‘We zijn geen rechercheurs, maar hebben wel vermoedens over de daders’ X 1! *4} We komen als school liever met ander nieuws in beeld Leraren en twee schoonmaak ploegen hadden gisteren hun handen vol aan de ravage in basisschool De Vliete in Wissenkerke na de vernielingen van afgelopen weekend. Ze zetten alles op alles om leerlingen vandaag weer in een schone school te kunnen ontvangen. Schooldirecteur Willemijn Mon- deel schrok zit rot toen ze zondag ochtend de ecoline op de vloeren en de muren van haar school zag. „Ze hebben complete literflessen inkt kapotgeslagen en lijm gespoten op digiborden, beeldschermen, com puters en vloeren.” Tegen elf uur op zondagochtend kreeg ze een telefoontje van een va der die de schoolkippen kwam ver zorgen. Hij zag dat er vernielingen waren in De Vliete. Mondeel ging meteen naar school en belde de po litie. Toen ze de school binnen kwam wist ze meteen: in deze puinhoop kunnen we maandag geen lessen houden. Ze infor meerde de ouders dat de school een dag dicht zou zijn. verwacht directeur Mondeel dat de school vandaag weer open kan. „Met collega’s en twee ploegen schoonmakers moet het lukken.” Burgemeester Loes Meeuwisse van Noord-Beveland kwam gister ochtend een kijkje nemen. „Het is zorgelijk, zeker als het jeugdige da ders zouden zijn.” Ze kwam zondag ook naar de school en deed dat gis teren ook weer om het schoolteam bij te staan. „Met de wijkagent heb ben we intensief overleg. Stel dat de daders uit het dorp komen, dan is er begeleiding nodig.” Namen op muren Maandagochtend om 730 uur wa ren de eerste schoonmakers er om Schadebedrag „In de 35 jaar dat ik hier werk heb ik nooit zoiets meegemaakt”, zegt le raar Michiel Gude (60). Hij krabt verf van een beeldscherm. Naast zijn werk in de bovenbouw, is hij ook de school ict-er. Hij baalt van de kapot geslagen toetsenborden en de lijm op borden en beeldschermen. „Wat verzekeringstechnisch wel jammer is, is dat ze net de oudste beeldschermen onder de lijm heb ben gespoten, deze waren eigenlijk al lang afgeschreven”, zegt hij. Het schadebedrag van de vernie lingen is nog niet bekend. Schooldi recteur Mondeel: „We weten nog niet of de computers en beeldscher men het nog allemaal doen en hoe lang de schoonmakers bezig zijn.” Mondeel stond te kijken van de cameraploegen en journalisten die naar haar school kwamen. „We ko men als school veel liever met an der nieuws in beeld.” Ze is blij met alle hartverwarmende reacties van ouders en kinderen. „Mensen zijn echt geschrokken en er is volop be grip dat we een dag dicht zijn.” Stevo naarstig op zoek naar nieuwe leden derzoek doet en dat zij uitsluitsel moeten geven. „Het was een heel domme actie, het wa ren vast geen profes sionals”, denkt Van Kampen. „Er is zo te zien niets meegenomen, maar wel veel vernield.” De school wil niet dat er beelden van de besmeurde klasloka len naar buiten komen. „Het is te confronterend”, zegt Van Kampen. „Een school moet een veilige omgeving zijn, je wilt geen verf op muren en vloeren zien.” In de school hangen op verschil lende plekken vrolijke huisregels, maar het is een puinhoop. Toch de school zo snel mogelijk weer benadrukt dat de politie volop on- netjes te krijgen. „We zijn geen re chercheurs, maar hebben wel een vermoeden in welke hoek de dader zit”, zegt Pim van Kampen, bestuurslid bij Albero, de scho- lengroep waar ook De Vliete onder valt. „De dader of daders hebben na men op de muren geschreven.” Hij pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl dinsdag 14 maart 2023 Zeeland G‘l 1 Jozalien Vroonland is bezig met de schoonmaak van basisschool De Vliete in Wissenkerkes.FC?TëSB«®ELLEDAviDSE Mtï C zie ook pzc.nl/play - Willemijn Mondeel, directeur De Vliete Pim van Kampen (lid van de raad van bestuur Albero) en burge meester Loes Meeuwisse gisterochtend in OBS De Vliete. Arie Westeneng Wissenkerke SPORT 11 Docent groep 7/8 en ict-er Michiel Gude probeert een beeld scherm en een afstandsbe diening schoon te ma ken. „Ik dacht eerst dat het scherm gebar sten was, maar het bleek lijm te zijn.”

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 29