Ik moest tegen Joost l egen vanwege Wie is de Mol, op een gegeven moment zei hij: dit klopt niet, ik hou ermee op’ Charlotte Nijs GEBOREN 14 september 1988 in Drimmelen STU Dl E School voor Journalistiek in Utrecht BEKEND VAN haar tijd als politiek verslag gever bij Hart van Nederland (2017-2022) PRESENTEERT het opiniepanel bij EenVandaag, sinds half december 2022 DEED MEE aan Wie is de Mol (2021) PRIVÉ relatie met Joost, moeder van Cédric MEZZA 33 VI ik niet meer alles in mijn eentje hoefde te doen. Maar ik ontkwam er niet aan dat ik een nieuws programma maakte, waarvoor ik soms debatten moest bijwonen die tot laat duurden. Toen ik zag dat Gijs Rademaker als opiniepeiler bij EenVandaag vertrok, ging er meteen een luikje in mijn bovenkamer open: het leek me een geweldige baan. Als ik mijn baan bij Hart van Nederland voor een miljoen procent fantastisch had gevonden, dan was dat luikje nooit open gegaan. Dat luikje dacht aan die superlange dagen die ik in Den Haag maakte, de onvoorspel baarheid, dat is allemaal niet leuk met een kind.’ Tk wist toen wel al dat ik hem niet kwijt wilde. Dat ontdekte ik tijdens de opnames van Wie is de Mol, in 2020. We hadden toen net een paar dates gehad. Ik mocht toen niet tegen hem zeggen dat ik meedeed aan het programma, maar hij merkte aan de telefoon dat ik iets achterhield. Op een gegeven moment zei hij: ‘Dit klopt niet, ik hou ermee op.’ Toen voelde ik aan mezelf: dit is een goeie gozer, ik zou het heel kut vinden als dit nu stopt. Ik ben tot in de finale gebleven, dus ik heb het nog wel even moeten overbruggen met leugens. Daarna heb ik hem al snel kunnen vertel len hoe het zat en is onze relatie in een stroomversnelling geraakt. Ik kan heel hard lachen met Joost en hij is er altijd voor mij, ook als ik denk dat ik me wel red - want dat denk ik regel matig. Maar dan kom ik toch tot de conclusie dat ik hem wél nodig heb.’ Mis je de hectiekvan Den Haag nooit? ‘Nee, toen ik eind 2022 wegging stond de politieke redactie van Hart van Nederland als een huis, met talentvolle nieuwe collega’s die alles geweldig oppakten. Ik was helemaal trots en blij: het is goed zo, ik kan gewoon gaan. En ik ga het niet missen. Het was verslavend en ik vond het geweldig, maar ik ben liever vaker thuis. En ik wil ook graag opkomen voor die gewone Nederlander, me daar meer op focussen. Het is niet vanzelfsprekend dat je gezond bent, en dat je hele gezin gezond is en dat je alle middelen in het leven hebt om een goede start te maken. Dat heb ik de laatste jaren wel gezien.’ ‘De vragen die wij stellen met het opinie- panel zijn een afspiegeling van wat een deel van de samenleving voelt of denkt over besluiten die genomen gaan worden, of onderwerpen waar te weinig aandacht voor is. Ik kan dat goed neer zetten. En ik weet dat ze in politiek Den Haag naar peilingen kijken. Ik trek ze dus niet meer aan hun jasje, maar ik kan in die zin nog wel invloed hebben op beleid. Maar ik ben natuurlijk nog maar net begonnen als opiniepeiler, ik moet nog ontdekken hoe het zich verder ontvouwt. Verder zitten mijn toekomst plannen meer in dit geweldige gezin zo houden dat ik hen alles kan blijven bieden en dat we zo fijn kunnen blijven wonen. Ik zie het wel, ik heb niet echt een vooropgezet plan met mijn leven. Dat zie je wel toch? Het gaat alle kanten op! Dat zou wel een heel raar plan zijn geweest.’ 6, Nam je direct van Joost aan dat je te veel werkte? Jullie kenden elkaar nog maar kort. Als verslaggever kan je daarvoor politici aan hun jasje trekken, hen confronteren. Hoe doe je dat als opiniepeiler?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 113