bevalling terugkwam in de Tweede Kamer, was ik helemaal van het padje’ OW MEZZA 11 VI alsof je verloofd bent, en bij de Algemene Politieke Beschouwingen ga je echt trouwen.’ Ik weet nog dat iedereen eromheen stond met een blik van: wat is dit, en wie is dit?’ Lacht. ‘Zo erg! En zo was het het hele eerste halfjaar ongeveer.’ Waren politici of journalisten ook weleens onaardig tegen je? ‘Nee helemaal niet, terwijl me was verteld dat het een apenrots was. Er was wel een soort ontgroening in de Tweede Kamer, voor mij als nieuwe verslaggever. Ik mocht geen toegangspas, totdat ik er een tijd had rondgelopen. Dus ik moest iedere keer, iedere fucking dag, een maand lang, helemaal door de scanner als ik het pand in ging. Schoenen uit, spullen uit mijn tas. En als ik iets buiten wilde filmen, moest ik ook nog de hele camera erdoorheen halen. Ik was in mijn eentje, en iedereen keek naar mij: wat komt dat blonde huppelmeisje van SBS hier doen?’ ‘Omdat hij er zo zijn eigen alternatieve media en waarheid op nahoudt, kan je je inderdaad afvragen of het niet beter is om er mets mee te doen. Bovendien krijg je een heel leger over je heen als je een kritische kanttekening bij hem plaatst. Dat is pittig. Moet je het dan maar niet doen? Dat lijkt me ook niet de oplossing. Maar als mij in een talkshow wordt gevraagd wat ik van hem vind, dan let ik wel extra op mijn woorden.’ Korte stilte. ‘Misschien moet ik dat maar gewoon eens zeggen, de volgende 1 Het wordt de media weleens verweten dat ze politici te vaak een podium geven en dat het daarom meer draait om de show dan om de inhoud. Hoe ging jij om met mensen als Baudet, die op die manier complottheorieën aan de man bracht?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 111