u iiS Het lijkt wel een Hollywood!ilm 3 g p J I Sw 11 ÉK Twee huurwoningen tijdens opeenvolgende nachten beschoten Wellicht sprake van vergissing rTHY' I Al ïkfe ■a Grote eters welkom voor mosselen op Philippiense wijze Eigenlijk lijkt deze ochtend er een tje als alle andere. Hoewel een om wonende toch iets opviel. „Er reden vanochtend aardig wat ouders met kinderen langs ons huis. Dat doen ze anders nooit, want dit is nou niet bepaald de doorgaande route naar school”, vertelt ze. Nee, ze wil niet dat haar naam wordt genoteerd. En dat geldt voor iedereen die we spre ken. Omdat niemand precies weet wat er achter de geloste schoten steekt, blijven ze het liefst verre van de incidenten. De schutters hebben wel lef gehad om zo snel weer terug te keren en zijn de rolluiken voor alle ruiten gesloten. Bij de tweede schietpartij raakte niet alleen de woning, maar ook een auto beschadigd. Nieuwsgierig Maar nieuwsgierig is iedereen na tuurlijk wel. Op het schoolplein van de brede school Othene gonst het van de geruchten. Zeker is in elk geval dat de tweede beschieting niet op dezelfde woning was als in de eerste nacht; het gaat nu om het huis er direct naast. „Ik was in slaap gevallen, terwijl de televisie nog aanstond. Ik zette ‘m net uit, toen ik meerdere schoten hoorde. Toen heb ik natuurlijk meteen de politie Camerabeelden Het blijft voorlopig nog gissen naar motieven. Dat doen bewoners dan ook volop. „Dat vind ik best gevaar lijk. Iedereen roept maar wat. Laat de politie nou maar onderzoek doen, daar zijn ze toch voor. Weet u, wat een ander doet vind ik allemaal prima. Zolang ik er maar geen last van heb”, zegt een buurtbewoon ster. gebeld”, vertelt een omwonende. „De schutters hebben wel lef gehad om zo snel weer terug te keren. Beide keren zaten we rechtop in ons bed”, vertelt een andere bewo ner uit de buurt. „Dit verwacht je in een Holly- woodfilm, maar toch niet in een nieuwbouwwijk als Othene? De politie deed onderzoek en advi- De politie tast ook nog in het duis ter. Ze doet buurtonderzoek, zoekt getuigen en hoopt zoveel mogelijk camerabeelden uit de omgeving te krijgen. Uiteraard waren de incidenten gisteren het gesprek van de dag, maar van grote onrust is er nu ook weer geen sprake. Alles gaat zijn ge wone gangetje. Aan niets is nog te zien dat de politie hier de afgelopen twee nachten de laan afzette en ge huld in kogelwerende vesten en met een speurhond onderzoek deed. Op een aantal kartonnetjes voor de beschoten ramen na. seerde ons daarna binnen te blijven en weer te gaan slapen. Maar dat ging natuurlijk niet zo makkelijk. Komende nacht gaan we het maar weer opnieuw proberen. Ze zeggen toch ook altijd dat als je van een paard bent gevallen, je er zo snel mogelijk weer op moet gaan zitten om je weer veilig te gaan voelen?” Bij beide woningen is er door de voordeur geschoten. In beide geval len waren de bewoners tijdens de beschietingen thuis. Niemand raakte gewond. Bij het huis dat in de eerste nacht onder vuur werd genomen, wappert een geboorte- vlag aan de gevel en zit er karton voor de gaten in de voordeur. Bij het huis ernaast, in de uiterste hoek van de Schelpenlaan (die parallel loopt aan de Reuzenhoeksedijk) is ook karton voor de kogelgaten geplaatst ../-ƒ© 1 11 n- I pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl vrijdag 17 maart 2023 Zeeland Wat? In de Schelpenlaan? Alweer? Hoe kan dat nou? In de Terneuzense wijk Othene ging het gisterochtend maar over „één ding. Logisch, want twee schiet partijen in twee opeenvolgende nachten is geen dagelijkse kost. ZEELAND 10 - bewoner wijk Othene Na de eerste schietpartij deed de politie ook buurtonderzoek. FOTO HV ZEELAND ting van de eerste woning in de nacht van dinsdag op woensdag een vergissing is geweest. Maar zeker weten doen we nog niets. Het onderzoek van de recher che is in volle gang.” De beschietingen hebben heel wat omwonenden twee nachten wakker gehouden. De politie heeft inmiddels diverse getuigen gehoord, maar aangehouden is er nog niemand. „We snappen dat buurtbewoners mogelijk on gerust zijn en daar hebben we aandacht voor”, aldus de woord voerder. „We vragen mensen di rect 112 te bellen zodra ze iets verdachts opmerken.” De politie vraagt getuigen zich te melden. Dat kan via 0900- 8844. Anoniem bellen kan via 0800-7000. Raymond de Frel Wendy Wagenmakers Terneuzen De politie houdt er rekening mee dat de eerste beschieting in Ter neuzen een vergissing was, die een nacht later werd ‘gecorri geerd’ bij de buren. Er zijn inmid dels diverse getuigen gehoord. Het kan bijna geen toeval zijn: nadat in de nacht van dinsdag op woensdag een woning aan de Schelpenlaan in Terneuzen onder vuur werd genomen, ge beurde bijna 24 uur later exact hetzelfde bij het huis ernaast. Beide keren werden meerdere kogels afgevuurd en beide keren raakte niemand gewond. Wat er precies gebeurd is, weet de politie ook nog niet. „We on derzoeken meerdere scenario’s”, laat woordvoerder Pierre-lne Mattheussens weten. Een van de scenario’s is dat de beschie- De Schelpenlaan in Terneuzen was in de nacht van woensdag op donderdag voor de tweede keer het toneel van een schietpartij.fotoraymonddefrel v V; XlfcA’l V - BM/ I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 29