schenken en niet te veel herrie maken Scannen in drie dimesies Deze radio luistert naar jou 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1... Ready for takeoff! If 21 HEBBEDINGEN TECH Bosch f Vitamix Smeg Nutribullet Philips Kitchenaid Magimix 1 i I PHIUPS Vita Power Serie 4 ca. €100 o Het panel mist niets van de prestaties van de blenders. Vlnr: Linda Peek, eigenaar en oprichter van culinair platform Lekkereten- metlinda.nl, Janine Maissan, floormanager van kookwinkel Kookpunt in Rotterdam, en Claire Franke, culture specialist bij smoothie- producent Innocent Drinks. FOTO'S JEAN-PIERRE JANS De smoothie kwam wel wat warm uit de machine. Ook de lichte constructie van het ap paraat valt het panel tegen. „Hij wiebelt nogal en de kan zit ook niet stevig vast”, zegt Franke. Maissan is bang dat vocht en vuil achterblijven in een kiertje in de handgreep van de kan. „Hij past wel goed bij het design van de andere Smeg-apparaten”, aldus Peek. Peek: „Wat een ouderwetse look. En er blijven harde stuk jes achter in de smoothie, geen fijn mondgevoel.” Franke heeft moeite met het deksel: „Je moet echt kracht zetten met twee handen om hem open te krijgen.” De ma chine maakt veel geluid en wiebelt flink tijdens het blen den. „Maar hij schenkt wel fijn”, vindt Maissan. Vergeleken met andere kracht patsers blijft dit model wat ach ter, maar: ‘Voor fitgirls die snel een smoothie willen maken is het een uitkomst’, zegt Franke. Echt iets voor beginnende blenders, vindt Peek van deze machine met omgekeerde kan. Alleen jammer dat-ie lastig uitschenkt en de inhoud makkelijk over de rand morst. „Leuk instapmodel”, oordeelt ook Maissan. Een mooie tweede plaats voor de Vitamix. Maissan: „Fijne een voudige bediening, een prettig geluid en de kan gaat makkelijk in het motorblok.” Peek vindt de bevestiging van het deksel wat lastig omdat je veel kracht moet gebruiken. „Nogal een gedoe, maar je krijgt er snel handigheid in.” Franke: „Cool design, maar wel een beetje klein kannetje. En dat voor die prijs.” Een redelijke compacte ma chine die qua ontwerp in geen enkele keuken misstaat, meent Franke. Peek: „Fijn dat de pro gramma’s zo duidelijk staan aan gegeven bij de knoppen.” Maissan: „Ook prettig dat de in houd niet zo hoog in de kan komt tijdens het blenden, dan kun je makkelijk tussentijds nog wat toevoegen.” Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, Hardwareinfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. Je kamer (of huis, of huiskamer) in drie di- fyxj mensies vastleggen, jf dat was tot voor kort Kt w best een toer. Maar de techniek staat voor niets, want met een re delijk eigentijdse iPhone (vanaf XS) scan je ruimtes in een handomdraai. Kwestie van een beetje bewegen met de telefoon, waarbij de ca mera en de Liadr-sensor het registratiewerk voor hun re kening nemen. Daarna re kent het programma alles om tot een volledige 3D-af- beelding, die je vanuit alle met je eigen raketontwerp. Een geslaagde lancering is al een hele prestatie, en ook daarna komt nog heel wat kunst-, vlieg- en ingenieurswerk kijken, want de zwaartekracht is on verbiddelijk en ruimtevaart niet vergevingsgezind. De duidelijke instructiefilmpjes helpen je wel op de goede weg. Het spel bevindt zich nog in de early access-fase, dus ook het spel zelf wil nog wel eens cra shen. Maar dan wel in de we tenschap dat de game steeds beter en grootser wordt. Kerbal Space Program 2 voor pc introductieprijs €50 hoeken kunt bekijken JvW en opmeten. Je kunt All er ook voorwerpen Jyl mee scannen en die met andere gebrui- kers delen of opslaan om via ‘augmented reality’ ergens anders in beeld te plaatsen. Ontwikkelaar Niantic, be kend van de mobiele Poké- mon Go-reeks, kocht de ma kers van Scaniverse op. Sindsdien is de app gratis. Best kans dat ze deze toe passing nog eens in een game integreren. Scaniverse gratis voor iOS E310 Explorian Series ca. €439 BLF01, rood ca. €195 AutoTrack New Stier 4 s De knapste van allemaal, dankzij j de hibiscusroze kleur en het ge- I bruiksgemak. „Fijne stevige kan I ook en door zijn vermogen trekt hij alle ingrediënten er zo door heen”, ziet Peek. Franke: „Hij maakt wel een pittig geluid, al is het fijn dat je de bestanddelen niet zelf hoeft aan te duwen.” Wel gaat het deksel nogal lastig van de kan. „Dat is dan ook het enige minpuntje”, vindt Maissan. Het Berlijnse audiomerk Teufel gaf zijn draagbare speaker Motiv Go een update en plakte er ‘Voice’ achter. Dat het gadget nu ook de Google Assistent aan boord heeft en daardoor dus ook naar gesproken instructies luistert en vragen beantwoordt, betekent wel dat het prijskaartje honderd euro hoger uitvalt. Ondanks het bescheiden formaat - deze Motiv is met zijn accu ook bedoeld om buiten, vrij van het stopcontact te gebruiken - klinkt de audio redelijk ruimtelijken behoorlijk bassig. Uiteraard kun je de speaker dus ook inzetten om andere slimme apparaten in je huis aan te sturen. Met het oog op je privacy is het wel een veilig idee dat je de mi crofoons ook uit kunt zetten door fysiek een schuifknop om te zetten. Zo weet je zeker dat het niet ongemerkt voor luister vinkje speelt. Motiv Go Voice in grijze en zwarte uitvoering €300 Pro Exclusive ca. €100 High Speed Blender 7000 Series ca. €180 Artisan K400 Blender ca. €329 Power Blender ca. €229 ‘Het is niet echt raketweten schap’ is een gevleugelde Engelse uitdrukking, maar tij dens het spelen van Kerbal Space Program 2 zul je die ze ker niet slaken. In dit even vro lijke als complexe simulatiespel moet je namelijk raketten bou wen, lanceren, besturen en lan den. Hoewel de setting de pla neet Kerbin is en de astronau ten een soort buitenaardse Minions, zijn de onderliggende natuurkundige principes alles behalve fantasie. En dan blijkt dat het nog niet zo makkelijk is om vanachter je computer voor NASA te spelen magimix Een draaiknop in plaats van een s drukknop is even wennen, vindt l?| het panel. „Die plaatjes voor de I menu’s zijn niet heel duidelijk”, I' I aldus Franke. Peek: „Ondanks de zuignappen staat hij onsta biel.” Maissan: „Jammer dat er k geen schenkopening zit in het deksel.” Alle drie vinden ze wel de timer handig, net als het kleine maatbekertje dat in het deksel van de schenkkan zit. GO ZATERDAG 11 MAART 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 69