Angela Een testament 0) dat klein, maar tegelijk groots is Slimmerik Daniël, hij was té fanatiek Als Ranomi Kromowidjojo de Mol is, is zij de minst opvallende saboteur ooit. Onze mediaverslaggevers Hanneke van Houwelingen en Dennis Jansen hebben hun pijlen gericht op Jurre Geluk en Daniël Verlaan. In hun slotpleidooi troeven zij elkaar af. ONTKNOPING 23STE SEIZOEN VAN WIE IS DE MOL Quote van de dag TELEVISIE KIJKT TV Gek op een lekkere sapkuuropz’ntijd, maar ik kan niet zonder mijn cheese en chipsx Daniël stak vooral energie in het eerste deel van elke opdracht Als ze de afgelopen twintig jaar allemaal zo wa ren bij Studio Sport als Jack, valt het me nog mee dat er 'maar’ honderd meldingen zijn binnengeko men. De hoofdredactie van NOS Sport is zo ge schrokken dat ze aftreedt. Zegt ze. Alleen is de vraag wanneer. Mij n gok: op het moment dat de vertrekpremie en pensioenen veilig zijn gesteld. Bovendien mag ook NOS-directeur Gerard Tim mer best eens kritisch naar zichzelf kijken. In zijn vorige baan als Vara-bestuurder was hij niet op de hoogte van het schrikbewind bij D WDD en nu wist hij ook al niks van de misstanden op zijn sportredactie. Als ik dat al geloof, pleit het bepaald niet voor zijn voeling met de werkvloer. Maar ik heb helemaal geen zin om u met louter boze en hatelijke woorden het weekend in te stu ren. Want er was ook iets prachtigs en kwetsbaars op tv donderdag: de documentaire Broertje. Daarin lopen de deze week aan asbestkanker overleden tv-producent Harry de Winter en zijn broer Micha dezelfde tocht als hun vader in mei 1945, van con centratiekamp Sachsenhausen naar Havelberg. Tenminste, dat was de opzet. Micha loopt veel al leen, al dan niet bellend met zijn broer, omdat Harry te ziek was of niet mee wilde. Zoals naar het kamp. Harry wilde 'niet achteromkijken, maar vooruit’, zoals zijn ouders ook altijd hadden ge daan. Al blijkt dat later een uitvlucht. Het is een zeer ontroerend document geworden over afscheid nemen en tegelijk (nog) dichter bij elkaar komen. Een prachtig testament. Klein en mooi? Nee, groots. Miley Cyrus verslaat pa Elsinga later op de buis veel mogelijk bonnen en breng die veilig naar de uitgang. Wie daarin slaagt, spekt de geldpot. Daniël rent als een dolle stier door het doolhof, maar haalt de uitgang niet op tijd. Voor een intelligente jongen die veel es- caperoomspellen in zijn vrije tijd speelt, is dat toch opmerkelijk. En dan nog die hint naar het badeendje, in verschillende afleve ringen. Natuurlijk kan deze verwijzen naar zwemster Ranomi of het opzichtige T-shirt van Jurre waar een eend op prijkte met een Pinokkioneus. Maar veel subtieler is de hint naar de techjournalist. Een 'rubber duckie’ is een et kleine en mooie verliest het op deze ■■4 plek vaak van het grote en actuele media- I I nieuws. Zo zou ik moeiteloos een hele co lumn kunnen wijden aan het gezicht dat Hugo de Jonge trok in Vandaag Inside toen hij doorkreeg welke, ahum, 'bewegingsvideo’ van Arie Boomsma er werd ingestart op verzoek van Gijp. Tja, eigen schuld. Hij wist in welk programma hij ging zitten. Ik vond overigens dat onze minister van wonen niks te klagen had donderdag. Als Wilfred Genee al kritische vragen stelde, dan kwam hij daar zeer gemakkelijk onderuit omdat bargast Gerard Joling voor de zoveelste keer de aandacht opeiste. Of Jo han Derksen roeptoeterde ‘de Volkskrant is een kutkrant’ en hup, daar kon het heikele onderwerp 'geheime corona-appjes’ richting prullenbak. En zo werd het voor de derde avond op rij slappe hap bij VI. Mark Rutte kan rustig gaan slapen voor maandag. Hij heeft niks te vrezen van Derksen en consorten. Nee, dan HLF8, waar Jack van Gelder weer eens demonstreerde wat voor oude witte man hij is. Ach, we roepen toch allemaal wel eens 'hoer’ tegen een vrouwelijke collega als ze jouw plannen dwarsboomt? En een grap maken tegen een jon gere vrouw dat ze bij je in bad moet komen zitten, is toch ook normaal? malafide usb-stick die door hackers wordt ge bruikt. Volgens molloot Si mon van Eek lijkt Da niels tactiek op die van Jan Versteegh, een heel fanatieke Mol in 2018. Wel deelt hij de twijfel van mijn collega Den nis. Daniël heeft aan zienlijk meergeld in de pot gebracht dan die andere hoofdver dachte: Jurre. Sterk punt, maar Jurre gaat wat mij betreft véél te opzichtig te werk. Hij kiest voor jokers, houdt geld achter en draagt zijn eendjes shirt. Het ligt er zo dik bovenop dat hij on mogelijk De Mol kan zijn. l Ach nee, ik 1 I twijfel niet. tel, Rusland be reidt in het diepste geheim een cyberaanval op Nederland voor. Da niël Verlaan kan het voorkomen, geeft Poet in een koekje van eigen deeg en vat het ’s avonds in jip-en-janneketaal sa men aan tafel bij Ji- nek. De techjournalist van RTL Nieuws kan k kinderpornonet- werken ontmaske- A F ren (echt gebeurd) HU en de beveiliging BH vanDeNacht- B wacht kraken ■j (hypothetisch voor- V beeld)Hij weet mij n f wachtwoord (Danie- lisdemol) en waar schijnlijk ook dat van u. Mijn punt: Daniël is misschien wel een van de slimste mensen in Nederland en wist dan ook precies hoe hij zijn medekandidaten een loer moest draaien. Maar ik heb hem door: hij is De Mol. Sterker nog, ik ben zo zeker van mij n zaak dat ik er een flesje wijn om heb verwed met mijn col lega Dennis Jansen. Daniël, slim als hij is, had namelijk een uit stekende tactiek. Hij speelde de bloedfana- tieke kandidaat die in tassen van zijn mede spelers graaide, zoge naamd op zoek naar geheime informatie. Ook begon hij ijverig aan elke opdracht. Maar wie goed oplet - luister je mee, Dennis? - zag dat hij vooral energie stak in het eer ste deel van de op dracht. Aan de eind streep had hij zelden een opdracht succesvol afgerond. Een voor beeld: in afleve ring vier rent hij als eerste een doolhof in. De op dracht luidt: verzamel zo- MUZIEK TELEVISIE - Romy Monteiro over haar kookboek, vol (ge zonde) snacks Het eerste eigen tv-programma van Marieke El singa, Alles is muziek, wordt uitgesteld. Het programma wordt niet op 16 maart uitgezon den, maar een maand later. De opnames zaten te dicht op de uitzenddag. Zangeres Miley Cyrus heeft in de Australische hitlijst het record van haar vader verbroken. Miley heeft nu langer dan haar vader achtereenvol gend op nummer 1 gestaan. Billy Ray Cyrus had in 1992 de hit Achy Breaky Heart. - Hanneke van Houwe- lingen ZATERDAG 11 MAART 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 24