13 MRT AZ/^ Boerenvoorman 2023 met randstedelijke arrogantie Spoor van geweld op Schouwen-Duiveland 1 uZ 7 v7/V 2 Marco Evenhuis ping wordt het duo uit Breda (bei- heeft Toos&Henk A COLUMN De volgende dag heeft niemand er nog een actieve herinnering aan op de vlucht. Twee dagen later moeten twee vakantiegangers erinBurgh-Haam- ken later ook raak op het strand, aan de voet van de Brouwersdam. Van- Zeeland gekomen om vakantie te vieren, maar om moedwillig rot- hen is zes keer aangifte gedaan. Ze worden worden verdacht van po ging tot doodslag, openlijke ge- ging. De rechtbank heeft er vanaf Traumaheli ingezet op crossterrein Een traumahelikopter landde gistermiddag op het 4X4-ter- rein aan de Bathseweg in Ril land vanwege een ‘medisch in cident’. Rond 14.40 uur kwam er een melding binnen van het incident. Vier politiewagens, twee ambulanceteams en een traumahelikopter werden opge roepen. De traumahelikopter arriveerde 40 minuten later, rond 15.20 uur, op het crossterrein. De pa tiënt werd omstreeks 16.00 uur naar het Erasmus ziekenhuis in Rotterdam gebracht. k schrok van mezelf. Zei ik nou echt hardop ‘yes!’ toen ik hoorde dat het CDA H in Zeeland niet zou verliezen? Die oerde gelijke calvinistische regentenpartij staat voor mij voor het soort Hollands welvaren in een C&A-pak met een broodtrommel on der de snelbinder waar ik me dolgraag tegen afzet. Maar Jo-Annes de Bat, sowieso bijna irritant capabel, werpt zich op als een ware BBB-slayer en daar mag Zeeland, ook agra risch Zeeland, de handjes mee dichtknijpen. (Dat in een paar andere peilingen de situatie precies omgekeerd was, tja. Dat zijn natuur lijk gewoon stomme peilingen.) of elkaar beroven. Dit accepteren we niet. We zullen alle middelen die we tot onze beschikking heb ben, inzetten om hier een einde aan te maken.” De politie vermoedt dat er een verband bestaat tussen de mishan- twee jongens, die zijn fiets afpak- ken. Als één van de belagers een Het leuke aan de Zeeuwse afdeling van de BoerBurgerBevlieging is dat zelfs lijst trekker Kees Hanse vindt dat er geen reden is om op ze te stemmen. Na een bezoek aan een boerenbedrijf met Wouter Versluijs van D66, moesten beide heren tot hun spijt con stateren dat de BBB en D66 het over de meeste dingen ‘best wel eens’ zijn. Al die moeite, al die protesten en al die uren Caro line op tv om te moeten concluderen dat er zelfs met D66 vooral overeenkomsten zijn. Niet dat Hanse daar wakker van ligt. De pro vinciale politiek vindt hij helemaal niet interessant, ver telde hij in een in terview met Ernst Jan Rozendaal. Het gaat hem deze ver kiezingen om de Eerste Kamer en in vloed in Den Haag. Kees Hanse is een boerenvoorman met randstedelijke arro gantie. De lachende derde is zoals altijd de VVD. De ene na de andere ramp, door de li beralen steevast dossier of hooguit affaire genoemd, glijdt van ze af. Als je wint, heb je vrienden en zo wordt het drukker en druk ker in de liberale wijnbar. Problemen zijn er om weg te lachen. ‘Kijk’, roept de ene aange schoten bralbal tegen de andere terwijl-ie wijst op de stiksels van z’n blauwe gewat teerde jas, ‘allemaal stikstof!’ De volgende dag heeft niemand er nog een actieve herin nering aan. Op Facebook las ik net een oproep van boerendochter Léa (23). Ze een bedrijf in groen en natuurbeheer en zoekt iemand om haar te le ren werken (A met een trek- paard. Ik wil op Léa stem men. elkaar dat ze die tunnel moeten mijden. De plek vlak bij de duinen staat erom bekend dat jongeren er graag samenkomen, vooral na Eerst Mallorca, nu de Zeeuwse kust. De serie mishandelingen in Re- nesse, Scharendijke en Burgh-Haamstede doet in de zo mer van 2021 denken aan een fatale ruzie van vlak ervoor op het Spaanse eiland Mallorca. Daar be- gerstunneltje in Scharendijke. archieffotosandraschimmelpennink landt de 27-jarige Carlo Heuvelman uit Waddinxveen in een gevecht ambulance naar het ziekenhuis ge- misdragen, vernielen, mishandelen met een groep landgenoten. Heu- bracht. De twee hebben meerdere velman krijgt stevige klappen, valt botbreuken opgelopen. op de grond en wordt daarna tegen zijn hoofd geschopt. Hij ligt drie da- Niet bang, wel alert gen - in coma - in het ziekenhuis en Onder bewoners en vakantiegan- sterft aan zijn verwondingen. gers is de geweldsuitbarsting het Bij Scharendijke is het twee we- gesprek van de dag. Iedereen is Moedwillig alert. Op sociale media reageren De politie is daadkrachtig en ver- mensen boos en vooral veront- richt snel meerdere arrestaties. Het uit het niets krijgt een 19-jarige waardigd. zijn tieners van buiten de provin- man uit Scharendijke flinke klap- De politie vermoedt dat er een cie, die de politie van straat haalt, pen. Getuigen zien de dader vluch- verband bestaat tussen de mishan- variërend in de leeftijd van 14 tot 17 ten. Het slachtoffer laat zich bij de delingen, waarvan er zeker twee in jaar. Wat zeker is: ze zijn niet naar huisartsenpost behandelen. de buurt van een voetgangerstun- Op hetzelfde strand hebben zes neltje in Scharendijke hebben jongens het op de vroege ochtend plaatsgevonden. Jongeren vertellen zooi te trappen, van 4 augustus gemunt op een elkaar dat ze die tunnel moeten Zeven van hen, woonachtig in 19-jarige inwoner van Renesse. Ze mijden. De plek vlak bij de duinen Schiedam, Abbenbroek, Rotter- schoppen hem neer, totdat hij - met staat erom bekend dat jongeren er dam, Gouda en Vlaardingen, moe- verwondingen aan zijn hoofd - graag samenkomen, vooral na ten zich deze week bij de rechter in weet te ontkomen. Op dezelfde twaalven als de kroegen dichtzijn. Middelburg verantwoorden Tegen ochtend moet een 17-jarige jongen In het tunneltje wordt soms flink uit het Duitse Ratingen ontgelden, gefeest, maar kan ook zomaar de Hij wordt bedreigd en geduwd door vlam in de pan slaan. Burgemeester Jack van der Hoek weldpleging en diefstal in vereni- spreekt zijn zorgen uit en roept jon- mes lijkt te trekken, slaat de Duitser geren op zich te gedragen: „Laten we het samen, voor iedereen, leuk woensdag drie dagen voor uitge houden op Schouwen-Duiveland. trokken. Omdat vier van de zeven Helaas denken enkele jongeren die verdachten (nu 16, 17, 18, 19 en 20 stede ook aan geloven. Op een cam- vakantie vieren, samenkomen of jaar) minderjarig waren toen het uitgaan op Schouwen-Duiveland geweld plaatsvond, vinden hun za den 21 jaar) in elkaar geslagen en per dat het betekent dat je je hier kunt ken achter gesloten deuren plaats. y @OzcanAkyol Zeven tieners voor de rechter VERKIEZINGEN ZEELAND5 Twee mishandelingen vonden plaats in de buurt van een voetgan- ZEELAND 7 RILLAND Paul Kusters Internet: toosenhenk.nl Zogezegd in deze krant Bedreiging, beroving en mishandelingen. Zeven tieners die twee jaar terug een spoor van geweld achterlieten aan de Zeeuwse kust, verschijnen deze week voor de rechter. Hoe Schouwen-Duiveland even landelijk nieuws werd. „Fietsend langs theetuinen en boomgaarden realiseer ik me dat ik ben op gegroeid op een van de mooiste plekjes van Neder land.” - Frederique Mol Menig kiezer die klaar zegt te zijn met ‘Rutte en zijn maten’ en het idee heeft dat er toch niks met zijn of haar stem wordt ge daan, vond za terdag bij de BBB een luiste rend oor. EENS EEN ZEEUW PROBLEMEN STUDIO SPORT MAAKT BEDRIJVEN EN ORGANISATIES ALERT NEE HOOR bOUWE E6BERTS IS MET EEN T bUS bIT KAN WEL Eldridge Pentury Middelburg MAANDAG 13 MAART 2023 GO tl 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 2