Eis driejaar cel voor politiechef wegens verkrachting agente Er móeten klasgenoten zijn waar het financieel gezien klote gaat thuis 6 voor alle deelnemers van de Vrienden Loterij ’<0®* p LINDA AKKERM ANS VRIENDENLOTERIJ JUMBO LU BXÊ r U heeft nog tot en met 28 maart om uw cadeaukaart te besteden. Speciaal voor alle deelnemers van de VriendenLoterij een cadeaukaart t.w.v. 10,-! Tot en met 28 maart kan de cadeaukaart exclusief bij Jumbo besteed worden aan alle producten van Andrélon, Axe, Dove, Lux en Love Beauty and Planet. Kijk voor meer informatie op vriendenloterij.nl/jumbo Daarom moet ik als het over ar moede gaat, altijd even terugden ken aan Sem, Yasmin en Senn. Jaren geleden sprak ik ze op hun school in een relatief arme wijk in Den Bosch. „Wij kunnen nooit op vakantie. Maar op school vertel ik gewoon dat we gaan kamperen in Frankrijk”, vertelde Sem (7) toen. Yasmin zei dat ze graag op hockey wilde, maar dat ze pas mocht als haar vader weer een baan had. En Senn (9) biechtte op dat hij thuis als tussendoortje meestal chips kreeg, want fruit was zo duur. De leraar van dit drietal deed ook een duit in het zakje. „Vergis je niet”, zei hij. „Kinderarmoede is óveral. Ook in gezinnen waar va der én moeder goed verdienen, kunnen de zorgen groot zijn door schulden of hoge lasten.” Het verdrietige is dat het daar door meestal lang duurt voordat ze hulp inschakelen. En hoe langer ze wachten, hoe groter de problemen vaak worden. Terwijl er wel degelijk hulp is. Of die afdoende is? Nee, bij lange na niet. De overheid moet nóg meer doen om deze grote groep burgers te helpen. Maar er gaan óók dingen goed. Zo heeft elke ge meente armoedebeleid en had Stichting Leergeld ervoor kunnen zorgen dat Yasmin tóch op hockey had gekund. Dan moeten papa en mama dat wél weten. En anders hun omge ving wel... kinderfeestje, omdat er thuis geen geld is voor een cadeautje. Of die in te kleine schoenen lopen. Toch zou ik van geen kind met zekerheid kunnen zeggen dat het er thuis zo aan toe gaat. Dat komt natuurlijk omdat rondom ar moede nogal wat schaamte zit. Niet voor niets staren veel mensen bij de Voedselbank naar de grond als ze hun wekelijkse pakket ko men halen. De meeste mensen doen er alles aan om voor hun om geving te verbergen dat het finan cieel klote gaat. Politiechef Paulo de C. (54) dwong een van zijn agentes tot orale seks in de auto, zegt het Openbaar Ministerie, dat drie jaar cel eist. De verdachte ont kent. Het OM stelt dat de man misbruik maakte van een vrouw die al heel kwetsbaar was. De agente was een halfjaar eerder weggepest bij haar oude politieteam. Ze had aan de bel getrokken over misstanden van collega’s. Die zouden een gezamenlijke appgroep genaamd ‘Marokkanenverdelgers’ hebben. Paulo de C. ontfermde zich ver volgens over haar. Hij gunde de vrouw een plek in het politieteam in Haarlemmermeer. Volgens het OM gedroeg hij zich toen obses sief richting haar: onder andere met een reeks spraakberichten rond 05.00 uur in de ochtend. Ook gaf hij haar bijna als vermist op, toen ze niet op een afspraak ver scheen en niet reageerde op tele foontjes. „Ik was heel erg bezorgd”, ver telde hij de rechters over die reac tie. „Ze was labiel en had een vuurwapen bij zich.” De officier wuift dat verhaal weg: „Het lijkt er eerder op dat er die dag bij hem to tale paniek is uitgebroken. Hij wist donders goed dat hij alle grenzen was overgegaan. Als dat uitkwam, kon het zijn carrière en zijn huwelijk kosten.” Uiteindelijk waren de gevolgen voor haar het grootst. Nadat de vrouw aangifte had gedaan, werd ze ontslagen door de politie Noord-Holland. Ze had informa tie uit haar zaak gedeeld met een journalist van NRC. Dove Sinds dat gesprek tuur ik bij de school van onze kinderen regel matig over het plein. Er móeten daar statistisch gezien immers klasgenootjes zijn die stress krij gen bij een uitnodiging voor een Er is wel degelijk hulp. Of die af doende is? Nee, bij lange na niet Chiel Timmermans Utrecht et zijn van die abstracte ge- tallen. Dat 800.000 mensen III III onder de armoedegrens leven. Dat het Centraal Planbu reau verwacht dat dit er volgend jaar zelfs een miljoen zijn, onder wie 230.000 kinderen. Het is van dat nieuws dat echter pas gaat leven als je bij die cijfers ook gezichten ziet. Namen kent. Verhalen hoort. Zo werkt het al thans bij mij. Onbetrouwbaar Volgens de teamchef zelf zit het verhaal compleet anders in elkaar. Zijn advocaat schetst aan de hand van verklaringen van collega’s het beeld van een vrouw die onbe trouwbaar, manipulatief en labiel is. Ze had verhoudingen met meerdere collega’s, iemand noemde haar zelfs seksverslaafd. Natuurlijk heeft hij het ver keerd aangepakt door haar seksu eel getinte appjes te sturen, er kende de verdachte. „Maar er is niks gebeurd, ik heb haar niet ver kracht. Ze had alleen problemen. Het enige dat ik heb willen doen, is haar helpen.” Dove deeply nourishing ^8^ Speel bewust De vergunning voor de loterij is afgegeven door de Kansspelautoriteit onder kenmerk 300027/14481 d.d. 21/10/2021. GRATIS CADEAU KAART Dove MEN*» ALLEEN BIJ M J LOVE Dove e» Te besteden aan Andrélon producten van: S efoEAÖ Dove orginal k. 1 m VRIJDAG 10 MAART 2023 GO rxe «M i NONSTO .ure

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 6