Feyenoord- Shakhtar Donetsk WIN KAARTEN s TV Ga naar pzc.nl/kaartenfeyenoord Beleef de UEFA Europa League samen met Heineken® (officiële partner) op donderdag 16 maart, 18.45 uur, De Kuip Rotterdam. Met opnieuw een sublieme lead-out voor ploeggenoot Jasper Phiiipsen beëindigde Mathieu van der Poel zijn Italiaanse voorbereiding. Verder reed hij in Strade Bianche en Tirreno- Adriatico zonder zijn typische glans, maar twijfelen of wanhopen doet ‘MVDP’ niet. we waren erop gebrand vandaag. Ineos wint de tijdrit, Jumbo drie etappes en wij twee, dus we kun nen niet zeggen dat het slecht gegaan is voor ons.” Zo vertrekt Van der Poel lachend uit Tirreno-Adriatico. Zijn lead- outs waren voor hem de spaar zame hoogtepunten deze week. Op dag 3 gaf hij Phiiipsen ook al een vrijgeleide naarde etappezege. Verder reed Van der Poel op de eerste dag een goede tijdrit, waar hij een seconde toegaf op olym pisch kampioen Primoz Roglic. Maar verder ontbrak het deze Tirreno, net als in Strade Bianche, aan de typische ‘MVDP’-glans. Voor knotsgekke solo’s zoals twee jaar geleden ontbrak simpel weg de vorm. Om mee te doen voor de ritzeges in de etappes die hem op het lijf leken geschreven, kreeg Van der Poel eveneens een teleurstellend antwoord van zijn benen. Zowel bij de aankomst heuvelop in Tortoreto als in Osimo zat hij nooit voorin. Hij verborg zijn teleurstelling de afgelopen week niet. „We kwamen hiernaar toe met de ploeg om een rit te winnen, dat is mooi gelukt met Jasper. Daar ben ik wel tevreden over, maar voor mezelf had ik gehoopt iets beter te zijn.” nen met trainen, is dat eigenlijk nog maar een kleine maand, dan is het logisch datje nog stappen kunt zetten.” Dat moet aankomende week ge beuren met rust. Geen extra zware trainingen meer om alsnog te pro beren beter te worden. „Ik denk niet dat ik nog heel veel kan doen met extra training deze week. Het is vooral zaak dat ik goed hersteld ben van de Tirreno.” En topvorm is ook geen must om zaterdag op de Via Roma te kunnen juichen, denkt Van der Poel. Winnen kan in meerdere scenario’s. Als er één wedstrijd is waar je niet de beste hoeft te zijn en toch kunt winnen, dan is het wel San Remo.” Wie een verklaring wil over het huidige vormpeil van Van der Poel, ontkomt er niet aan verder terug te kijken. Hij is bezig aan zijn vijfde voorjaar op de weg. Na zijn Nederlandse titel op de weg in 2018 werd besloten dat de tijd rijp was voor een overgang. In die vijf jaar daarna zaten ook de coronaja- ren 2020 en 2021, waar de wed- strijdkalender en dus ook de voor bereidingen overhoop gingen. Tel daarbij op de gemêleerde wed- strijdkalender van Van der Poel zelf met de cross, mountainbike en de weg en zie daar de jaarlijkse puzzel die gelegd moet worden. En dan is daar natuurlijk de rug. Na zijn val met de mountainbike op de Olympische Spelen van 2021 is het zijn achilleshiel. Rol van betekenis Zaterdag wacht Milaan-San Remo, een week later maakt Van der Poel voor het eerst zijn opwachting in Vlaanderen met de E3 Prijs. Geloof het of niet, maar na een bijna ano nieme anderhalve week koersen denkt Van der Poel wel degelijk een rol van betekenis te kunnen spelen. Van twijfel of wanhoop geen spoor. „Ik hoop hierdoor wel beter te worden voor Milaan-San Remo. Dat is weer een heel andere wedstrijd, een week verder en met de Tirreno in de benen. Als je be kijkt wanneer ik weer ben begon- Andere opbouw Zo kent Van der Poel eigenlijk elke keer een andere opbouw van het seizoen, soms noodgedwongen. Na alle voorgaande jaren heeft Van der Poel wel een idee hoe zijn per fecte winter eruit zou moeten zien. En houd u vast crossfans, die voorbereiding is er een zonder veldritten. „Vorig jaar was het door omstandigheden, maar als ik niet cross, heb ik wel een goede opbouw. Dat is het probleem een beetje, het is zo druk. En ik wilde voor geen geld in de wereld de WK missen in Hoogerheide. Maar als ik nou echt de perfecte winter moet uittekenen, zou dat voor mij zonder cross moeten zijn.” athieu van der Poel Hn houdt wel van een dolletje. Na het II H feest met zijn win- H M nende ploeggenoot Jasper Phiiipsen in de finishstraat krijgt Van der Poel de vraag of hij geen lead-out moet worden de rest van zijn carrière, nu hij zelf niet wint. „Als ze me zo blijven beta len, dan doe ik het met alle ple zier.” Dan wat serieuzer: „Ik koers nog altijd om zelf te winnen, maar we hebben nou eenmaal een van de beste sprinters ter wereld in de ploeg. Als lead-out voor Jasper ben ik heel geschikt. In elke Tirreno die ik heb gereden, hebben we met de ploeg twee ritten gewonnen. Dus UITSLAGEN WIELRENNEN TIRRENO-ADRIATICO EN PARIJS-NICE I J .lii PC; MAANDAG 13 MAART 2023 Woensdag: Mathieu van der Poel (r) juicht al, want dat kan niet meer fout voor Jasper Phiiipsen (I). Gisteren was het weer raak voor de Belg met ‘MVDP’ als lead-out. rmogetty Daan Hakkenberg San Benedetto del Tronto 3. Geoghegan Hart (GBr/Ins)+0.23 PARIJS-NICE TIRRENO-ADRIATICO ,öj A Etappe 7 1. Pogacar (Slv/Emi) 3.56.08 2. Gaudu (Fra/FDJ) +0.02 3. Vingegaard (Den/Jum) +0.06 Algemeen klassement 1. Pogacar (Slv/Emi) 24.01.38 2. Gaudu (Fra/FDJ) +0.53 3. Vingegaard (Den/Jum) +1.39 Etappe 7 1. Phiiipsen (Bel/Alp) 3.32.36 2. Groenewegen (Ned/Jay) +z.t. 3. Dainese (Ita/DSM) +z.t. Etappe 8 1. Pogacar (Slv/Emi) 2.51.02 2. Vingegaard (Den/Jum) +0.33 3. Gaudu (Fra/FDJ) +z.t. Algemeen klassement 1. Roglic (Slv/Jum) 28.38.57 Etappe 6 1. Roglic (Slv/Jum) 4.49.17 2. Geoghegan Hart (GBr/Ins) +z.t. 3. Almeida (Por/Emi) +z.t.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 39