zege M I hijs Beumer vertrekt met pijn in het hart Gelijkspel bij DOS voelt voor Swift als een zege amazone wordt tweede bij Indoor Brabant 15 Het Laatste Woord Ik baal er behoorlijk van dat het team uit elkaar valt Swift kende een goed eerste kwar tier, maar werd in het volgende kwart door DOS afgetroefd op werklust. De tamme Middelbur gers stonden erbij en keken toe hoe het gat van zes punten werd geslagen (13-7). De peptalk van coach Plantinga in de rust had duidelijk de juiste snaar geraakt bij de ploeg uit Mid delburg. Swift deed er een schepje bovenop, waardoor de voorsprong van de thuisploeg slonk tot 17-15 en het geloof bij Swift in een goede af loop terug was. Ook de tik die DOS uitdeelde door op 20-16 te komen, pareerde Swift. Van 20-20 werd het in een spannende slotminuut 21-21. Het leverde een punt op, dat voor Swift voelde als een overwinning. Niet in de laatste plaats omdat de ploeg zich verzekerd weet van lijfsbe houd. Vliegen Waar Dinja van Liere nog over haar finalepaard dubt, is Thamar Zweistra er al uit. De veertigjarige amazone uit Schore neemt Ich Weiss mee naar Omaha. „Die keuze heb ik al een tijdje geleden gemaakt”, zei ze na haar negende plaats (78,970 procent) in de Bra- banthallen. „Ik ben onlangs nog „Eigenlijk zijn voor mij de op gebouwde vriendschappen en de lol deze acht jaar één groot hoogtepunt geweest. We heb ben een echt vriendenteam en het is dan ook heel zonde dat er een einde aan komt. Als ik te rugkijk naar acht jaar geleden kan ik duidelijk zeggen dat ik ook een betere basketballer ben geworden. Ik heb veel opgesto ken van routiniers als Benjamin Steenbeek en Raylin Jimenez en de coaches. Het is een mooie tijd geweest, maar ik kijk ook erg uit naar het avontuur in Gent.” er op stal wat nieuwe dingen in te krijgen en dat kost energie. „Dat is met het oog op het EK van later dit jaar en de Olympische Spelen van 2024. Vandaag zag je dat nog niet meteen terug, maar later hoop ik wel.” ment in de problemen geweest.” Forza was na twee krappe ze ges in de eerste twee sets hele maal los. Zo liep de prima spe lende thuisploeg in het derde bedrijf uit naar een comfortabele 22-6-voorsprong. „We hebben ons best gedaan om ze onder de tien te houden, maar dat lukte niet. Maar er is wel uitstekend gespeeld. We hebben het spelle tje gespeeld zoals ik het graag speel. Dan moet alles kloppen.” „Jammer dat je daar achttien wedstrijden op moet wachten”, besloot de trainer met een knip oog. vensfase waar veel spelers in zitten. Veel teamgenoten heb ben jonge kinderen en beslui ten voor het gezin te kiezen. Zelfben ik nog maar 23 jaar, voor mij speelt dat nu nog niet. Vanuit de jeugd is er helaas geen doorstroming, waardoor er van het team weinig meer overblijft. Er is nog een kans dat er een soort onder 22-team wordt opgezet met een aantal jongere spelers. Hopelijk komt daar op termijn weer een eerste elftal uit voort. Bij de vrouwen blijft het eerste team gelukkig nog wel actief.” „Sportief gezien is het een mooie stap vooruit, waar ik ook erg naar uitkijk. Er is een goede kans dat Falco Gent dit seizoen gaat promoveren, waardoor we volgend jaar op het hoogste ni veau onder de professionals uit komen. Een geweldige uitda ging natuurlijk. Aan de andere kant baal ik wel van de beweeg reden voor deze beslissing. Ik ben zelf op zoek gegaan naar een nieuwe club, omdat een he leboel spelers bij BC Vlissingen hebben aangegeven te stoppen bij de club. Ik speel al acht sei zoenen met ontzettend veel plezier in Vlissingen en baal er behoorlijk van dat het team uit elkaar valt. Het gaat nog heel lang duren voordat er weer een Zeeuws team op hoog niveau zal spelen, vrees ik.” „In de meeste gevallen heeft het te maken met leeftijd en de le- het Double Dutch naar Doha ge weest. En twee keer vliegen in korte tijd vind ik niet goed. Van daar dat Ich Weiss nu mee mag. Dat is ook wel het paard waarmee ik een iets hogere score zou kun nen halen.” Over haar Grand Prix Freestyle van zaterdag was de Bevelandse goed te spreken. Ze had wel een iets hogere jurywaardering ver wacht. Nu haalde ze net geen per soonlijk record. „Ich Weiss was foutloos, ik heb nergens conces sies moeten doen. Hij vond het alleen wel wat spannend en gaf daardoor misschien een beetje te veel.” Aanvankelijk zou Zweistra niet in Den Bosch rijden. Het was de bedoeling dat ze bij Jumping Am sterdam te zien zou zijn en Indoor Brabant zou overslaan. Maar een vervelende blessure - ze brak haar stuitje bij een concours in Basel - zette de amazone van Stal Hexagon een poosje op non-actief. „Ik ben nu weer onge veer tien dagen bezig”, vertelde ze. „Ik merk dat ik zelf nog condi tie mis. Als je fitter bent, kun je je langer concentreren en daar draait het nu juist om in de ring. Dat is dus iets waar ik richting de wereldbekerfinale nog aan ga werken.” springruiter V *1 Thijs Beumer (wit shirt). - Thijs Beumer - Bas Dingenouts KORFBAL - Peter van Kouteren De volleybalsters van Forza (in het blauw) boekten zaterdag een belangrijke overwinning, fotomariekemandemaker Een groot verlies is aanstaande voor het Zeeuwse basketbal. Door een ware uittocht aan spelers dreigt BC Vlissingen komend seizoen geen eerste elftal in de competitie in te kunnen schrijven. Sterkhou- ders als Benjamin Steenbeek, Amar van Sluijs en Thijs Beu mer hebben hun vertrek al aan- gekondigd. Laatstgenoemde verkast met pijn in het hart richting Gent, waar hij komend seizoen gaat spelen voor BBC Falco. Terugkijkend op acht jaar BC Vlissingen, wat is voor jou het hoogtepunt geweest? 4F Sportief een mooie stap voor je. Ben je er blij mee? Waarom stoppen er eigenlijk zo veel spelers? Voor de tweede week op rij trof fen de korfballers van Swift die van DOS. Op de ongelukkige ne derlaag in Middelburg volgde een intense wedstrijd in Maar tensdijk, die de ploeg van coach Dennis Plantinga een punt ople verde met de gevoelswaarde van winst. PM MAANDAG 13 MAART 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 47