle gang. Begin april gaan de daken eraf en de muren plat. De gemeente is nadrukkelijk op zoek naar regionale MKB-bedrijven die de intentie hebben om loodsen te bouwen of verbouwen op een duurzame en circulaire wijze met de gewenste beeldkwaliteit en die de loodsen zelf in gebruik zullen nemen. Het toekomstig gebruik moet passen binnen de bedrijfsbestemming. De gemeente zal de betreffende locatie herstructureren met circulair materiaalgebruik als uitgangspunt. De overige gebouwen in het gebied zullen worden gerenoveerd en in een later stadium worden verkocht. Perceel 2.503 m2, loods 1.088 m2 Perceel 1.042 m2, loods 540 m2 Perceel 756 m2, bouwvlak 356 m2 Perceel 857 m2, bouwvlak 330 m2 Zuidstraat 116 Westkapelle -0118-571212 www.minderhoudwonen.nl Via c.helmëndach@middelburg.hl kunt u informatie over de verkoopprocedure, selectiecriteria, de technische staat van grond en gebouwen en het biedingsformulier opvragen. Voorstellen uiterlijk 11-05-23. Kijkdagen op 30 en 31 maart van 9:00 -12:00 uur. LOODSEN EN PERCELEN BOUWGROND OP BEDRIJVENTERREIN ARNESTEIN, Schoolzwemmen keert niet terug in Middelburg. De meeste scholen voelen daar niks voor. Wel worden zwemlessen gratis voor kinderen uit arme gezinnen en komen er ‘natte gymlessen’. Dat heeft het college van B en W besloten. Ruth Poppe van GL/ PvdA, die had gepleit voor de herin voering van schoolzwemmen, geeft de moed nog niet helemaal op. „Van de 23 scholen in Middelburg zijn er vier die het schoolzwem- Dealer van: Auping Artelux Banzbord j BECE Bert Plantagie |BKS Bree's New World Castelijn I Cloak by Have® CSrugs De Ploeg De Toekomst j Évidence by Leolux Gealux Karat Dutch Design Mart Visser Mobliberica Nolte Rom Zonnelux stuclagen op de muren die zijn aan gebracht om de werking van zout in de muren sinds de inundatie te ver minderen. „Tot nu toe is er vanbuiten wei nig te zien. We zijn vooral binnen men wel zien zitten en één school twijfelt. Wat mij betreft moeten zij die kans dus wel krijgen. Of er moet een pilot komen waarvoor scholen die dat willen, zich kunnen aan melden”, reageert Poppe. Dat acht tien scholen het schoolzwemmen niet terug willen, snapt ze ook wel. „Het is organisatorisch lastig met een gebrek aan leerkrachten en de tijd die je eraan kwijt bent. Maar als een school het wel wil, moet die kans er zijn.” Ruth Poppe vindt schoolzwem- om in hun eigen tuin te herplanten. „Daarvan is weinig gebruik ge maakt”, zegt Bommeljé. „Bij de vol gende sloopfase gaan we nog be kender maken dat dat kan. We pro beren namelijk zo veel mogelijk materialen te hergebruiken. Vanuit de huizen maar ook vanuit de tui nen.” De typische rode dakpannen die er vanaf begin april afgaan, worden ook zoveel mogelijk hergebruikt, kondigt Bommeljé aan. „In ieder geval een deel gaat daarom tijdelijk in de opslag.” Nadat de daken eraf zijn, gaan de muren tegen de vlakte. „Daarvoor komt er een grote kraan te staan.” Testfase De sloop van de twee blokken van vier Briëthuizen aan de Poelendae- leweg geldt als een soort testfase. De ervaringen die Woongoed daar opdoet, komen later van pas, legt Bommeljé uit. In totaal worden 148 Briëthuizen gesloopt. Vooral de huizen aan de Burgerweidestraat, Baarsjesstraat en de Langevieleweg vormen een karakteristiek geheel. De huizen worden vervangen door nieuwbouw in dezelfde stijl, inclusief rode daken en witte ge vels. Maurits Sep Middelburg men belangrijk omdat alle kinde ren goed moeten kunnen leren zwemmen in het waterrijke Zee land. Jaarlijks verdrinken kinderen omdat ze niet kunnen zwemmen, benadrukte zij in november toen ze namens GL/PvdA een motie in diende bij de gemeenteraad. Ze stelde daarin meerdere maatrege len voor om dit probleem aan te pakken. Allereerst vroeg Poppe om on derzoek naar herinvoering van het schoolzwemmen. Ook pleitte Poppe in haar motie voor het af schaffen van de eigen bijdrage voor minima die de zwemlessen ver goed krijgen via het Jeugdfonds sport en Cultuur. Bovendien stelde ze voor andere vormen van school zwemmen te onderzoeken, in plaats van een wekelijkse zwemles. Hoewel het schoolzwemmen niet opnieuw wordt ingevoerd, neemt het college de andere suggesties van Poppe wel over. Scholen krij gen vanaf het nieuwe schooljaar wel de mogelijkheid om in plaats van gymlessen in de gymzaal af toe ook zogenoemde ‘natte gym lessen’ te geven in het zwembad. Verder komt de gemeente arme gezinnen tegemoet. Wie nu de zwemlessen voor diploma A en B vergoed krijgt via het Jeugdfonds Sport en Cultuur, moet nog steeds een eigen bijdrage betalen 275 euro. Dat hoeft straks niet meer; de gemeente neemt die kosten over. Bestemming percelen: Bedrijventerrein Functieaanduiding: Bedrijf t/m categorie 3.2 Maximum bouwhoogte: 20 meter Loods 4: Loods 5: Perceel 6: Perceel 7: Lang leek het erop dat de Poelen- daeleweg versmald of zelfs tijdelijk afgesloten moest worden voor de sloopwerkzaamheden. Maar dat is niet nodig, zegt Peter de Winter van de gemeente Middelburg. „Dat is voor ons ook een aangename ver rassing.” De Poelendaeleweg is een drukke De Poelendaeleweg hoeft niet afgesloten te worden voor desloop kost tijd. Eind van de maand zijn we van de eerste acht Briëthuizen. fsssdirkwmwcww klaar met het verwijderen van as best”, zegt Bommeljé. „Half maart De rechtszaak werd verloren en gaan we de tuinen leegmaken. Dat Woongoed Middelburg begon vrij moet dan ook echt gebeuren, zodat snel daarna met slopen van de eer- vogels er niet gaan nestelen voordat ste acht huizen aan de Poelendaele- het broedseizoen begint.” weg. „We hebben eind januari de leidingen afgekoppeld en de bouw- Hergebruiken hekken geplaatst”, zegt projectlei- De mensen die tot voor kort in de der Dennis Bommeljé. Half febru- achtBriëthuizenwoonden, konden ari begon een deskundig bedrijf zelfplanten en struiken meenemen met het weghalen van asbest. uit hun tuinen. Andere mensen in Asbest is één van de problemen de buurt hebben ook de kans gekre- in de huizen. Dat is verwerkt in de gen om groen uit de tuinen te halen route voor zowel auto’s als fietsers naar de binnenstad en de scholen, met name Nehalennia Breeweg en organisaties via de rechter gepro- Kruisweg. Een versmalling of af- beerd de sloop tegen te houden. De sluiting heeft dus meteen gevolgen karakteristieke witte arbeidershui- voor de veiligheid van het verkeer, zen met rode daken in de wijk „Maar dat is dus niet nodig”, zegt ’t Zand zijn ontworpen door archi- De Winter. „De aannemer heeft tect Paul Briët. Ze vertellen het ver een oplossing gevonden waardoor haal van de Tweede Wereldoorlog: de sloop volledig vanaf de achter- de woningnood door de stadsbrand zijde van de huizen uitgevoerd kan van 17 mei 1940, de wederopbouw worden. Alleen een deel van de en de inundatie van Walcheren om stoep is versperd.” de Duitsers te verdrijven. Ook de Injanuarinogwerddoorerfgoed- Briëthuizen stonden in het water. - s I Eerste Briëthuizen gesloopt ■VI L D'D E MINOERHOUD CAST=LI|N VRIJDAG 17 MAART 2023 WA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 34