Nieuwe actie kinderen op de Molukken Vlissingen luidt festivalseizoen in met voorjaarsfeest op Bellamypark i F Voormalige speeltuin 'Oude Stad’ gaat deze zomer weer open Jaar na dood Wilfred Vreeke 4 Een jaar geleden overleed totaal onverwacht Wilfred Vreeke. „Mijn leven heeft zijn glans verloren", vertelt zijn echtgenote Karla Vreeke- Taniwel. „Maar we gaan door met hulp aan de kinderen op de Molukken. Precies zoals Wil dat wilde.” Die rockavond wordt vooreen deel een herdenking voor Wilfred Met het eerste Spring Break Festival werd zaterdagavond op het Bellamypark in Vlissingen feestelijk het festivalseizoen ingeluid. Want waar kan dat beter, vindt organisator Reza Geleedst, dan in de evenementenstad van Zeeland. Nee, er zal nog geen nieuw vereni- gingsgebouwtje staan en ook het aantal speeltoestellen moet nog flink worden uitgebreid. Maar tot het zover is mag Buurt- en speel tuinvereniging Scheldekwartier, de naam ‘Oude Stad’ behoort tot het verleden, van de gemeente alvast open. Dat was even schakelen voor om de speeltuin een maritiem ka rakter te geven. De gemeente neemt de kosten voor het herin- richten van het terrein en het op trekken van een nieuw buurtge- bouw op zich. De aanschaf van nieuwe speeltoestellen is aan de vereniging. Wanneer dat rond is, is onduide lijk. Om weer een seizoen vol te leurstelling te voorkomen mag de speeltuinvereniging deze zomer al gaan draaien. Met het oude buurt- gebouw, zes nog bruikbare speel toestellen en een paar speelveldjes kan de jeugd in de buurt voorlopig prima uit de voeten is de gedachte. Zo’n Soo feestgangers hadden zich zaterdagavond verzameld in een verwarmde tent om los te gaan op de klanken van artiesten en dj’s als Freddy Moreira en Hill fire. Ook waren er sets te horen van Het Foute Uur van QMusic Tent delen Geleedst is te spreken over hoe snel de vergunning voor het festi val was geregeld. „Er wordt vaak negatief gedaan over het evene- mentenbeleid van de gemeente Vlissingen en dat is niet altijd te recht. Ik vind het mooi dat we dit samen kunnen doen. Graag zou ik de ondernemers op het Bella mypark er ook nog bij willen be trekken. Ik weet dat niet iedereen zit te wachten op (afgesloten) evenementen voor de deur, maar we zouden elkaar kunnen helpen door bijvoorbeeld de tent te de len. naar school, dus dit is echt heel be langrijk voor hun toekomst.” Het hart van Wilfred Vreeke ging sinds 2005 na een voetbalreis met de Middelburgse voetbalvereniging Jong Ambon - waar hij keeper was - uit naar de kansarme kinderen op de Molukken. Daar kwamen de rockavond en de motorrit uit voort. De stichting zet zijn werk voort. Op 31 maart vindt weer Rock voor de Molukken plaats, in poppodium De Spot. Op het podium staan hoofdact Highway Chile en voor programma de jonge Middelburgse band Travelling Trashcans. De op brengst van de benefietavond (10 euro entree en catering door Hatu- ressy Rakanyawa) gaat dus naar de school in Hutumuri. incidenten die overal hadden kunnen gebeuren. Maar ik begrijp de angst. Het heeft tijd nodig voor dat wegebt.” Op de datum van zijn noodlottig ongeval, 12 maart, presenteert de door Wilfred Vreeke opgerichte stichting Rit Rock voor de Mo lukken zondag een nieuw goed doel waarvoor geld ingezameld gaat worden. „We hebben geld nodig voor meubels en onderwijsmateri alen voor de school in Hutumuri", vertelt Karla. „Dat is de school die we met eerder ingezameld geld hebben gebouwd. Die is klaar, maar moet nog worden ingericht.” In een video die gisteren op de website en sociale media van Rit en Rock voor de Molukken wordt ge lanceerd, is te zien hoe de school ge worden is. De vreugde van de kin deren spat ervan af. „En weet je wat zo mooi is", zegt Karla, „de school groeit ook. Er zaten zestig kinderen op en dat zijn er nu 75. Die nieuwe kinderen gingen voorheen niet 'Leuke avond’ „Die rockavond wordt voor een deel een herdenking voor Wilfred", zegt zijn vrouw. „Maar het moet ook een leuke avond worden. Dat zou hij ge wild hebben. Wilfred was rock, daar genoot hij van, dus dat moeten we op die avond ook doen.” Wilfred Vreeke overleed plotse ling door een ongeval tijdens het klussen. Op zaterdag 12 maart ont plofte een vat waaraan hij bezig was. Hij was er zo slecht aan toe dat hij niet meer te redden was. Drie dagen later, op 15 maart stierf hij. Maar eigenlijk verloor Karla haar man al op die zaterdag, zo voelt het althans. Daarom is die datum ook gekozen voor de bekendmaking van het nieuwe goede doel. „Maar dat is niet het enige project dat we gaan steunen", benadrukt zij. „Met de Rit voor de Molukken, op zaterdag 17 juni, en met de Ma- kan Patita op de vrijdag ervoor, za melen we geld in voor twee andere doelen. Welke dat zijn, maken we later bekend.” en Papi Chulo Soundsystem. „In de eerste maanden van het jaar is er in Zeeland helemaal niets te beleven op festivalgebied. We vonden het daarom de hoogste tijd om daar verandering in te brengen met een evenement om het festivalseizoen knallend in te luiden. Wat mij betreft doen we dat elk jaar.”Geleedst laat zich niet afschrikken door het feit dat hij minder kaartjes verkocht heeft dan de 1500 waar hij op had gehoopt. Hij denkt dat dat komt omdat de angst er goed in zit na dat in september student Rainee Laveist werd doodgestoken tij dens een introductiefeest. Ook recentelijk nog vond in een uit gaansgelegenheid aan het Bella mypark een steekincident plaats. „Ik zie het allemaal als losstaande voorzitter Jolanda van Boven, want dat betekent dat er de komende maanden hard gewerkt moet wor den om alles op te ruimen en het buurtgebouw weer in gebruik te nemen. De vereniging greep daarom zaterdag alvast de kans om in het kader van NLDoet samen met vrijwilligers het terrein op te ruimen en te poetsen. In september vorig jaar lagen er nieuwe plannen. Op de plek waar nu het buurtgebouw staat komen 24 parkeerplaatsen. Er komt een nieuw verenigingsgebouw en op het terrein worden verschillende eilanden van gras aangelegd. In de tussenliggende ruimte komt be strating die doet denken aan water - Karla Vreeke-Taniwel VLISSINGEN - Wendy de Jong Met een man of twaalf staken bestuurdersleden en vrijwilligers zaterdag de handen uit de mou wen in de voormalige speeltuin ‘Oude Stad’ in het Vlissingse Scheldekwartier. Er is nog veel te doen, maar het lijkt erop dat er nog deze zomer gespeeld kan worden op het terrein. Maurits Sep Middelburg Wendy de Jong Vlissingen -■ Jolanda van Boven, Fenny Schiewold en Kylian Verheul (vlnr) rui men het terrein van de voormalige speeltuin Oude Stad op. FOTO DIRK-JAN G JELTEMA Jongeren genieten van de klanken van John West bij het Spring Break Festival op het Bellamypark. FOTO DIRK-JAN G JELTEMA MAANDAG 13 MAART 2023 WA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 24