LiLiJdi Willem-Alexander en Maxima aan de slag in wijktuin voor NLdoet f 8 www.bolderman.nl Q (0318) 58 09 58 bh' Koning Willem-Alexander helpt buiten met het verplaatsen van grond, koningin Maxima neemt onder een partytent de verfkwast ter hand, éötqsröbin utrecht, anp 10 dagen Barcelona en omgeving ijktuin Noordhove zal nog lang in het geheugen van het koninklijk paar ge grift staan. Van wege het sociale karakter van de groente- en bloementuin natuurlijk. Mensen met verschillende achter gronden werken er samen en de op brengst komt ten goede aan mensen die het kunnen gebruiken. Maar de koning en koningin zullen deze dag in Zoetermeer ook onthouden van wege het kletsnatte, koude weer. Maxima was goed voorbereid. Op stevige stappers, inflated jeans en met kakigroene regenjas stapte ze uit de auto. Snel deed ze haar capuchon op. Dat kon Willem-Alexander niet. Zijn gewatteerd jack had geen han dige capuchon en ook zijn schoenen moesten al gauw worden ingewisseld voor hoge regenlaarzen. „We hopen een leuke bijdrage te kunnen leve ren”, zei hij voor aanvang. Willem-Alexander werd aan het werk gezet in de groente- en bloe mentuin. De volks- en schooltuintjes moeten worden klaargemaakt voor het nieuwe seizoen. De koning ging driftig in de weer. Met een schep ver plaatste hij de zwarte grond van een bigbag naar een kruiwagen, om die vervolgens weer op een andere plek leeg te scheppen. Het was ploeteren om het zware gevaarte door het hoge, natte gras te manoeuvreren. De tong kwam uit de mond, een blonde lok plakte op zijn natte voorhoofd. En dat voor het oog van al die journalisten met camera's. „Zullen we even wis selen, dat ik de kruiwagen rijd?” vroeg een behulpzame vrijwilliger. Dat wuifde de koning resoluut weg. Hij zag zijn vrouw nota bene ver derop ook aan het werk. Wel onder een partytent, maar dat kan niet an ders als er geschilderd moet worden. Al gauw zat er beige verf op de regen jas van Maxima, maar dat leek haar niet te deren. Ze was blij dat ze iets kon beteken, want in de auto had het stel nog over het weer gekeuveld. „Wij dachten: wat gaan we daar doen met die regen en wind?” „Daarom heb ik geen make-up opgedaan, maar als ik wist dat u kwam...”, zei Naomi Klep, die pas We kregen het overhetboek van Amalia, want dat heb ik net uit - Naomi Klem helpt bij de wijktuin voor de vierde keer bij de wijktuin was. Normaliter schenkt ze koffie en thee, maar deze keer werd gevraagd of ze een tafel wilde schilderen. Met de koningin! „Ik vond het bijzonder. We kregen het over het boek van Amalia, want dat heb ik net uit.” Klem kwam er onlangs alleen voor te staan, waardoor ze veel thuis was met haar kinderen. Bij de wijktuin probeert ze naar eigen zeggen terug in de maatschappij te komen. Hagel Toen de regen overging in hagel en uiteindelijk sneeuw, eindigde het programma van het koninklijk paar. Ze waren de avond ervoor ook pas teruggekomen van hun driedaagse staatsbezoek aan Slowakije. Vrijwilliger Alfons van de Langen- berg zwoegde nog even door met zijn kruiwagen. Maar dat vond hij niet erg, want anders had hij als ict’er heel de dag achter de computer gezeten. Promax, het bedrijf waar de Zoeter- meerder werkt, doet al jaren mee aan de vrijwilligersactie van NLdoet. „We vinden het mooi om iets te kun nen betekenen. En de komst van de koning is de kers op de taart.” Alle hulp stemde tuincoördinator Rob Versteeg tevreden. „We doen dit voor de mensen met een uitkering, of die naar de voedselbank gaan.” En de komst van de koning? „Dat is once in a lifetime en dus leuk.” Nicole Roelands Zoetermeer Het was koud en nat, maar dat weerhield de koning en koningin er gisteren niet van zich in te zetten tijdens vrijwilligersactie NLdoet. Willem-Alexander trok een kruiwagen door het hoge, natte gras. Maxima ging met verfkwasten in de weer. 4* Hotel 'V, -- “jH'ïüV ■f Wind en regen, maar de koning ploetert door Mooi 4’ hotel direct aan het strand Bezoek Blanes en Figueras Costa Brava tour Vertrekdata: 10,17,24 apr/ 1,8,15,22,29 mei/5 juni etc. Drukfouten en/of prijswijzigingen voorbehouden. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers, kamer excL Calamiteitenfonds 2,50 p.b., reserveringskosten 25,- p.b., consumentenbijdrage SGR 5,- p.p. ZATERDAG 11 MAART 2023 GO :ite

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 8