nog even te mager voor eerste klasse Goes speelt wéér gelijk: ‘We hadden er vijf moéten maken’ M aan overtuigende zege op Achilles Veen: 4-1 11 lUMItiT J*} WE wat voor het elftal het beste is”, zei de coach. Van Keulen was ‘not amused’, maar haalde met zijn doelpunt zijn gram. „Als wij geen team zijn, gaan wij geen wedstrijden winnen”, zei De Jager. „Valentijn begon op de bank, was teleurgesteld, komt erin, schiet ‘m in de kruising en viert dat met het team. Dat is zo bepalend in de strijd om het kampioenschap. We hebben iedereen hard nodig.” nengela werd door Daniël Wissel met een boogbal bediend. De in- Gemiste kansen In diezelfde eerste klasse C is SVOD’22 juist aan het vechten te gen degradatie. Zaterdag deed de aanvaller raakte al vroeg in het sei zoen zijn basisplaats kwijt. „Ik ben in een situatie beland die ik was zijn eerste doelpunt van het seizoen. „Ik zei net nog tegen hem: ik wist niet dat je dat kon”, lachte Hollander. Hij heeft volgens mij nog maar één keer dit seizoen tus sen de palen geschoten.” „Het is mooi om te zien dat we dit seizoen begonnen als elf indi viduen, maar elke week dichter bij elkaar komen en inmiddels echt een collectief zijn. De jongens hebben veel voor elkaar over. Door die kwaliteit blijven wij in deze klasse”, besloot Hollander. ploeg al. Miroslav Peric was de man die hem van de rand van de T6‘ stijf in de kruising schoot: o-i. Hollander: „In de eerste helft had den we controle over de wedstrijd zonder dat we veel de bal hadden. We stonden goed georganiseerd, gaven weinig ruimte weg en be paalden waar de bal heen ging.” „In de tweede helft verloren we die controle”, vervolgde de trainer. „De i-i viel en daarna liepen we als een kip zonder kop over het veld. Het was echt even overleven. Ge lukkig stopte keeper Nando Pij nenburg dé kans op de 2-1.” Vlak voor tijd viel de beslissende treffer in het voordeel van Terneuzense Boys, door Jesper Cornelissen. Het fusieploeg dat tegen Spartaan 1920. Er werd met 3-1 verloren. Door een verzilverde vrije trap van Collin van den Berg sloten de bezoekers nog aan tot 2-1, maar die aanslui ting werd afgewimpeld toen Spartaan 1920 de 3-1 binnenschoot. „De uitslag is vervelend, maar we hebben goed gevoetbald”, zei SVOD'22-trainer Bruins na afloop. „We hadden drie a vier enorme kansen. Als je er daar geen één van maakt, is dat gewoon te mager voor de eerste klasse. Hoewel we nu op directe degradatie staan, ben ik ervan overtuigd dat we niet gaan degraderen. Het is een pro ces, we blijven ontwikkelen.” maakte een snelle draai en schoot raak:i-i. „Ik weet dat Daniël zulke ballen kan geven”, stelde de doel puntenmaker. „Daar loerde ik op.” hebben denk ik zes punten te wei- Een speler vindt nig zichzelf altijd beter dan de concurrentie loos met een hard en geplaatst schot en vervolgens joeg Valentijn van Keulen de bal in het doel: 4-1. De laatste was zijn basisplaats na negentien duels op rij kwijtgeraakt aan jonkie Dook van den Berg. Van Poelje wilde meer controle hebben bij uitvallen van de tegenstander en posteerde Van den Berg daarom als extra bewaker voor de viermansde- fensie. „Ik snap dat alle spelers graag willen spelen, maar ik kies werkt, wordt dat uiteindelijk be loond”, keek hij vooruit. „Ik ben op de goede weg, hopelijk kan ik iets toevoegen aan de prestaties van het team.” Het is niet duidelijk of de offen sieve kracht ook volgend seizoen het shirt van de Goesenaren hoek. Tien minuten voor tijd werd draagt. „Ik heb nog niet met de het bijna 2-0. Doelman Matthew club gesproken. Het liefste blijf ik Lentink werd geholpen door de zitten waar ik zit. Maar je hebt al- lat. tijd te maken met mensen die wel Goes moest lang wachten op de of niet in je geloven. Ik blijf in ie- verdiende gelijkmaker. Tot de der geval op mezelf vertrouwen.” 82ste minuut. Francis Kabwe Ma- - Len Wolters Genoten De ontmoeting met ARC mondde, ondanks het spel, dan ook uit in een teleurstelling. „Ik heb echt genoten van de wed strijd”, vertelde de oefenmeester, gen ziet: fitter en gedrevenen De „Maar dat moet je wel uitdrukken aanvaller herkent zich in die in cijfers. We hadden vijf of zes woorden. „Het is soms moeilijk goals kunnen en moéten maken, om ‘thuis’ en ‘voetbal’ gescheiden Echt ongelooflijk. Dit moet beter, te houden. Nu gaat het privé de Anders blijven we te vaak op dit goede kant op. Daardoor is het ook soort gelijke spelen steken.” lekkerder om te trainen.” Topschutter Erwin Franse Na basisplaatsen tegen WNC kreeg een aantal mogelijkheden, (0-5 winst) en De Dijk (0-3 winst) maar scoorde niet. Datzelfde gold was de doelpuntenmaker er vo- voor Claude de Smit. De aanvaller rige week wegens ziekte niet bij was de afgelopen vier wedstrijden tegen Poortugaal (2-2). Zaterdag trefzeker. Zaterdag wilde de bal er zat de oud-speler van Hoek en niet in. „Ik ben niet teleurgesteld Kloetinge op de bank. „Als je hard in het spel of in de ploeg”, verze kerde De Nooijer. „We doen dit niet bewust. Er zit ook pech bij.” Tot overmaat van ramp kwam ARC na ruim een uur spelen op een 1-0 voorsprong. Arjan Ou- wendijk schoot de bal van buiten het strafschopgebied in de boven- Invaller Kabwe Manengela krijgt de laatste Met het oog op de derby tegen weken steeds meer speeltijd. De Kloetinge had Goes een overwin ning nodig om enigszins bij te blijven. De Goesenaren zijn in middels negen wedstrijden onge- niet gewend ben. Het is niet mak- slagen, maar (te) vaak bleef de kelijk. Een speler vindt zichzelf al- ploeg steken op een gelijkspel: vijf tijd beter dan de concurrentie. Dat keer. geldt ook voor mij.” Het verschil tussen de koploper De Nooijer constateerde dat hij en de nummer vijf van de vierde de laatste weken een andere divisie is opgelopen tot elf punten. Kabwe Manengela op de trainin- „We voetballen echt steeds beter”, meende trainer Dennis de Nooijer. „Het zet zich alleen te weinig om in overwinningen. We ^<3 r I f - T 7 tl ALPHEN AAN DEN RIJN in comfortzone - Francis Kabwe Manengela Archief. Francis Kabwe Manengela (midden) bezorgde Goes zaterdag toch nog een punt tegen ARC. foto johan van der heijden Kloetinge-Achilles Veen 4-1 (1-1). 28. Ru ben de Jager, 45. Koen Plank 1-1 (eigen doelpunt), 50. Ruben de Jager 2-1,68. Re- guillo Vandepitte 3-1, 74. Valentijn van Keu len 4-1. Scheidsrechter Melvin Vink (Oos- terhout). Gele kaart: Nizar Mekkaoui (Kloe- tinge), Mark Westerlaken, Fabian Korporaal (allen Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 800. Kloetinge: Mitchell Braaf hart; Klaas van Hecke, Koen Plank (77. Huub Wolters), Jef frey Theunisse, Jop Dekker; Reguillo Van depitte, Dook van den Berg, Jorik Mijnhij- mer (70. Valentijn van Keulen); Jefry Dijk stra, Ruben de Jager, Nizar Mekkaoui (64. Kyle Doesburg). - Luuk Hokken r Op voorhand was een gelijk spel op bezoek bij middenmo ter ARC een keurige uitslag. Na valler nam de bal met de borst aan, afloop was echter niemand van Goes blij met de 1-1 eindstand. „We hadden vijf of zes goals kunnen en moéten maken”, meende trainer Dennis de Nooijer. „Ik overdrijf niet.” PM MAANDAG 13 MAART 2023 aXsskchad e W»)/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 43