Angela Rutte verdiende weer een paar extra zetels bij VI k Ashley Graham reageert op ongemakkelijk interview met 'botte' Hugh Grant bij Oscars ILSE WARRINGA OVER HAAR NIEUWE SERIE SATIRE KIJKT TV in een week waarin het nieuws bol stond van de misstanden in de tv-wereld, verschijnt de satirische tv-serie Cast over dit thema. Is de tijd daar al rijp voor? Juist, vindt mede-scenarist Ilse Warringa. „Humor gaat altijd over schuren, het moet een beetje pijn doen.” Hij was zo slim om de beruchte dildohelm pijlsnel richting Gijp te duwen Wat leverde dit alles op? Kondigde Rutte even na 22.30 uur zijn aftreden aan? Natuurlijk niet. Mark Rutte kon met een gerust hart in zij n dienst auto terug naar Den Haag. Weer een paar extra ze tels verdiend. Hij had alle aanvallen glansrijk gepa reerd, oogstte applaus voor zijn ingestudeerde grap over zijn seksleven en was zo slim om de beruchte dildohelm pijlsnel richting Gijp te duwen. Op de momenten dat hij even haperde, hielp de beeldvorming hem een handje. Als drie mannen gezamenlijk op één gast inhakken, gaat de sympa thie van de kijker al snel uit naar de underdog. Zelfs als die kijker helemaal geen Rutte- of WD-stemmer is. Deze uitzending van VI deed me daarom sterk denken aan die verschrikkelijke Jinek-aflevering waarin cabaretier Martijn Koning Thierry Baudet roosterde, maar zo doorsloeg dat Baudet de glansrijke winnaar werd. Mijn favoriete moment van de avond zat vlak voor de reclame break. Derksen ging zo op in zijn betoog dat er geen fatsoenlijk alternatief is op rechts, dat hij niet doorhad dat hij Rutte in de kaart speelde. „Dan stem je dus gewoon weer WDM, concludeerde die triomfantelijk waarna hij zijn hand uitstak. „Exact”, stamelde een verbouwe reerde Derksen, die de uitgestoken hand nog drukte ook. „Dank je”, zei Rutte. Dat vatte de uitzending wel zo’n beetje samen. Fischer in GelreDome Twee shows voorTino Het fragment ging het hele in ternet over. Voor de camera's van TMZ reageert ze voor het eerst op hun onderonsje, met een brede glimlach. Graham werd af gelopen maandag, na de Oscar- nacht, door een cameraman van de entertainmentwebsite gespot zich gedroeg. Graham vroeg bij voorbeeld of er iemand was van wie Grant hoopte dat die met een prijs naar huis zou gaan, waarop de Love Actual- ly-ster zei: „Niemand i, specifiek.” De vraag H 'wat draag je?’ werd I, H beantwoord met een I BF nors'mijn kostuum’, in plaats van dat hij iets zei over de ontwerper, zoals eigenlijk de bedoeling was van de vraag. Na afloop van het gesprek rolde de acteur ook nog eens met zijn ogen. en opdrachtgevers massaal weg. Oud-gedienden Helen (Jacqueline Blom) en Mike (Michiel Nooter) pro beren uit alle macht hun bedrijf te redden, maar daar is een cultuurom slag voor nodig - inclusief een jonge, hype rcor recte intimi teitscoö rdi nator - waar ze als oude garde maar moei lijk aan kunnen wennen. „Natuurlijk hebben Niek en ik ons laten inspireren door de actualiteit. In het afgelopen jaar zag je steeds op nieuw een botsing tussen de oude en jonge generatie. Wat kan je tegen woordig nog wel en niet zeggen? Wie deugt en wie niet? Een uitvergroting daarvan zie je terug in de serie, zon der dat we als makers een moreel oordeel willen geven”, vertelt War- ringa. Ze doelt op de misstanden bij de The Voice of Holland, De Wereld Draait Door en de sportredactie van de NOS die in het afgelopen jaar ach tereenvolgens naar buiten kwamen. Maar wie de serie bekijkt, ziet ook raakvlakken met gebeurtenissen van iets langer geleden. In 2017 verdween castingdirector Job Gosschalk plots van het toneel toen hij werd beschul digd van Metoo-p rak tijken. Warringa zal zich nooit uitspreken over collega’s die onder vuur liggen, lse Warringa waarschuwt vooraf als ze aan tafel van een café in Amster dam-West schuift. Ze is misschien wat saai om te in terviewen. Verwachten mensen niet, omdat ze al tijd wordt geassocieerd met die uitgesproken juf Ank uit De Luizenmoeder. Maar Warringa’s mening is nooit zwart of wit. „Ik zit altijd ergens in het midden. Ik obser veer liever het gedrag van mensen en stop al die gedragingen en meningen in mijn werk. Mijn persoonlijke me ning doet er niet zo veel toe.” En dat is precies wat ze deed bij Cast. Samen met Niek Barendsen (bekend van Nieuw Zeer en Welkom in de Middeleeuwen) werkte ze ander half jaar aan deze nieuwe satirische komedieserie, die het verhaal vertelt van een castingbureau dat op de rand van de afgrond staat. De directeur is beschuldigd van seksueel grensover schrijdend gedrag met twee jonge, net afgestudeerde actrices. Nog voor de feiten zijn onderzocht is de direc teur gecanceld, de gevel beklad ('Vieze vuile pedo’) en lopen acteurs e kunt zeggen wat je wilt, maar de mannen van Vandaag Inside hadden zich maandag grondig voorbereid voor hun Belangrijke Gast. Hun reputatie stond dan ook op het spel. Ze kunnen moeilijk elke dag roepen dat Rutte moet 'opsodemieteren’ en hem dan vervolgens met flu welen handschoenen aanpakken als hij bij hen aanschuift. De liefde voor Johan gaat diep bij de VI-kijkers, maar er zitten natuurlijk grenzen aan. Derksen had daarom alle zaken die Mark Rutte als premier van Nederland de afgelopen twaalf jaar heeft verprutst - de afhandeling van de toeslagen affaire, Groningen, de toenemende armoede, Sigrid Kaag d’r mond laten houden - uit zijn hoofd geleerd. Helaas kwam de tirade er op het moment suprème net te weifelend uit, zo dat het niet echt indruk maakte. Wilfred Genee zat de hele uitzending in de vijfde versnelling. Wat had hij op? Drie Red Buil? Hij praatte en praatte en praatte, over blunders, fouten en op stappen, zonder een punt of vraagteken te zetten. Terwijl het toch de bedoeling is dat een gast af en toe een antwoord geeft. 'Rob’ Knoester baalde zichtbaar dat hij naar de bar was verbannen en probeerde vanaf de tweede rang genoeg airplay binnen te harken door net zo fel op Rutte in te hakken als Derksen en Genee. (Natuurlijk weet ik dat hij Job heet, maar ik vond het zo grappig dat Rutte hem consequent Rob noemde, ook nadat Gijp hem vriendelijk had ge corrigeerd.) Over Gijpie gesproken, die had misschien wel de beste tactiek van de avond gekozen. Hij hield ge woon zijn mond. De hele show lang. op het vliegveld van Los Angeles. Hij vroeg haar naar het onge makkelijke interview. Graham lachte„Ach, mij n moede r leerde mij: kill people with kindness” Dat be- tekent zoveel als: wees zo beleefd en vrien- H delijk dat het haast ongemakkelijk wordt. Het Amerikaanse ^B1 model nam zondag- avond interviews af. Grant stond haar te woord, maar dat ging niet echt van harte. Op so ciale media uitten veel mensen hun ongenoegen over hoe hij ‘Niemand is Manneke van Houwelingen RODE LOPER honderd procent een klootzak of MUZIEK Zangeres He lene Fischer geeft weer een concert in de GelreDome. De Duitse superster, bekend van hits als A temlos dutch die Nacht, staat op 13 sep tember in het stadion in Arn hem. In 2018 stond Fischer ook al eens in de GelreDome. MUZIEK Tino Martin doet in oktober zowel Rotterdam Ahoy als de Ziggo Dome in Amster dam aan. Beide shows vallen on der de titel 010/020, waarbij de 39-jarige zanger zijn grootste hits ten gehore brengt. Model en interviewer Ashley Graham (34) laat zich niet door filmster Hugh Grant (62) uit het veld slaan. Grant liet zich zondagavond door haar interviewen op de loper bij de Oscaruitreiking, maar had daar duidelijk geen zin in. Ilse Warringa en Niek Barend- sen. FOTO'S BRU NO P- RESS EN ANP KIPPA - Marlies van Leeuwen een deugzak’ WOENSDAG 15 MAART 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 24