Hoek haalt keihard uit in demonstratiewedstrijd 0) ft Tegen Sportlust’46 doet derdedivisionist aan klantenbinding: 4-0 9 PW .J S 'F 50 rtfa De vaste volgers van Hoek kwamen superlatieven tekort. Geweldig was het, wat het keurkorps had laten zien. Niet even, of een helft, maar gewoon negentig minuten lang. Hoek domineerde vanaf het eerste fluitsignaal, leidde met twee treffers in het eerste kwartier al comfortabel en deelde op slag van rust met een derde doelpunt Sportlust’46 de nekslag toe. Het werd uiteindelijk4-0. Verlenging Schalkwijk Hoek maakte na de 4-0-zege op Sportlust46 be kend dat Steve Schalkwijk ook volgend seizoen voor de club speelt. De aan valler is nu aan zijn derde sei zoen in Hoek be zig. Verder kon digde de derde divisionist bo vendien de komst van een nieuwe speler aan. Linksback Lars Wantens (30) komt over van Eendracht Aalst. Duo terug bij Groene Ster De technische staf van Groene Ster Vlissingen krijgt steeds meer vorm. Na dat de zaalvoet- balclub eerder al Hoessein Bou- zambou aan kon digde als nieuwe hoofdtrainer, zijn nu ook de assis- tent-trainers be kend. Alfaro Pentury en Fouad Bouzam- bou keren bij de eredivisionist ko mend seizoen terug op voor al lebei meer dan bekend terrein. deze spirit en mentaliteit aan onze kwaliteit kunnen koppelen, dan is er nog iets moois mogelijk.” Hoek is komend weekend vrij. Trai ner Quincy Rombaut zei dat hij de ge vraagde reactie van zijn groep had ge kregen. „Ik had ze gewaarschuwd dat het anders geen vrij weekend zou wor den. Dan hadden ze hier komende za terdag twee uur moeten komen trai nen. Nu zal het een standaard Stra- va-loop zijn die ze door moeten stu ren. Qua discipline en organisatie was het vandaag top.” Vandecandelaere, uitblinkend in een verdedigende rol in het middenrif, viel kort na rust uit. Sylvio Hage hervat begin deze week de looptraining. Gertjan Martens krijgt dinsdag wel licht groen licht om de training te her vatten. „Met misschien ook Tom Ver- meire hoop ik na de break er twee, drie jongens bij te hebben. Concurrentie is zó belangrijk. Dat iedereen weet dat hij vanaf minuut één scherp moet zijn. Ikga niet te veel zeggen, want die wis selvalligheid... Maar we moeten deze lijn echt een keer door zien te trek ken.” obank S tra va-loop Hoek was baas op het middenveld, waar Delannoy, Jabar Zada, Gilles Vandecandelaere en Impens een blok achter Schalkwijk en De Smet vorm den. Hoek handhaafde zich op de ne gende plek, maar Schalkwijk durfde na afloop in het sponsorhome de lat hoger te leggen. „Als we elke week Sportlust’46, dat eerder dit seizoen Hoek met 5-1 versloeg, was na de fraaie 2-0 van De Smet (hij mikte raak na een vloeiende aanval via Mohammad Jabar Zada en Impens) dicht bij een tegen treffer. Lars Knipping ranselde een vrije trap uit de bovenhoek, Alexander Embrechts voorkwam op de lijn in de rebound een tegentreffer. Impens: „Maar echt kansen zoals wij die kregen (uit goed voetbal) kregen zij niet.” en andere individuele hoogstandjes Daar was helemaal niks op af te din- werden aan korte combinaties tussen de hervatting de linies gepaard, waardoor het duel een hoog kijkcijfer scoorde. Vooral daar ging het na afloop dan ook over. „Voor ons was het een fantastische wedstrijd”, glunderde Rik Impens. „Dit was echt een demonstratiewed strijd. We hebben getoond wat we op.w gen, omdat Hoek na misschien nog wel beter speelde dan in de eerste helft, maar minder effec tief met de kansen om ging. De Zeeuws-Vlamingen speelden com pact als dat nodig was en waren aan de bal door goed positiespel vlot combi nerend zowel voor als na de rust heer kunnen en zijn niet één keer in de pro- en meester. In een sterke eerste helft blemen gekomen. We hebben heel de legde Hoek het duel door doelpunten wedstrijd volwassen uitgespeeld. Het van Steve Schalkwijk, Mathieu De mooie was dat we uit balbezit ook nog Smeten Giovanni Delannoy in een be- eens kansen creëerden. Of we eraan slissende plooi. Na de hervatting toe waren? Vorige week was het schan- stelde Artuur Zutterman topscorer dalig van ons. We hadden een heel Schalkwijk in staat om zijn totaal op goede trainingsweek achter de rug. veertien te brengen. Dan is het zaak om dat om te zetten op Dat was in een fase waarin de thuis- zaterdag. Vanaf de eerste minuut wa- ploeg frivool spelend aan klantenbin- ren we geconcentreerd. Dan zie je dat ding deed. Hakjes, sleepbewegingen we een goede ploeg kunnen zijn.” V >- r PC MAANDAG 13 MAART 2023 VOETBAL ZAALVOETBAL Steve Schalkwijk in het duel met Sportlust'46 op weg naar de 4-0. foto 's frank peters M o Lachende gezichten bij Kobe De Weirt en Quincy Rom- baut, na de klinkende overwinning van Hoek op eigen veld. Hoek-Sportlust’46 4-0 (3-0). 5. Steve Schalk wijk 1-0 (strafschop), 13. Mathieu De Smet 2-0, 45. Giovanni Del an noy 3-0, 72. Steve Schalk wijk 4-0. Scheidsrechter MatthijsJobse (Sint-Laurens). Geel: Yuval Checkley (Sport lust’46). Aantal toeschouwers: 425. Hoek: Lars Knipping, Jelco Schamp, Alexander Embrechts, Ennio Martens, Ar tuur Zutterman, Mohammad Jabar Zada (85. Robbe Goddyn), Gilles Vandecandelaere (49. Koby van Acker), Rik lm pens (90. Arno Gjoka), Giovanni Del an noy, Mathieu de Smet (90. Kobe De Weirt), Steve Schalkwijk (90. Mi ch iel de Bruijn). Peter van Kouteren Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 41