Dormio en Veere zijn het nog niet eens over hotelplan M M Brand verwoest woning aan de Weteringstraat in Vlissingen w w 1 '1 Een drugslab, een wietplantage of vuurwerk. Bewoners in de binnenstad van Vlissingen speculeren volop over de oorzaak van de brand die donderdagavond woedde in een pand aan de Weteringstraat. De focus nog steeds ligt op dat nieuwe hotelplan Ze hebben zo goed als zeker op nieuw meer tijd nodig, bleek giste ren tijdens een zitting van de recht bank. Volgens de jurist van de ge meente zijn beide partijen nog in onderhandeling. „Het is een lastig proces en alles ligt onder een ver grootglas." Het ligt volgens hem dan ook in de lijn der verwachting dat er voor 1 april geen nieuwe bouwvergunning kan worden aan gevraagd. Dat betekent dat de ge- gen. De warmte was goed voel baar, de vonkenregen beangsti gend. Voor zover hij weet, wonen er drie Polen in het pand dat grenst aan de garage achter zijn huis. „Er was geen houden aan. De huizen die hier staan, zitten alle maal vol met hout. De brandweer heeft van alle kanten geprobeerd het vuur te bestrijden. Via allerlei tuinen, vanaf het balkon van café De Hoppit. Ik heb gehoord dat er heel veel water aan te pas moest komen. Zout water. Niet uit het Dokje van Perry, maar uit de jacht haven aan de Nieuwendijk." Volgens woordvoerster Corry Brand van de Veiligheidsregio was het lang onduidelijk of er nog mensen in het gebouw aanwezig waren, omdat omwonenden zei den dat er wel twaalf arbeidsmi granten woonden: „De bewoon- o ster die de brand heeft gemeld, kon ons niet vertellen wie er ver der nog in de woning aanwezig waren. We hoorden van omstan ders wel dat er niemand gemist werd, maar dat bood geen zeker heid. Door de intensiteit van het vuur en omdat de bovenkant van het pand instabiel was, konden we er niet bij komen. Als er wel men sen thuis waren geweest, dan wa ren die niet te redden geweest. Pas bij het afblussen, toen we naar binnen konden, konden we vast- Het pand werd normaal bewoond stellen dat er geen dodelijke slachtoffers zijn gevallen." Mosterd heeft net als andere be woners een stuk of acht flinke ex plosies gehoord. Dat sterkt bij sommigen de gedachte aan een drugslab in het pand. Over de oor zaak van de brand wil de politie echter nog niet speculeren. Blokkade In de rechtbank liet advocaat Moni que Blokvoort namens Dormio we- Extra risico’s Volgens burgemeester Bas van den Tillaar wordt het pand aan de We teringstraat ‘normaal bewoond’ en ging het dus zeker niet om een woning met twaalf arbeidsmi granten. „De hulpdiensten hebben adequaat gehandeld en hebben kunnen voorkomen dat de brand oversloeg naar omliggende pan den. Voor zover we nu weten, kon den alle bewoners en omwonen den gelukkig op tijd hun woning verlaten. Maar we hebben ook ge zien dat de brand veel bekijks trok en dat zorgde voor extra risico’s. Er kwam veel rook vrij en dat is altijd gevaarlijk. Omstanders kunnen beter voorzichtig zijn en op af stand blijven." Geen houden aan Piet Mosterd woont aan het Groe- newoud. Vanuit zijn achtertuin zag hij hoe de vlammen uit het pand van zijn achterburen sloe- Rook zichtbaar Georg Knuijt ving een bewoonster die wel thuis was, op nadat ze op hem af was komen rennen met de mededeling dat er brand was in haar woning. „Ik kwam net uit mijn werk. Het moet rond 20.15 uur zijn geweest. Er was toen al rook zichtbaar. Er zijn nog twee mensen naar binnen gegaan en ik ben bij de buren gaan aanbellen. We hebben de bewoonster bij ons thuis opgevangen aan de keuken tafel. Ze was in shock en kon bijna niets uitbrengen." Eind 2021 bereikten Dormio en het Veerse college een akkoord over een aangepast plan: een hotel-re sort met 322 bedden voor volwasse nen en 80 voor kinderen. Dat was na een serie gesprekken onder lei ding van een bemiddelaar waarbij beide partijen water bij de wijn de den. Dormio ging akkoord met een iets kleiner plan en het college be loofde volop medewerking. Vorig jaar bleek dat beide partijen meer tijd nodig hadden. Vooral ook om dat Dormio momenteel werkt aan een geheel nieuwe opzet. ten dat de focus nog steeds ligt op dat nieuwe plan waar momenteel over wordt onderhandeld. Maar ze gaf ook aan dat er nog steeds een Plan B is. Want Dormio diende zo mer 2021 een alternatief plan voor een groot hotel-resort in en om zeilde daarmee een blokkade door de gemeente. Blokvoort: „Als dat nieuwe plan niet lukt wordt dat an dere van stal gehaald." Juridisch adviseur Bram van Leeuwen, hij treedt op namens bu ren van het Kaasboerterrein, had de rechtszaak van gisteren aangespan nen. Want hij vindt dat de ge meente niet serieus omgaat met de belangen van die buren. Hij stelde dat ze gefrustreerd raken door de blijvende onzekerheid en vroeg om duidelijkheid. „Een van de buren wil al tijden zijn woning verkopen maar kan dat niet omdat maar steeds onduidelijk is wat daar aan de andere kant van de weg komt." Uitspraak over twee weken. ewoner Michal Gajo- iB wiak weet niet wat er ^BB^^ gebeurd is. Het wach- I^^^B ten is op het onder- zoek van de politie die op dit moment onderzoek doet in het huis dat hij met twee anderen deelt. „Ik was niet thuis die avond, maar toen ik het telefoontje kreeg was ik er binnen twintig minuten. Het was verschrikkelijk om te moeten zien hoe al mijn bezittin gen in vlammen opgingen. Ik heb nu helemaal niks meer. Als we we ten wat de brand veroorzaakt heeft, hoop ik dat we te horen krij gen wat de volgende stap is. Hope lijk kan de gemeente ons helpen. Gelukkig kan ik de komende tijd bij vrienden terecht." De ‘plaats delict’ was gisteroch tend door de gemeente afgezet. Niemand, ook geen bewoners die hun garage wilden verlaten, mocht erlangs omdat de kans bestond dat men bedolven zou worden door een laag gevelstenen. Voordat agenten en brandweerlieden bin nen onderzoek konden doen, moest de muur daarom eerst door een aannemer verstevigd worden. HBBI meenteraad opnieuw akkoord moet gaan met verlenging van de onderhandelingen. Eind 2020 verraste Dormio de ge meente met een plan voor een groot hotel-resort op het al jaren braaklig gende terrein op tweehonderd me ter afstand van de komgrens van Biggekerke. Het maakte daarbij ge bruik van een al jaren slapende ver gunning. Het toenmalige college en de gemeenteraad waren niet blij met die plannen voor een hotel met 466 bedden, het grootste van Zeel and. Ze besloten tijdens een ge heime vergadering ze te blokkeren door het nemen van een voorberei- dingsbesluit. Daarmee werden alle activiteiten voor één jaar bevroren. E Ti Michal heeft nu niets meer st*' BIGGEKERKE Dormio en de gemeente Veere zijn er nog niet in geslaagd een nieuw plan voor een hotel-resort met 402 bedden bij Biggekerke af te ronden. - Bas van den Tillaar, burgemeester - Monique Blokvoort, advocaat Dormio Wendy de Jong Vlissingen - Emile Calon De woning gezien vanaf de bovenverdieping van het huis van Piet Mosterd aan het Groenewoud. foto lex de meester PM ZATERDAG 11 MAART 2023 K

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 35