Tot hij een aantal jaar geleden besloot dat hij zijn eigen smaak wilde volgen. Rauwer, geen auto- tune, meer diepgang. Nu werkt hij aan een album dat zijn verhaal vertelt. Over de verslechterde band met zijn moeder en één van zijn zussen. En over de dood van zijn vader in 2020 - die klap komt nu pas. Wendell is extravert, niet bang om zijn gevoel te delen. Zo rapt hij ook over de kinderwens die hij en zijn vriendin hadden. Een jarenlang vruchtbaarheidstraject moesten ze zonder succes afsluiten. Muziek voelt als veilige bubbel voor Wendell, maar optreden doet hij niet. Plankenkoorts, doodsbang dat hij zijn tekst vergeet. Hij over weegt een MC in te schakelen, dan staat hij er niet alleen voor. Fijn als hij ooit van zijn muziek kan leven, maar Wendells droom is pas geslaagd als hij jongeren kan begeleiden in muziek maken, écht iets kan betekenen. Muziek is zijn veilige bubbel. Die deelt rapper WENDELL BERGH AVEN (34) uit Dordrecht, beter bekend als Koppige, graag met de wereld: hij heeft een verhaal te vertellen. OVERDAG REGELT HIJ tijdelijke verkeersmaatregelen, in zijn vrije tijd zit Wendell in zijn studio aan huis. Krijgt-ie een appje van zijn vriendin uit de woonkamer, of het wat zachter kan. Tweeduizend streams op YouTube heeft hij. Al is beroemd worden niet zijn doel. Zestien was hij toen hij hiphop ontdekte. Het hielp hem door een rottijd heen. Op school werd hij gepest, zijn ouders scheidden. Hij deelde het met niemand. Toen Wendell op zijn achttiende in aanraking kwam met Nederlands talige rap - Opgezwolle, Extince, Brainpower - veranderde dat. Hij besloot zelf te gaan schrijven. Een tijdje vormde hij met een vriend de formatie Ongedwongen. ^3?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 85