to Gezocht: volleybalsters voor in de promotieklasse Bekerloting: Vlissingen treft beul van Kloetinge in achtste finales VC Vlissingen is giste ren bij de loting voor de achtste finales van het toernooi om de dis- trictsbeker gekoppeld aan EBOH, de voetbal ploeg die Kloetinge in de vorige ronde uit schakelde. 13 Zeeuws-Vlaamse club zit met een noodgeval 11 I - 8 Ier i; e Z sters die in de promotieklasse willen VLISSINGEN BOK uit Kapelle trok zich al eerder terug uit de promotieklasse. Als Stevo niet snel een paar aanwinsten krijgt, moet de club uit Zuidzande en Axel dat ook doen. Voshart in finale België Korfbalster Tess Voshart uit Burgh-Haam- stede heeft met haar Belgische club Boecken- berg de finale van de Top lea gue bereikt. Za terdag is de eindstrijd tegen Borgerhout. Boeckenberg eindigde als vierde in de re guliere competi tie. In de kruisfi nales werd ver rassend de nummer één, Floriant, met 19-14 verslagen. Van Anrooij gaat weg op Shirin van An rooij rijdt morgen haar eerste weg koers van 2023. Ze start in No- kere Koerse, een Belgische sprin- terskoers. De Kapelse renster van Trek-Segaf- redo heeft na het WK veldrij den een maand de tijd genomen om zich voor te bereiden op het voorjaar. Zaterdag rijdt VanAnrooij de Trofeo Alfredo Binda (World- Tour) in Italië. Vlissingen bewees dit toernooi al dat het in staat is een tweedeklasser te verslaan. In de vorige ronde was de nummer zes van de derde klasse A van het zaterdagvoetbal in Breda met 1-3 te sterk voor zondag-tweedeklas- ser Jeka. Nu wacht in Dordrecht een duel met zaterdag- tweedeklasser EBOH, dat onlangs Kloe- tinge met een 2-1-neder- laag naar huis stuurde. Ook SVOD’22 kreeg een uitwedstrijd in de achtste finales, en een pittige ook. De ploeg moet naar Etten-Leur, waar het zondag-vierde- divisionist Unitas’30 treft. RCS lootte op pa pier het gunstigst. De za- terdag-tweedeklasser krijgt bezoek van Groen wacht de club eenzelfde lot als BOK, dat eind vorig seizoen vrijwillig in de promotieklasse afhaakte. Stephanie Audenaerd-Herman is speelster, pen- speelster hebben wij een team dat op een lekker niveau wil volleyballen en gezelligheid biedt. Als bestuurslid is Wit, koploper in de derde klasse A zondag. sportief opzicht vrijwillig een stap moet worden terug gedaan. „Het zou toch enorm zonde zijn voor mensen die wel potentie hebben om op dat ni veau te spelen”, zegt ze. „Dat wil je niet meemaken. Ik kan niet toveren, maar er wordt nu naar mijn idee alles aan gedaan om toch te proberen een team te vormen voor volgend sei zoen.” Twee petten op Stevo is dringend op zoek naar speel- Topscorers Het had niet veel ge scheeld of er was na maanden een nieuwe koploper in het PZC-top- scorersklassement. Want met zes treffers pleegde Wesley de Smit (Nieuw land) dit weekend een aardige coup, maar Ru ben de Jager (Kloetinge) was alert. Zijn twee doel punten bleken genoeg om aan de leiding te blij ven. 5 4l fa en andere verplichtingen. Als het clubs lukt om in te spelen op verande rende behoeften, dan liggen er volgens dat onderzoek wel kansen. De Vet-Ocké: De landelijke ten dens bevestigt wat wij ook zien. Ge zin, studie, corona. Ze hebben gezien dat je op zaterdag ook andere leuke dingen kunt doen. Mensen willen te genwoordig graag flexibel zijn, maar dat gaat haast niet binnen een vereni ging. We willen weten waar we naar toe gaan als vereniging.” Stevo legt de leden binnenkort een enquête voor. Audenaerd-Herman: „Wat leeft er on der je leden? Is er te veel trainingsbe- lasting? Zijn er te veel dingen naast het spelen? Moetje fluiten, tellen? Is het te veel om iedere zaterdag te spelen?” Een fusie tussen de volleybalvereni- gingenDe Sterre uit Zuiddorpe en het Axelse Voorwaarts leidde in 2015 tot een nieuwe club. De buren gingen sa men verder als Stevo en dachten daar mee een stevig fundament te hebben gelegd voor een toekomstbestendige vereniging. Acht jaar later is het echter alle hens aan dek. Het standaardteam bij de mannen telt in de derde divisie met nog vier duels voor de boeg twee verliespunten meer dan de belangrijkste titelkandi daat, maar heeft de bond laten weten af te zien van promotie. Het huidige tweede team speelt volgend seizoen zo goed als zeker geen competitie meer. Bij de vrouwen staat ondanks een keurige plek in de subtop het pro- Enquête De problemen van volleybalvereni ging Stevo zijn herkenbaar voor veel clubs, zo blijkt uit een onderzoek in opdracht van het NOCNSF naar drijf veren en drempels in clubverband. Veel sporters in teamverband hebben problemen met vaste trainingstijden motieklasserschap op het spel. Trainer Volleybalster Stephanie Audenaerd van Stevo in actie. Bij haar team stopt een aantal speelsters. Guido de Beule moet al weken een be roep doen op oudgedienden of speel sters uit het tweede team. Vier van de huidige acht selectiespeelsters hebben spelen. Mocht dat niet lukken, dan aangekondigd na dit seizoen te stop pen. Dat kan niet in eigen gelederen wor den opgevangen. Het tweede vrou wenteam speelt twee klassen lager en ningmeester en verantwoordelijk voor neemt daarin de voorlaatste plaats in. alles wat met arbitrage te maken heeft. Stevo deed onlangs op Facebook een „Als wij nu ook nog wegvallen, wat oproep om de gelederen van het keur- heb je dan nog qua niveau in de regio? korps te komen versterken. Omdat Ik heb altijd twee petten op. Voor een daar geen enkele reactie op kwam, volgde afgelopen weekend een her haalde oproep. Dit is een noodgeval, kopte een flyer. Daarin werd gevraagd het goed dat je een dames 1 op een fat- om de club uit de brand te helpen. soenlijk niveau hebt.” Jessica de Vet-Ocké is de kersverse voorzitter bij Stevo en zegt er alles aan te willen doen om te voorkomen dat in r LIV Ijl GO DINSDAG 14 MAART 2023 KORFBAL WIELRENNEN FOTO FRANKPETERS M Topscorer o 4e div 4 A zat 3e div 3Azat 2Gzat 4e div 2G zat 3 A zat 3 A zat 4 A zat 4e div 10 zat 2G zat 4Azon 2,5 1 2.5 1.5 2 2.5 2 1.5 1.5 1 2.5 2.5 2 15 36 14 23 15 11 13 17 17 25 10 10 12 23 Kloetinge Nieuwland Hoek Patrijzen Yerseke Goes WHS Luctor Heinkenszand Patrijzen Apollo'69 Goes Terneuzense Boys MZC'11 Breskens 5 V) (5 ra o> <0 ra Peter van Kouteren Zuiddorpe Ruben de Jager Wesley de Smit Steve Schalkwijk Rowan Traas Guus de Leeuw Erwin Franse Jasper Gunter 7 Kevin van lersel 5 CanOzgan Rick Jonker 3 Daniel Wissel H Miroslav Peric El Luuk van Vossen N Joris Corijn 37,5 36 35 34,5 30 27,5 26 25,5 25,5 25 25 25 24 23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 39