fep 9 Jeffrey Herlings is na een pijnlijk jaar vol blessureleed eindelijk terug 21 MOTORCROSS MXGP Daarnaast nam hij noodgedwon gen afscheid Ruben Tureluren, als vertrouwenspersoon zijn steun en toeverlaat. „Een heel grote teleurstel ling en niet mijn keuze”, zegt hij over de ‘scheiding’ van de man met wie hij twaalf jaar lang samenwerkte en vijf wereldtitels veroverde (drie in de MX2, twee in de koningsklasse MXGP). Door de reorganisatie bij zijn fotos ktm i mages team KTM Factory Racing - Tony Cairoli werd teambaas, voormalig teambaas Dirk Grübel deed vanwege persoonlijke omstandigheden een stap terug - was er geen plaats meer voor Tureluren. „In de huidige orga nisatie is de rol van Ruben eigenlijk komen te vervallen. We werken nu met een compleet andere structuur.” Als hij zo’n groot onderdeel was van Herlings’ eigen ‘team’, waarom nam hij hem dan zelf niet in dienst? „Natuurlijk heb ik daar wel over na gedacht, maar de rol zoals Ruben die voor mij vervulde, als tussenpersoon met de fabriek en de man die ervoor zorgde dat ik de juiste spullen heb, zou hij nooit op dezelfde manier uit kunnen voeren.” woord, er is niemand dood. Maar het heeft wel even pijn gedaan natuur lijk. Ik denk dat er ook zaken waren waarvan we allebei vonden dat we het gelijk aan onze kant hadden en ons als haantjes opstelden.” Inmiddels hebben de twee één en ander uitgesproken. „Ik ben de afge lopen maanden ook wel gaan inzien hoeveel hij voor mij heeft betekend. Het had ook wel wat tijd nodig, denk ik. We hebben vanmorgen weer samen gefietst en gaan als vrienden verder. Hij heeft gelukkig ook een mooie baan binnen hetzelfde circus gekregen, dus we zullen elkaar weer regelmatig tegenkomen.” Tureluren gaat bij Husqvarna het Brabantse crosstalent Kay de Wolf bij staan. Twee weken geleden maakte Her lings zijn comeback, in een internati onale wedstrijd in het Engelse Haw- kstone Park. In zijn eerste race sinds november 2021 werd hij vierde. Hij beseft dat de weg nog lang is en niet meteen de GP-zeges aaneen zal rij gen. Wel heeft hij één ‘geluk’; rege rend wereldkampioen Tim Gaj ser uit Slovenië brak onlangs zijn boven been. „Het klinkt een beetje cru, maar dat geeft me toch wel wat rust. Ik zie hem als mijn grootste concur rent en dat hij er voorlopig niet bij is, betekent ook dat ik niet direct alles hoef te winnen. Dat zal de komende drie tot vier GP’s sowieso nog te hoog gegrepen zijn.” Zo dominant als in 2018, toen hij zijn eerste MXGP-titel won, wordt Herlings niet meer, zegt hij zelf. „Maar ik kan zeker nog terugkomen op het niveau van 2021. Er zit sowieso nog wel één wereldtitel in, dat weet ik zeker. En hopelijk nog meer.” Haantjes Vanwege de breuk spraken Herlings en Tureluren maandenlang niet met elkaar, zo gaf de motorcrosser eerder aan. Hij zei ook teleurgesteld te zijn in de opstelling van zijn voormalige vertrouwenspersoon. Nu komt hij daarop terug. „Rouwen is een groot Ml IMI et is een moeilijk B jaar geweest”, zegt I Jeffrey Herlings Bg aan de vooravond Ml M van het nieuwe sei zoen. Op 31 januari 2022 brak hij zijn hiel bij een crash tijdens een fotos- hoot. Daarmee ging er een streep door het verdedigen van zijn wereld titel. Later bleek het alternatief, deelname aan een Amerikaanse serie races, ook niet haalbaar. „Uiteindelijk deed zich een complicatie voor en duurde het herstel net een paar weken te lang.” Die nieuwe teleurstelling was niet de laatste in 2022. „In de zomer ben ik met vrienden gaan crossen en zelfs toen ging het mis. Gelukkig was dat niet al te erg en kwam er geen gips aan te pas.” Verder heeft Herlings zich vooral op zijn herstel gefocust, ook omdat hij opnieuw werd geope reerd aan een oude voetblessure. Jeffrey Herlings (28) werd in november 2021 voor de tweede keer wereldkampioen in de koningsklasse MXGP. Meerdere blessures hielden de motorcrosser sindsdien aan de kant. Na bijna anderhalf jaar rijdt hij morgen in Argentinië eindelijk weer een grand prix. In de zomer ben ik met vrienden gaan crossen en zelfs toen ging het mis. Gelukkig was dat niet al te erg fill 1.^ EERSTE GRAND PRIX MORGEN VILLA LA ANGOSTURA ARGENTINIË ‘Eén wereldtitel zit er Jeffrey Her lings: „Ik kan ze ker nog terug komen op het ni veau van 2021.” Tim Gerth Oploo sowieso nog wel in GO ZATERDAG 11 MAART 2023 - Jeffrey Herlings (28) .*<•*■*-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 21