M u Twee enorme distributiecentra verrijzen in Hulst M Zwin College reageert op oproep Mauritshuis en vervangt meesterwerk r I Leerlingen van het Oostburgse Zwin College maakten samen hun eigen ‘Meisje met de parel' van Johannes Vermeer. Een mozaïek van canvasdoekjes, vervangt deze week het echte ‘Meisje’ in het Mauritshuis in Den Haag. Sommige leerlingen zijn nog nooit in een museum geweest welke kleuren we mochten ge bruiken” zegt Guusje. „Maar we mochten schilderen wat we wil den.” En dat blijkt ook wel. Op het ene ‘canvasje’ heeft iemand haar of zijn creativiteit volledig de vrije loop gelaten, terwijl op het andere een shirt van de Franse stervoet baller Mbappé of een kerstboom met de tekst ‘merry Christmas’ - de opdracht viel net voor kerst - is ge verfd. lijkse kunstklas zitten. „Daar mag alles. Tekenen, schilderen of kle ding ontwerpen en die achter een van de naaimachines maken”, ver telt Guusje. Daarom ook dat Jas mijn en zij er zo graag naartoe gaan. Op een moment, de vrijdag middag, dat de meeste leerlingen waarschijnlijk opgelucht zijn dat ze het schoolgebouw kunnen ver- Kunstklas Aan de Vermeer-interpretatie van het Zwin College deden alle iets meer dan zevenhonderd leerlin gen mee. Normaal zijn Guusje en Jasmijn vooral creatief bezig op school wanneer ze in hun weke- Meer bedrijven die georiënteerd zijn op Rotterdam en Antwerpen voor hun opslag wijken uit - Mark van Prooijen, Redd laten. „Maar het voelt niet als school. Meer als hobby. Ik ben be zig met een tasje van spijkerbroe kenstof.” Jasmijn: „Ik ben met de corstukken aan het maken voor een musical van mijn oude basis school hier in Oostburg.” De digitale versie van de Oost burgse Vermeer ‘hangt’ zoals ge zegd in Den Haag. De échte Ver meer van de leerlingen van het Zwin College in de aula aan de Nieuwstraat in Oostburg. Donder dagochtend opgehangen door twee conciërges. Het mooie is: als je er met open ogen voor staat, lijkt het een willekeurige verzameling plaatjes. Ga je iets verder weg staan, kijk je door je wimpers of maak je een foto, dan zie je ineens werpen voor hun opslag steeds ver der uitwijken. Dat heeft te maken met de beschikbare ruimte en pan den, maar ook met de werkgelegen heid. Hulst ligt daarnaast ook nog eens redelijk centraal tussen Ant werpen en Rotterdam.” Behalve dat er met de distributiecentra veel werkgelegenheid naar Hulst komt, profiteert de arbeidsmarkt nu al. Van Prooijen: „De onderaannemers schakelen nu al lokaal personeel in tijdens de bouw.” DC Hulst aan Oceanië wordt in het eerste kwar taal van volgend jaar opgeleverd. De ruimte op bedrijventerrein Hogeweg is nu echt op. Bannink van EQT Exeter. Het com plex wordt in twee delen opgele verd; het eerste in het begin van volgend jaar, het tweede in de tweede helft van 2024. Projectontwikkelaar Redd uit Bosschenhoofd bouwt aan Oceanië (de ‘schapenwei’). Het distributie centrum daar zal bijna 22.000 vier kante meter groot worden, met een mezzanine van i860 vierkante me ter en 1700 vierkante meter aan kantoorruimte. Er komen 24 laad- en losdocks voor vrachtwagens en 180 parkeerplaatsen. „In het pand kan één bedrijf komen, opsplitsen zodat er twee bedrijven onderdak kunnen vinden, kan ook”, zegt Mark van Prooijen van Redd. Er wordt door twee partijen tegelij kertijd gebouwd aan de Wijngaard straat en aan Oceanië. Het eerste distributiecentrum is bijna 118.000 vierkante meter groot. Aan Oceanië komt magazijnruimte van 21.700 vierkante meter. Wethouder Jean-Paul Hageman van de gemeente Hulst is verguld met deze miljoeneninvesteringen. „Voor de werkgelegenheid in onze gemeente, is dit natuurlijk gewel- het Meisje met de parel. „Ik vind het echt cool geworden”, zegt Guusje. Om 12 uur vanmiddag gaan ze de bus naar Den Haag in. Leerlin gen uit de kunstklas én leerlingen die niet in de kunstklas zitten. „Sommige leerlingen zijn nog nooit in een museum geweest. Sommigen zijn zelfs nog nooit in de grote stad. Voor hen is het een nieuwe ervaring”, zegt de trotse Sabijn Laterveer, als kunstdocente een van de drijvende krachten achter de kunstklas en de initia tiefnemer van de Vermeer-inter- pretaties. Meervoud inderdaad. Want er zijn drie mozaïeken ge maakt. Zo kunnen alle leerlingen hun canvas-kunstwerkje in een van de werken terugvinden. dig. Veel bedrijven kunnen een graantje meepikken van de komst van de distributiecentra.” ant dat hangt vanwege een WjVMW grote Ver- meer-tentoon- stelling acht we ken lang in het Amsterdamse Rijksmuseum. Meteen ook de re den dat het Mauritshuis vorig jaar een oproep deed. ‘Creëer jouw ei gen meisje - geïnspireerd op het meesterwerk uit 1665 en maak kans om tijdens haar afwezigheid op haar plek te hangen’. En het Zwin College deed mee. De oproep leverde 3482 inzen dingen op uit de hele wereld. Een selectie van 170 werken wordt sinds 6 februari digitaal na elkaar vertoond op de piekwaar het echte Meisje met de parel altijd hangt. Elke week weer andere. Het werk van de Zwin College-leerlin- gen is nog tot en met zondag te zien, samen met negen andere in zendingen. De kans bestaat dus dat vriendinnen Guusje Dees (13) en Jasmijn de Vilder (14) vanmid dag, wanneer ze met 35 medeleer lingen en begeleidende docenten naar het Mauritshuis gaan, even moeten wachten totdat ze het werk zien waar ze ieder een can- vasdoekje aan hebben bijgedragen. „Van tevoren kregen we mee Het pand is nog niet verhuurd, maar interesse is er wel. Van Prooijen: „Een havengerelateerde partij. We merken dat steeds meer bedrijven die georiënteerd zijn op de havens van Rotterdam en Ant- Opsplitsen Aan de Wijngaardstraat bouwt EQT Exeter nu aan een enorm dis tributiecentrum van 117.852 vier kante meter. Ook is er 5442 vier kante meter aan kantoorruimte voorzien, telt het pand 103 los- en laaddocks voor vrachtwagens en kunnen er duizend auto’s parkeren. De vrije bouwhoogte van het enorme complex bedraagt 12,2 me ter. „We kunnen gaan verhuren aan één enorm bedrijf maar we kun nen het pand ook opsplitsen in maximaal vier units”, zegt Roniek I VL VRIJDAG 10 MAART 2023 Oostburgs Meisje met de parel - Sabijn Laterveer, Kunstdocent HULST - Sheila van Doorsselaer Mario Wisse Oostburg Jasmijn de Vilder (links) en Guusje Dees tonen het kunstwerk waar zij aan hebben meegewerkt. ‘Meisje met de parel’ hangt in de aula van het Zwincollege. foto kelly thans Op bedrijventerrein Hogeweg in Hulst verrijzen twee grote distri butiecentra. Een opsteker voor de werkgelegenheid, want er komen minimaal 500, oplopend tot 3000, banen bij. i 1 i is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 52