Ik was helemaal trots en blij toen ik wegging bij Hart van Nederland: het wasgoed zo, ik kon gewoon gaan’ VI keer als me dat gevraagd wordt: ik merk dat ik meer op mijn woor den let.’ ‘Ik probeerde het niet te lezen, maar vaak kreeg ik het wel mee. En dat kwam wel echt binnen. Soms belde de hoofdredacteur en zei: trek het je maar niet aan. Dan had ik niets gelezen, maar wist ik wel dat het groot was, anders belde hij niet. Veel mensen zagen in die tijd journalisten als een verlengstuk van de politiek. Dus als ik probeerde uit te leggen wat Hugo de Jonge had verteld, was ik al snel de woordvoerder van zijn ministerie. Soms waren de bedreigingen ook fysiek. Werd ik op straat geduwd, of werd er geroepen: ‘Ga je schamen!’ Maar historisch was het ook een geweldige tijd. Ik mocht gewoon op straat, als enige. En het was fijn dat er ineens heel veel aandacht kwam voor politiek. Ik deed met kerst met vrienden een potje Wie-ben-ik, en ineens was iemand ‘Grapperhaus’, of‘Hugo de Jonge’. Dat kan je je nu toch niet meer voorstellen! Dat iedereen weet wie de minister van justitie is!’ Waarom ben je overgestapt van die dynamiek in Den Haag naar de rustige studio van EenVandaag? ‘Nadat ik een relatie met Joost kreeg, liet hij merken: zoveel als jij werkt, is niet gezond. Toen ben ik al gaan minderen, ook omdat we een kind kregen. Dat ging makkelijk, omdat er bij Hart van Nederland inmiddels meer aandacht was voor politiek en ik een aantal collega’s kreeg, zodat 5 x '1 o 32 Je hebt in coronatijd ook veel negativiteit over je heen gekregen. Wat deed dat met je? X Q I LU I O X o o Q X s Q X LU O X O Q X X o LU <5 I 1 1 f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 112