Voor u getest Blender moet stabiel zijn, makkelijk Mijn vriend flirt op social media, wat moet ik doen? 20 LIEVE DEBBY Een blender is een alleskunner. Hij perst fruit, hakt groente, maakt beslag en crasht ijsklontjes. Zeven blenders moeten aan de bak voor een smoothie en ijsblokjes. LUU SASKIA VAN WEERT Persoonlijk denk ik dat er niet zoveel mis is met het liken van foto’s van het an dere geslacht op social me dia. Zelfs een digitaal ge sprekje zou moeten kun nen - in de kroeg doen we in feite niet anders. Op één belangrijke voorwaarde: Ik adviseer je een open gesprek aan te gaan met je vriend, zonder hem met een iets te verwijten. Luis ter goed naar zijn uitleg. Strooit hij gedachteloos met hartjes en likes, of flirt hij met voorbedachten rade? Daar zit nogal ver schil tussen. Maar voordat je dit gesprek aangaat, lijkt het me verstandig om je zelf af te vragen waarom jij zo van slag bent van zijn gedrag. Geeft hij jou vaker het gevoel dat je hem niet kunt vertrouwen, en met een goede reden? Of breng jij dit wantrouwen mee in de relatie? Wanneer de emoticons een bevestiging zijn van een donkerbruin vermoeden, stop er dan mee. Maar triggeren ze een oud gevoel dat niets met de situatie te maken heeft? Dan moet je zelf aan de bak om dit op te lossen. Ik wens je veel sterkte. het flirten moet onschul dig en klein blijven. mdat 95 procent van de Nederlanders te weinig groenten en fruit binnen krijgt, lijkt de blender een zinvolle aanschaf. Terwijl je op groenten en fruit relatief lang en goed moet kauwen willen de belang rijke voedingswaarden vrijkomen, bereik je met vijf seconden blenden hetzelfde resultaat. Naast een super- gezonde smoothie zijn ook soepen en sauzen in een handomdraai gefabri ceerd en verworden ijsblokjes tot piepkleine parels voor in de cocktail. We testen zeven blenders op twee manieren. Eerst maakt het panel een smoothie met gember, melk, banaan, avocado, citroensap en spinazie: struc turen die een blender zonder veel moeite tot een gladde massa moet kunnen vermalen. Daarna is het de beurt aan de ijsblokjes. Een beruchte testonderdeel, omdat blenders soms te weinig vermogen hebben om ze echt goed klein te hakken. razendsnel fijn ijs, dat zelfs wel wat op sneeuw lijkt. De Philips en Bosch weten de ijsklontjes niet allemaal goed mee te nemen. De Smeg maakt het ijs wel fijn, maar de hele kan zit onder half gesmolten ijs dat lastig te verwijderen is. Opvallend is de crunchy structuur van het gecrushte ijs bij de Magimix. Wanneer de klonten in de kan van de Nutribullet liggen, kijkt het panel ge spannen toe. Zou deze kleine ‘ruim teraket’ het aankunnen? Het resultaat valt wat tegen, zelfs met tussendoor flink schudden blijft de helft van het ijs onaangeroerd. Aan de wandel Behalve de werking, het gebruiksge mak en het geluid spelen ook de stabi liteit, design en prijs een rol. Belang- IJs maken Tijd voor de ijsproef. De Kitchenaid en de Vitamix springen eruit van daag: beide machines produceren Van beginner tot prof De blenders uit onze test hebben verschillende doelgroepen, conclu deert het panel. Zo is de Nutribullet een instapmodel voor beginnende gebruikers. De Vitamix staat aan de andere kant van het spectrum met een semi-professioneel model met hoog vermogen. Als je alle prestaties en gebruiksge mak bij elkaar optelt, springt de Kit- chenAid er voor twee panelleden uit. Maissan heeft een andere favoriet: de Vitamix, vanwege de simpele bedie ning met maar twee knoppen en de snelheid waarmee hij blendt. En de smoothie uit deze blender was het koudst van allemaal. Zoals wel vaker bij keukenmachines het geval is: van een duurder apparaat mag je meer verwachten. De techniek is verfijn der, de mogelijkheden uitgebreider. rijk is dat de blender op zijn plaats blijft staan als je hem gebruikt. Van alle apparaten gaat alleen de Vitamix aan de wandel tijdens het maken van de smoothie. En bij de Bosch trilt de tafel zo hard dat het kannetje met citroensap spontaan een stuk ver derop eindigt. „Ik vraag me af of dat door de gladde ondergrond komt”, zegt panellid Janine Maissan, die dit fenomeen niet herkent van dit merk. De Bosch en Philips vallen op doordat ze wiebelig overkomen. „Bij deze heb ik de nei ging het deksel voor de zekerheid vast te houden”, bekent panellid Claire Franke als de Smeg de groene ingrediënten te lijf gaat. De andere machines blijven wel mooi op hun plek staan. En hoewel ze allemaal rustig beginnen met draaien, maken ze alle zeven flink ge luid als ze eenmaal goed op dreef zijn. Een stille blender lijkt niet te bestaan. Een onschuldige flirt op z’n tijd komt in de beste relaties voor Hoi Kiki, Om maar met de deur in huis te vallen: dat je partner af een toe eens flirt met een ander, vind ik geen grote schande. Het zou gek zijn als jullie beiden in eens je ogen in je zak heb ben zitten, nu jullie een relatie hebben. Toch? Een onschuldige flirt op z’n tijd komt in de beste rela ties voor, al begrijp ik dat jij dit liever niet publieke lijk ziet. En dat maakt flir ten op social media zo on gelooflijk lastig. Want ‘off line’ een compliment ge ven verdwijnt in het lucht ledige, terwijl iedere emo ticon of opmerking die we digitaal de ether in slinge ren, voor eeuwig blijft staan. En daarmee komt de boodschap vaak grootser over dan bedoeld. Als partner heb je lastig zicht op wat je lief in zijn of haar digitale bubbel uit vreet. De reflex om met een schuin oog mee te kij ken, of digitale detective te spelen wanneer je onraad ruikt, is voor velen herken baar. Je zal niet de eerste zijn die in het geheim op zoek gaat naar signalen van digitale ontrouw. Pas daarmee op. Want wie zoekt, zal al- tijd iets vin- j den. En ook I al blijkt dit achteraf heel on schuldig, als eenmaal het zaadje van wan trouwen is geplant, kom je er moeilijk van af. Mixen en hakken Ook een prangende liefdes-, lust- of levensvraag? Mail debby@dpgmedia.nl Luister elke week naar de podcast Over de liefde op Spotify en iTunes. Debby Gerritsen weet alles over de liefde, lust en het leven. Deze week maakt Kiki zich zorgen om het online flirtgedrag van haarvriend. Mijn vriend flirt op social media met andere vrou wen. Daar kwam ik ach ter toen ik per ongeluk een reactie van hem zag onder een post van een semi-bekende influencer: een arm en vlammetje bij een foto van haar in de gym. Ik ben verder gaan speuren en zag dat hij al haar foto’s liket en vaker reageert met emoticons. Het klinkt onschuldig, maar ik ben behoor lijk van slag. Wat moet ik doen? Kiki ZATERDAG 11 MAART 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 68