u Islamitische school mag naar gebouw De Combinatie I 6 Nieuwe winkel in Vlissingen eindelijk geopend I |lfcw7ï7. De eerste klanten stonden gisterochtend om half acht al voor de deur. Nieuwsgierig om te kijken hoe de nieuwe Aldi in Vlissingen eruitziet en tuk op aanbiedingen natuurlijk. De belangrijkste vernieuwing is de focus op verse groenten en fruit en vers af gebakken broodjes Alleen de fracties van POV, soPlus en een van de twee SGP’ers stem den uiteindelijk voor een motie van de POV om Iqra, zoals de islamiti sche school gaat heten, op een an dere plaats in de gemeente te huis vesten. De tegenstanders van De Combinatie vrezen vooral het ‘om vallen’ van een of twee van de al aanwezige drie basisscholen. Voor standers kunnen zich die vrees voorstellen, maar betoogden dat is lamitische leerlingen die nu op de Ravenstein (openbaar) of Het Vlot (christelijk) zitten ook kunnen ver trekken als Iqra zich elders in de stad of in Oost-Souburg vestigt. Tijdens een commissievergade ring vorige maand spraken de di recteur van Stichting Islamitisch Primair Onderwijs (Sipo) en enkele ouders in om gemeentebestuurders duidelijk te maken dat ze een grote voorkeur voor vestiging in het Mid dengebied hebben, omdat de meeste kandidaat-leerlingen in die wijk wonen. Bij het begin van de raadsvergadering liet Angelique ’t Gilde-Willems, moeder van een toekomstige leerlinge van Iqra, als inspreker weten dat zij en een aan tal andere ouders zich geschoffeerd voelden door een brief van de be sturen van de al in De Combinatie zetelende scholen. Dat de drie scholen - naast Het Vlot en Raven stein ook de katholieke Sint Jozef school - vinden dat er geen ruimte is voor een vierde school, heeft voor onrust en onbegrip gezorgd bij veel islamitische ouders, verklaarde ’t Gilde. Zij overhandigde wethouder Coen Bertijn 168 handtekeningen van kandidaat-ouders en zei erbij dat 65 van de ondertekenaars af komstig zijn uit het Middengebied. dan gehoopt. Behalve toplieden van de dis counter was ook wethouder Sal Cracau van Vlissingen bij de ope ning. Hij is blij dat Aldi ervoor open stond een markant pand neer te zetten op de hoek van de Komstraat (ingang van de parkeergarage), de Spuistraat (front van de winkel) en de Coosje Buskenstraat (hoofdin- gang). christelijke scholenkoepel Onze Wijs, vond het vervelend dat men sen zich gekwetst voelen. Maar hij betoogde dat de drie scholen en Kinderopvang Walcheren vooral bang zijn voor ruimtegebrek door toetreding van een vierde school in De Combinatie. Voor enkele par- Focus op vers Een stralende filiaalleider Domini que Klinckhamers ontvangt de eer ste twintig minuten al complimen ten van tientallen klanten. Hij is vooral blij met de entree van de winkel. „De focus op vers. Met een geweldige groente- en fruitafde- Ruimtegebrek René van der Waal, voorzitter van het college van bestuur van de Grandeur of grafkist Een enkeling ziet de donkere steen meer als bekleding van een ‘graf kist’, maar de meeste mensen vin den dat de winkel grandeur uit rijen was dat een doorslaggevend argument, de meeste raadsleden kozen toch voor de meest voor de hand liggende oplossing. Want een aantal leerlingen van de drie bestaande scholen moet misschien in de (nabije) toekomst een school buiten het Middenge bied zoeken; dat geldt net zo goed voor islamitische leerlingen die in dezelfde wijk wonen en die bij op richting van Iqra verder moeten rei zen naar school. De SGP kon niet kiezen tussen voor of tegen de loca tie en besloot daarom de stemmen van beide raadsleden over beide standpunten te verdelen. In volle glorie De mural kon niet helemaal op ware grootte terugkeren, maar is wel in volle glorie te bewonderen boven de roltrap. Iedereen die de winkel verlaat, kijkt recht tegen het kunstwerk aan. Ook de winkel is een kunstwerk vonden veel van de eerste bezoekers. Vlissinger Jeffrey Bouwhuis was tot nu toe geen vaste klant, maar hij roemt ‘de ruimte en overzichtelijkheid’ van de winkel. Bouwhuis hoopt niet direct op de hoofdprijs - de eerste 400 klanten die de kassa passeerden maakten kans op een bon voor 250 euro Bovendien wilden veel vaste klan ten en mensen van verder weg zelf bekijken hoe de winkel eruitziet. Want de Aldi aan de oostelijke en tree van het centrum ziet er allesbe halve standaard uit. Een markant gebouw met veel glas op de verdie ping waardoor de winkel lekker licht is. De parkeergarage op de be gane grond is grotendeels aan het zicht onttrokken door enigszins ge traliede ramen. Aldi is er zelf zo trots op dat een hele trits toplieden naar Vlissingen was afgereisd om de opening op te luisteren. Een gro tere verrassing voor Vlissingers was de terugkeer van de mural, het grote kunstwerk dat sinds 2015 (700 jaar Vlissingen) het front van de voormalige discounter sierde. straalt. De 85 parkeerplaatsen (de meesten overdekt) zijn een uur gra tis toegankelijk voor het winkelend publiek. „Daarna gaat een parkeer- prijs van 2,50 euro per uur in om strandgangers er van te weerhou den hun auto de hele dag hier te parkeren.” De mural vindt wel iedereen mooi. Ook wethouder Cracau was in zijn nopjes. Hoe het staat met het vinden van een plek voor een nieuwe muurschildering elders in de stad wil hij niet kwijt. Maar Cra cau laat wel doorschemeren dat hij hoopt binnenkort met ‘nieuws’ naar buiten te kunnen komen. ling. En even verderop de hoek waar brood en banket vers wordt af gebakken. Ik hoor veel klanten die daar blij mee zijn.” Klinckhamers snapt dat ook mensen uit het hoofdkantoor de weg naar Vlissingen vonden. Hij is het met hen eens dat ‘zijn zaak’ de mooiste Aldi van de wereld is. La chend: „Hoewel ik niet in alle Aldi’s van de wereld ben geweest.” Over de problematische bouwgeschiede nis werd gisteren niet meer gespro ken. Door slecht weer, de vondst van meer asbest dan gedacht en een broedende duif ging de nieuwe winkel drie maanden later open aal voor twee grote zakken aardap- boodschappen - maar kwam speci- pels. „Ook één zak voor een maat. Aardappels voor 50 cent per kilo is toch leuk.” Voor de rest laat Bouw huis zich niet gek maken. Mooie aanbiedingen natuurlijk, maar over het algemeen zie ik dezelfde prijzen als in andere supermarkten.” Een aantal ouders voelde zich geschoffeerd door een brief van de besturen van scholen in De Combinatie De mooiste Aldi ter wereld? Natuurlijk wel! VLISSINGEN - René Hoonhorst - Dominique Klinckhamers, filiaalleider Een grote meerderheid van de Vlissingse gemeenteraad gaat akkoord - met meer of minder moeite - met de intrek van een islamitische school in gebouw De Combinatie. De ter ere van 700 jaar Vlissingen ge maakte mural is als ‘sticker- foto’ terugge keerd in de Aldi. Jeffrey Bouwhuis is één van de eerste klanten van de nieuwe Aldi. FOTO'S DIRK-JAN GJEL- TEMA René Hoonhorst Vlissingen ZATERDAG 11 MAART 2023 PM I ij '.“J t 1ST1"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 34