Angela Om je ogen uitje kop te schamen ro Sterren pakken uit ‘EVERYTHING EVERYWHERE ALL AT ONCE’ PAKT DE een miljoenenpubliek. Quote van de dag OSCARS KIJKT TV Toen we samen speelden, wist hij sommige partijen beter te herinneren dan ik Modejournalist Josine Droogen- dijk kiest de meest opvallende outfits bij de Oscars: pp je van een collega zaterdagmorgen. ‘Eén ding datje gisteravond bij Jinek zei over de onthullingen over NOS Sport, vond ik raar. Je zei ‘arme Tom en arme Janke’, terwijl ik juist dacht: arm slachtoffer’. Hij heeft gelijk. Natuurlijk heeft hij gelijk. Ons medeleven hoort in de allereerste plaats uit te gaan naar de mensen - vrouwen - die afgelopen jaren vermalen raakten in de giftige, seksistische en bij vlagen zelfs racistische cultuur bij NOS Sport, waarbij leidinggevenden klachten negeerden en wegkeken. Het is toch te idioot voor woorden dat je als jonge vrouw na een buitenechtelijke relatie met Tom Egbers openlijk weggepest kunt worden door dezelfde Tom. Ik vond het een ontluisterend verhaal in de Volks krant. Na alle onthullingen over The Voice en Mat- thijs van Nieuwkerk, en bijna twintig jaar ervaring achter de schermen van de tv-wereld, zou ik den ken dat niets me meer kan verbazen over het losge slagen gedrag van tv-sterren en de bazen die voor hen kruipen. Maar dat is dus niet zo. Ik ben er elke keer toch weer door verrast én verbijsterd. Terug naar bovengenoemd appje. Ik heb het hele weekend nagedacht over de kritiek van mij n col lega. En toch kan ik niet helpen dat ik óók nog steeds denk: arme Tom en arme Janke. Je zult dit soort details maar teruglezen over jezelf of je man in de krant. Dat hij zich na een buitenechtelijke relatie ontpopte tot treiteraar en pestkop. En dat er op de redactie ronduit wordt gezegd dat ‘Tom nogal moeite heeft met mooie vrouwen’. Het is toch om de ogen uit je kop te schamen? Van het imago van die leuke blonde sportpresen- tator die al jaren zo gelukkig is met zij n acterende vrouw is in één klap niks meer over. De zoveelste carrière bij het grofvuil, want kom hier nog maar eens bovenop. Nooit meer een vervolg op Toms Engeland of Schotland, wat echt mooie programma’s waren. (Kom nu niet aan met ‘de rechter heeft nog niet geoordeeld, De Jong’. Dat is een kulargument. Of het strafbaar is of niet, doet niet ter zake. Het gaat om moreel uiterst verwerpelijk gedrag.) En dan die rare dubbelrol van Janke, als voorzit ter van meldpunt Mores. Gezien de onthullingen van RTL Boulevard zondagavond wist ze al langer dat Tom genoemd werd in het NOS-onderzoek, en gaat het om meer zaken en buitenechtelijke relaties of flirts dan die ene die de Volkskrant breed uitmeet. Maar toch bleef ze zitten bij Mores. En nu slaat ze als een boze Linda de Mol om zich heen en pro beert ze heel handig de boel zo te draaien dat het niet over Toms pestgedrag gaat, maar dat het slacht offer de grote boosdoener is, net als de media natuurlijk. Nu ik dit allemaal opschrijf, kan ik alleen maar denken: arme kinderen van Tom en Janke, die dit allemaal ook moeten lezen. Mamma Mia! vernieuwd Vrijdagshow voorVI-trio HJJN JOHN MkOUUDM (Bijna) alles voor Everything De even, maffe als emotionele actiekomedie Everything everywhere all at once over een Azia- tisch-Amerikaanse familie die zich door eindeloos veel parallelle universums knokt, won maar liefst zeven Oscars (van de elf nominaties). De laatste keer dat zo’n monsterzege plaatsvond, was in 2009 met acht beeldjes voor Slumdog millionaire. Wat je ook van de bioscoophit vindt, het geeft een posi tieve injectie aan het instituut Oscar, dat zich de laatste jaren concentreerde op weinig succesvolle arthousetitels als Nomadland en CODA en mede om die reden het grote publiek uit het zicht ver loor (lees: kampt met dramatische kijkcijfers). Het nadeel van al die prijzen aan één film: geliefde pro ducties als Elvis, Thefabelmans en The banshees of Inisherin gingen met lege handen naar huis. 1 De knettergekke ADHD-actiekomedie Everything everywhere all at once werd de grote Oscarwinnaar tijdens een tamme ceremonie. Maar met Lady Gaga in een T-shirt, een ezel op het podium en bakken aan tranen, bevatte Hollywoods meest spetterende show genoeg hoogtepunten. ‘Kijk mama, ik heb een Oscar gewonnen!’ Als kindacteur in de jaren 80 maakte de Chinees-Vietnamese Ke Huy Quan furore in klassiekers als Indiana Jones and the temple of doom en The Goonies om vervol- i gens decennia niet meer in Hollywood aan de bak te komen. Tot zijn come- backrol in Everything every where all t at once waar hij zondagnacht prompt een Oscar voor won. Tij- 4 dens zij n speech - ‘Kijk mama, ik heb een Oscar gewonnen!’ en ‘Dit is de Amerikaanse Droom!’ - stonden 1 de traanbuizen wijd open. Niet al- leen bij de acteur, maar bij zo goed als iedereen in de zaal van het Kodak Theatre. Nog mooier: toen Harrison Ford de prijs voor de beste film ook aan Everything everywhere all at once mocht geven, sprong de 51-jarige Quan als een klein kind op een neer. Een reünie met zijn oude vriend Indiana Jones: de cirkel is rond! Michelle Yeoh won voor dezelfde film het beeldje voor beste ac trice. De winst van beide sterren wordt gezien als een belangrijke overwin ning voor de Aziatische gemeenschap, die Hol lywood in het verleden vaak links liet liggen. V John Travolta breekt Vaste prik bij de Oscars is het eren van recent overleden grootheden uit de film industrie. Aan John Travolta de eer dit ‘in memoriam’-blokje aan te kondigen. Dat ging gepaard met veel gehakkel en gesnot- ter, want de ode stond deels in het teken van zijn in augustus aan kanker gestor- ven Grease-tegenspeler Olivia Newton- g John. Travolta bewees meermaals een j prima acteur te zij n, maar dit was onmogelijk gespeeld. Hij brak voor DINSDAG 14 MAART 2023 PC Travolta in tranen: alle Gudo Tienhooven o - U2-gitarist The Edge in Oor over Bram van den Berg, komend najaar de inval-drummer MUSICAL In de nieuwe versie van Mamma Mia! speelt Soraya Gerrits de rol van Sophie. De musicalvoor- stelling gaat 10 september in première. Andere acteurs worden op 29 maart bekend gemaakt. TELEVISIE René van der Gijp, Johan Derksen en Wilfred Genee zijn met Talpa in gesprek over een nieuwe vrij- dagavondshow opSBS 6. Het programma wordt een uitge- breidere talk show mét live muziek. „De ster van de avond was Cara Delevingne. Het topmodel schit terde in een rode jurk van Elie Saab. Ook haar juwelen van Bulgari trok ken de aan dacht. Vergeet niet dat de kleur rood iedereen naar boven haalt. Maar Cara zag er prachtig uit.” JOHN OÜNDI ca I Een deel van de crew van de film Everything everywhere allot once, foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 24