Puntjes op de i kosten nog wat tijd Koninklijke erepenning voor 100-jarig Luctor et Emergo M nl 6 Kop van het Dok is deze zomer volledig in gebruik tussen Scheldehof en Dok 1 is nog ZOUTELANDE De oplevering van de huurappartementen in de Kop van het Dok liep een paar maanden vertraging op. Maar deze zomer zijn de drie woontorens aan het Vlissingse Dok allemaal bewoond. Het jubileum werd al op 10 novem ber 2021 bereikt. Maar door de co ronacrisis moest Luctor et Emergo ruim een jaar wachten op de onder scheiding. Afgelopen zaterdag was het eindelijk zover. Commissaris van de koning Han Polman reikte de erepenning uit aan de muziek vereniging tijdens de jaarlijkse uit voering in De Soute Schakel. Luctor et Emergo werd in 1921 opge richt omdat een nieuwe burge meester geïnstalleerd moest wor den. Omdat Zoutelande geen mu ziekvereniging had, moest een har monie van een ander dorp worden gevraagd om de burgemeester te verwelkomen. Dat ging een aantal dorpsbewoners te ver en dus richt ten zij zelf een vereniging op. De vereniging ging van start met 22 leden en 4 donateurs. Tijdens de coronapandemie hing het voortbe staan van de vereniging aan een zij den draad. Dat was ook zo ten tijde van de Tweede Wereldoorlog. Maar Luctor et Emergo deed haar naam eer aan en bestaat nog steeds. De Zoutelandse muziekvereni- Westerschelde is toch heel bijzon der.” Huurders moeten een zorgin- dicatie hebben om mensen die zorg nodig hebben meer kans te geven op een appartement, verklaarde Kallewaard vorige week. Vlissingen er vloerbedekking in de corridor komen en kunnen mensen via de interne verbinding naar Schelde- Nietzo streng „Bij ons kunnen ze door de nabij heid van Scheldehof en de post van Thuiszorg heel makkelijk een be roep op zorg doen. Maar wij zijn niet zo streng als elders in den lande. Stellen van wie er een zorg nodig heeft, komen in aanmerking voor een woning. Als degene die zorg nodig heeft eerder overlijdt dan hoeft de achterblijvende part ner niet te verhuizen. Die kan ge woon in het appartement blijven wonen.” De loopbrug is veilig, dus voor het gemak hebben we de verbinding alvast opengesteld ging bestaat uit een fanfareorkest, een dweilorkest en diverse gelegen- heids-ensembles. De jeugd wordt bij de vereniging betrokken door middel van projecten als Heel Veere Speelt en Veers Leerlingenorkest. Luctor et Emergo is jaarlijks aanwe zig bij Koningsdag in Meliskerke en Zoutelande en de intocht van Sin terklaas in Zoutelande. Ook ver zorgt zij elk jaar het zomeravond- concert en het kerstconcert in de Catharinakerk in Zoutelande en neemt de vereniging deel aan di verse concoursen. Luctor et Emergo exploiteert en beheert ook de mul tifunctionele accommodatie De Soute Schakel in Zoutelande. De loopbrug naar parkeergarage Scheldeplein is eveneens niet hele maal klaar (ook daar ontbreekt Loopbruggen vloerbedekking), maar is wel toe- De loopbruggen tussen de woonto- gankelijk voor bewoners met een rens en zorgcentrum Scheldehof en parkeerplaats. „De loopbrug is vei- de parkeergarage liggen er al een lig, dus voor het gemak hebben we tijdje, maar zijn nog niet af. De brug de verbinding alvast opengesteld binnen zie je dat er nog veel moet gebeuren aan de afwerking. In een aantal appartementen, maar vooral in gangen, bergruimtes en ontvangsthallen. Er wordt hard gewerkt, maar het duurt nog wel een paar maanden voor alles h. echt klaar is. De ge meente zou graag zien dat de bouwketen op de Helling weg zijn voor het Bevrijdingsfestival op 5 mei. Dat is wel erg ambitieus.” Kallewaard laat zich er niet over uit of die ambitieuze datum haal baar is. Maar ze laat graag zien hoe mooi het uitzicht is vanaf het bal kon van een huurappartement op de bovenste verdieping. „Uitzicht over de Noordzee, Het Dok en de Van de zeven stadswoningen in de plint van het complex zijn de drie aan de kant van zorgcentrum Schel dehof in gebruik. De overige vier staan hun kopers ook voor de zo mer ter beschikking. De ‘eigen’ Thuiszorg van WVO Zorg en een fysiotherapeut openen rond het midden van het jaar een post op de begane grond, verwacht manager facilitaire zorg Peter Hoefkens. Een aantal bewoners van Dok 2 en Dok 3 vroeg al wanneer het openings feest van ‘de Kop’ op de rol staat, zegt Angela Kallewaard, lid van de raad van bestuur van WVO Zorg, maandagmorgen lachend. De topvrouw voegt er aan toe dat WVO Zorg zeker in is voor een ope- ningsfeestje. „Maar we wachten tot het hele gebouw is opgeleverd. Een beetje mooier weer zou ook fijn zijn”, meldt ze, terwijl ze bijna van het balkon van een appartement bovenin Dok 1 waait. Met Hoefkens, die als facilitair manager ook pro jectleider is, geeft Kallewaard een rondleiding door de Kop van het afgesloten. Er zijn wat lekkages én Dok. de lift naar het zorgcentrum is nog De oplevering van de huurders- niet in gebruik. „De lift is onlangs flats in Dok 1 leverde een paar pas geleverd en moet nog worden maanden vertraging op, maar de in- gekeurd. Als het probleem met het gebruikname van het hele complex water op de vloer is verholpen, kan ligt niet ver achter op schema, be toogt Hoefkens. „We hadden ver wacht dat de eerste huurders eind vorig jaar in een appartement kon- hof. Om bijvoorbeeld naar het res- den trekken. Door leveringsproble- taurant of de filmzaal te gaan”, legt men van diverse materialen liep dat Hoefkens uit. uit, maar de meeste werkzaamhe den zijn gewoon doorgegaan.” voor er vloerbedekking ligt.” Hoef kens kan zich voorstellen dat Vlis- singers en andere belangstellende passanten denken dat de drie woontorens al helemaal ‘af zijn. „Van buiten lijkt het f gebouw klaar, maar - IT E TJ - M nj u k fj ft k fa 'fa F 'ij F 'BI - SS B r p£ «I F’i /Z - Peter Hoefkens, WVO Zorg Het voortbestaan van muziek vereniging Luctor et Emergo heeft een paar keer onder druk gestaan. Maar de Zoutelandse vereniging bestaat nog steeds en is de 100 jaar gepasseerd. Daarvoor heeft zij een konink lijke erepenning ontvangen. Luctor et Emergo uit Zoutelande tijdens een optreden in 2017. FOTOESMESOESMAN René Hoonhorst - Maurits Sep Angela Kallewaard van WVO Zorg op het balkon van een huurappartement in Dok 1. „Het is toch wel heel bijzonder om vanaf je balkon over de Noordzee, Het Dok en de Westerschelde te kunnen kijken.” foto dirk-jan gjeltema Dl NSDAG 14 MAART 2023 WA 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 34