betrokken daadkrachtig M STEM De Agenda ]sgp.nl 15 MAART zeeland Verkiezingsprogramma en kandidaten De rubriek De Agenda gaat over mensen achter evenementen. Deze keer Stefan de Mik, organisator van vwprojects. Op zondag zijn de hallen en veldjes van Huis van Burgh gevuld met honderd bijzondere auto’s. We proberen altijd een gezellige familiesfeer te creëren voor iedereen nen en zijn letterlijk gestart met o euro. De website trekt inmiddels een paar duizend bezoekers per maand. In 2018 hebben we onze eerste echte meeting mogen organiseren bij een autobedrijf in Meerkerk. Dit was een supergezellige dag en we hebben daar zelfs nog een auto van ons ver loot onder de bezoekers” Sleutelen Sleutelen aan auto’s betekent vaak snellere motoren erin zetten, grotere remmen en andere turbo’s. „Een oude Volkswagen Golf aanpassen zodat die sneller is dan een huidig standaard voertuig is geen makke lijke klus. Daar gaan serieuze uren inzitten - de arbeid, het uitzoekwerk - en er gaan flinke bedragen in om. Materialen die mensen gebruiken zijn vaak beter dan wat er uit fabrie ken komt. Juiste keuringen zijn ook nog een verplichting. Elke autolief hebber zal ons gevoel herkennen. Diep van binnen blijven we kleine jongens”, aldus De Mik. Naast hun website kwamen sociale mediakanalen van de grond. „Super leuk om te vieren dat je de eerste honderd volgers hebt behaald. Het bleef natuurlijk wel een club. We doen het beiden naast onze eigen ba- Brouwersdam In de nazomer van 2019 en 2020 be gonnen de twee The Dutch Wörther- see-treffen op de Brouwersdam. Een afgeleide van het Golf GTI-treffen in Wörthersee in Oostenrijk. Daar had den ze soms tot 200.000 bezoekers. „Elk jaar groeit ook dit treffen met bezoekers uit België, Duitsland en zelfs Litouwers. De meest prachtige auto’s zijn er te bewonderen. Van oude kevers en busjes tot aan de snel ste R8 en aangepaste Golfjes.” De volgende meeting wordt de eer ste indoor outdoor versie. Burgh-Haamstede en omgeving is voor De Mik bekend terrein. Elij heeft een caravan op camping Groene- woud. „Met mijn twee zoontjes kwam ik al regelmatig in de accom modatie van Huis van Burgh, waar elk j aar vanaf april een indoorspeel- paradijs te vinden is. De plek heeft een grote dosis potentie. Er is een groot deel van de accommodatie be schikbaar gesteld voor deze meeting. De bar, bowling, pooltafel en indoor speelplek voor de kleintjes.” Binnen is minimaal 1600 vierkante meter beschikbaar. Er komen stands en de mooiste aangepaste auto’s te staan. Daarnaast is er 15.000 vier kante meter aan grasveld beschikbaar voor alle liefhebbers die vanuit alle plekken van het (buiten)land af zul len reizen. „We proberen altijd een gezellige familiesfeer te creëren voor iedereen. Ik vind het super mensen te spreken die ik heel het jaar niet ge zien heb. Dit jaar zijn er weer nieuwe auto’s waar soms jaren aan gewerkt is.” e compagnon van Stefan de Mik die in Bergam- M bacht woont, heet Koen Hollander. Die heeft al jaren een eigen motor- zaak in Hoek van Flolland. Een plek waar Stefan en andere vrienden re gelmatig hun hobby uitoefenen. Aan auto’s sleutelen tot in de late uurtjes. „Een vrijetijdsbesteding die vele an dere liefhebbers maar al te goed ken nen”, aldus De Mik. Medio 2016 werd een eerste web site opgezet. „Gewoon, omdat we meer wilden gaan doen met onze passie. Ik weet het nog goed. Koen was zijn toenmalige website aan het bijwerken. Een echte computerman ben ikzelf nooit geweest, maar het fascineerde mij wel gezien de moge lijkheden. Op een gezellige zaterdag namiddag kwam de naam al snel op tafel: www.vwprojects.nl, dat werd onze club. De naam is overigens afge leid van de VAG-groep, hierin vallen de automerken: Volkswagen, Seat, Audi, Skoda en Porsche. Op de web site probeerde ik dan leuke verhalen over andere liefhebbers en hun pro jecten te plaatsen. Wie zijn ze en waar komt de passie om een oude of nieuwe auto geheel te restaureren en of aan te passen vandaan?” El DINSDAG 14 MAART 2023 Stefan de Mik is de man achter vwpro jects. FOTOTEAM VWPROJECTS - Stefan de Mik, vwprojects De organisatoren vragen een bij drage voor de entree in verband met de huur en organisatie. Een auto met bestuurder betaalt 10 euro, een be zoeker zonder auto 5 euro. Tot 16 jaar is het gratis. Zondag van 10.00 tot 17.00 uur open. «j p Gerrit van Loon Burgh-Haamstede Aangepaste auto’s kieken: ‘We blijven klei ne j ongens -- V) Cü fü

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 46