is nu vol vertrouwen i u Feyenoord worstelt zich naar overwinning op FC Volendam M Dusan Tadic: ‘We worden elke week scherper’ B X 3 In een voile Johan Cruijff Arena is Ajax altijd favoriet Na de wedstrijden van de afgelo pen weken was Feyenoord ge waarschuwd: niet weer op achter stand komen, want met Sjachtar Donetsk-thuis (donderdag 18.45 Tadic: „Maar we kijken natuurlijk ook vooral naar de slechtere dingen, want we willen beter. Dan zie ik dat we in de tweede helft heel wat slor dige momenten hebben, waarmee we Heerenveen weer hoop geven op uur) en Ajax-uit (zondag 14.30 uur) kunnen de krachten beter ge spaard worden. Toch overkwam het Feyenoord opnieuw en moest het weer tot het uiterste gaan om de drie punten in Rotterdam te houden. Feyenoord pakte dit sei zoen al 22 punten na een achter stand, maar de ‘comeback kings’ toonden opnieuw hun weerbaar heid. FC Volendam kwam al in de twaalfde minuut op voorsprong. Na een lange bal zat David Hancko even mis en plukte Henk Veerman de bal prachtig uit de lucht. De Vo- lendamse spits bediende Daryl van Mieghem op maat en de link- spoot schoot met rechts fraai bin nen: 0-1. De supporters en spelers van Feyenoord schrokken direct wakker, maar toch kreeg Volen dam in de eerste helft nog drie kansen om zelfs op 0-2 te komen. Veerman schoot twee keer naast na een mooie controle na een lange bal, terwijl verdediger Da mon Mirano kort voor rust over kopte na een indraaiende vrije trap van aanvoerder Carel Eiting. De meeste aanvallen waren overi gens gewoon voor Feyenoord, maar echt veel gevaar leverde dat niet op. wissels. Dat resulteerde zeven mi nuten na de hervatting al in de ge lijkmaker van Santiago Giménez, die scoorde na goed werk van de mee naar voren gekomen verdedi ger Lutsharel Geertruida. In de 74ste minuut viel de win nende 2-1. Het was Damon Mirani die de bal tegen zijn borst kreeg en de bal in zijn eigen doel zag belan den, nadat Santiago Giménez zijn kracht toonde in een duel na een snelle inworp van aanvoerder Or- kun Kök^ü. De Mexicaanse spits was daarmee opnieuw belangrijk voor Feyenoord. Kort daarvoor had Henk Veer man nog een kans gekregen op de 1-2, maar die niet benut. Met een kansenverhouding van 25-9 (8-2 op doel) was de overwinning van Feyenoord zeker verdiend, maar opnieuw moest Feyenoord diep gaan voor de drie punten. „Ik ben wel een beetje klaar met dat achter komen”, herhaalde Kök^ü na af loop nog maar eens. Drie wissels Arne Slot zag zich gedwongen om in de rust al in te grijpen met drie Raketstart Coach John Heitinga zag hoe zijn Ajax gistermiddag een raketstart kende, waarmee het meteen afstand nam bij Heerenveen (2-4). De trai- een resultaat. We moeten blijven voetballen, dat is iets wat we gaan analyseren en hopelijk beter gaan doen.” Tadic was bij de 0-3 van Bergwijn aangever. „Ik ben extra blij voor Ste ven, want hij was in de vorige wed strijden een paar keer erg ongeluk kig. Hij is zo’n goede afmaker”, sprak de assistkoning van Ajax. „Of ik nou een goal maak of een assist geeft maakt niet uit. Het gaat erom dat Ajax wint. We worden week na week scherper en dat is goed, want er moeten bekers gewonnen wor den. Iedereen is fit voor de Klassie ker en tegen Feyenoord zien we kan sen. In een volle Johan Cruijff Arena is Ajax altijd de favoriet, het maakt niet uit tegen wie we spelen.” ner genoot van het eerste halfuur, maar was ook kritisch op het Am sterdamse spel na rust. „De eerste dertig minuten speelden we heel goed met veel druk op Heerenveen”, aldus Heitinga. „Ik ben er weleens kritisch op dat we te veel kansen missen, maar nu was bijna alles een goal. Ik zag een fris Ajax met een hoog baltempo, veel positiewisselin gen en agressieve druk vooruit.” Ik ben wel een beetje klaar met dat achter komen Aanvoerder Dusan Tadic zag voor én na rust een compleet ander Ajax. „In de eerste helft was het heel goed van onze kant”, aldus de Serviër. KANSEN IN KLASSIEKER - Dusan Tadic - JohanInan FEYENOORD - FC VOLENDAM Feyenoord heeft een week voor de Klassieker in Amsterdam op nieuw een zwaarbevochten zege geboekt. FC Volendam kwam al vroeg op voorsprong en kreeg zelfs goede kansen op meer, maar Feyenoord knokte zich met vier wissels naar een 2-1 overwinning op de stugge ploeg van Wim Jonk. Het team van Arne Slot reist volgende week met drie punten voorsprong af naar Amsterdam. Ajax viert de vierde treffer tegen Heeren veen. FOTO RON BALTUS/P ROSHOTS - Orkun Kökcü GO MAANDAG 13 MAART 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 35