Een mooie vrouw moet altijd haar best doen niet voor dom te worden aangezien’ 1 l!» bl MEZZA35 VI vooral als trofee, zonder dat ze weten welke inhoud erachter zit.’ Een kernzin in de roman is: ‘De angst eindigt waar de waarheid begint’ Dat ondervindt Maria Cristina aan den lijve als ze zich op tv laat inter viewen en het risico neemt dat de video die ze zo vreest, openbaar wordt gemaakt. Is de waarheid bevrijdend? ‘Ja, waar de waarheid is, is er geen angst meer, want die is dan overbodig geworden. Maria Cristina heeft het gevoel dat ze gechanteerd wordt - of dat nu echt zo is of niet, maakt geen verschil - en ze meent uiteindelijk dat de waar heid het enige is wat haar kan redden. Wat zij doet, is heel moedig. Gelukkig is zoiets mij nooit overkomen - ik heb ook geen geheim - maar ik weet niet of ik in zo’n situatie dezelfde moed zou hebben als zij.’ U bent zelf een bekende Italiaan, en bovendien getrouwd met een actrice. Hoe gaat u om met dat contrast tussen het openbare en het intieme, innerlijke leven? ‘Ik heb over het algemeen een teruggetrokken bestaan. Ik ben erg op mezelf, dat heb ik nodig om te kunnen schrijven. Voor veel mensen zijn de sociale media een nieuwe invulling van hun sociale leven, maar ik deel bewust niet veel over mijn gevoelens of wat ik doe.’ Volgend jaar is het dertig jaar geleden dat u debuteerde. Is de plek die het schrijven inneemt in uw leven in die decennia veranderd? ‘Ik ben rustiger geworden en maak me minder druk over de mening van de buitenwereld. Dat is het goede aan ouder worden: ik heb minder bevestiging nodig. Ik voel me vrijer en dat maakt het schrijven makkelijker. Vroeger had ik een vaste locatie nodig om te werken. Nu schrijf ik overal en nergens, van de trein tot het ziekenhuis. Ik hoef geen veilige plek te hebben om te kunnen schrijven, het schrijven zelf is voor mij een veilige plek geworden waar ik naartoe kan gaan.’ Was het moeilijk om, nadat u zo in de huid van deze prachtige vrouw was gekropen, haar weer los te laten? ‘Ja! Eerlijk gezegd was ik een beetje verliefd op haar geworden. Ik moest haar laten gaan, maar ik mis haar wel.’

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 115