effeweg nl Stedentrip specialist 1 17 Sander de Kramer ontsnapte aan de dood op terugreis effeweg nl oF bel 08810 30 800 l’ JURRE GELUK DE MOLLOTEN OP HET VERKEERDE BEEN Disneyland* Paris Boek zonder aanbetaling niël Verlaan op het bordes verschij nen, gillen ze als tienermeisjes. Wanneer de Mol eindelijk naar vo ren stapt en een klein dansje doet, schreeuwt Lana van der Linden (28) uit Appingedam het uit. „Hoe dan? Heb ik het nu weer fout? Ik zit er al tijd naast!” Ook zij had haar pijlen op techjournalist Daniël Verlaan (de uit eindelijke winnaar) gericht. Al sinds 1630 uur stond ze blauwbekkend vooraan, tegen het dranghek aan. „Plassen doen we niet. Dan zijn we onze plekken kwijt.” Pas later die avond zal ze zien welke gewiekste mollenstreken Jurre Geluk uithaalde. Zijn leukste en mis schien wel meest gedurfde zet was die in aflevering vijf. De Mol moest via een walkietalkie de kleding van kerkgangers beschrijven, die op weg waren naar hun zondagsdienst. Ge- luks’ medekandidaten, die in de kerk aanwezig waren, moesten deze men sen op de juiste plek zetten aan de hand van de beschrijving. Maar wan neer er een studente aan komt lopen met een knalroze trui, geeft Geluk doodleuk zijn eigen outfit door: ‘Iets geels met een witte broek’. Niemand die het doorheeft. Olympisch zwemkampioen Ra- nomi Kromowidjojo veranderde tij dens het spel ontelbare keren van ge dachten. Eerst verdacht zij medekan- didaat Soy Kroon, later Geluk, maar op het laatste moment switchte ze naar Daniël Verlaan. „Een grote fout”, stelt ze na afloop nuchter vast. Om haar nek bungelt een zilverkleu- Deel geldpot naar jonge journalisten rige plastic medaille die ze van Lave- zzi Rutjes (tv-programma Mollenstre ken') heeft gekregen. „Toch nog een prijs”, grapt ze. Tot de ontknoping, hier in Baarn, wist Kromowidjojo niet wie de grote saboteur van het spel was. Niet Daniël Verlaan? Heb ik het nu weer fout? Ik zit er altijd naast! Shotglaasjes Geluk: „Ik was elke dag bang om be trapt te worden. Nu iedereen weet dat ik de Mol ben, voel ik me 30 kilo lichter.” Hij heeft genoten van alle theorieën die er onder diehardfans de ronde deden. Zo zagen zij een hint in vier groene shotglaasjes die op ta fel stonden. „Als je goed keek, ston den die in de vorm van een klavertje vier, wat verwij st naar mijn achter naam.” Lachend. „Dat was niet mijn werk. Misschien een grapje van de makers?” Rest nog één belangrijke vraag. Welke link had Jurre Geluk toch met dat badeendje, dat in verschillende afleveringen opdook? „Ik word al mijn hele leven Guus Geluk ge noemd. Je weet wel, die geluksvogel uit Donald Duck.” Altijd inclusief vervoer, hotelovernachtingen en ontbijt Stedentrip De mooiste steden van België J O lil Stedentrip Kopenhagen en Malmö 4 of 5 dagen va. €179,- 4 dagen va. 189,- 4 dagen va. 199,- 11 GO MAANDAG 13 MAART 2023 4 of 5 dagen Daniël Verlaan, techjournalist van RTL Nieuws, won de geld pot (11.650 euro). „Ik ga het deels uitgeven aan de Vereni ging voor Onderzoeksjournalis ten en dan specifiek aan work shops en trainingen voor jonge journalisten. Zo hoop ik een nieuwe generatie onderzoeks journalisten te stimuleren. En met de rest neem ik alle kandi daten lekker mee uit eten.” - Lana van der Linden, molloof Winnaar Daniël Ver laan, de Mol Jurre Ge luk en finalist Ranomi Kromowidjojo tijdens de finale, eWoanp Op de terugreis van Wie Is de Mo/? vanuit Zuid-Afrika werd journalist Sander de Kramer (49) zo ziek dat de piloot een tussenlanding overwoog. „Een paar uur later in Nederland en ik had het niet kunnen navertellen.” De Kramer viel in de derde afle vering van het spelprogramma af. Als enige kandidaat verbleef hij de resterende tijd niet in het afvallershotel, maar vloog naar Sierra Leone, waar hij met zijn stichting Sunday Foundation kansarme kinderen helpt. In het West-Afrikaanse land liep hij malaria tropica op: de meest agressieve vorm van malaria. Zonder behandeling is deze infectie dodelijk. Tijdens de terugvlucht naar Ne derland ging het mis. „In het vliegtuig voelde ik me plots ont zettend beroerd worden. Ik kreeg koortspieken, had koude rillingen, spierpijn en enorme koppijn. Alsof iemand met een hamer op mijn hoofd timmerde.” Medepassagiers moesten ver plaatsen, zodat De Kramer lang uit op een rij stoelen kon liggen. „Ik was zo ziek dat de piloot twijfelde of hij een tussenlan ding moest maken. Dat ge beurde uiteindelijk niet.” Op Schiphol haalt hij zijn koffer niet op, maar hij gaat recht streeks naar het Erasmus MC in Rotterdam. „Mijn vrouw stond op Schiphol al met een draai ende motor klaar. In het zieken huis ben ik direct behandeld. Als ik een paar uur later was ge weest, had ik het niet kunnen navertellen.” De Kramer hield maandenlang gezondheids klachten, maar is inmiddels her steld. Hij kijkt met veel plezier terug op zijn deelname aan l/We is de Mol?. „Voor mijn stichting ben ik meer dan honderd keer in Afrika geweest. Ik voel me daar als een kat in een viswinkel. Het was een geweldig leuk avon tuur!” Fouten voorbehouden. Prijzen zijn gebaseerd op twee personen per boeking en per persoon. Exclusief Calamiteitenfonds 2,50 p.b., reserveringskosten 25,- p.b. en consumentenbijdrage SGR 5,- p.p. L~ 3 of 4 dagen va. 259.- - yby. 1 i ;ney M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 17