Tientallen leerlingen Ostrea vertoeven dag en een nacht op school 6 Angst over verkeersoplossing groeit in Lewedorp en Arnemuiden VI 1 Bestaande wegen verbeteren is niet voldoende om de verkeersproblemen in Lewedorp en Arnemuiden op te lossen. Die waarschuwing uiten de dorpen aan de gemeentebesturen van Borsele, Goes en Middelburg. De dorpsraad Lewedorp en de Be- wonersgroep Arnemuiden houden vast aan hun eis voor een ‘robuuste ontsluiting via de A58’ van het ge bied ten zuiden van het Veerse Meer. Dat schrijven zij in een brief aan de drie gemeenten. „Wij vre zen dat die definitieve oplossing steeds meer wordt losgelaten” zegt Ad Lijmbach, voorzitter van de dorpsraad Lewedorp. Hij krijgt bij val van voorzitter Jack van Bruggen van de Bewonersgroep Arnemui den. „Maar het kan niet zo zijn dat een aanpak voor de korte termijn in de plaats komt van die robuuste op lossing.” Van Bruggen: „Nee, dat zien we niet als een risico. Verkeerswet houder Smit van Middelburg heeft in een gesprek met ons benadrukt dat het allebei nodig is: de huidige situatie moet hoe dan ook worden aangepast en de plannen voor de lange termijn dienen onvermin derd door te gaan. Over die lange termijn vragen we alleen een prin- cipe-uitspraak dat die er komt. We vragen bewust niet welke oplos sing het wordt, daar branden we onze vingers niet aan.” Lijmbach: „We willen wel nü het Lijmbach: „Sinds het najaar van 2022 wordt gesproken over een ba sisvariant voor het aanpassen van de bestaande wegen door en rond onze dorpen. Onze angst is dat als die maatregelen goed werken, dat ze dan de lange-termijnoplossing niet meer nodig vinden.” Van Bruggen: „De gemeenten zeg gen namelijk ook dat die defini tieve oplossing wel vijftien jaar op zich kan laten wachten. Wij wil len de zekerheid hebben dat die er wel komt, én dat het geen vijftien jaar gaat duren. We willen dat ze tempo maken.” Lijmbach: „Omdat er nu onder zoek wordt gedaan naar de haal baarheid van de verbetering van bestaande wegen. Dat rapport had er vorige week zullen zijn, maar het is met twee maanden ver traagd.” Van Bruggen: „Het is een belang rijk rapport. Want wij willen ook niet dat verbetering van de hui dige situatie een aanzuigende werking gaat hebben. Meer ver keer door onze dorpen, dat willen we nou juist niet.” Lijmbach: „Bovendien kost die ro buuste oplossing zo’n 30 miljoen euro. Bij dat prijskaartje staart ie dereen naar het plafond, of naar de gemeente Middelburg. Als wij nu meegaan in die voorlopige oplos sing zonder zekerheid te krijgen over de toekomst, gaan we mee in dat proces. Het gaat de verkeerde kant op. Die robuuste oplossing is een absolute noodzaak.” signaal geven dat ze de lange ter mijn niet mogen vergeten. Onge acht welke oplossing dat wordt.” landen met de 24 uurs-uitdaging. Ze moesten wel minimaal 50 euro sponsorgeld inzamelen om mee te mogen doen. Na de gewone lessen kunnen ze lessen volgen in free- runnen in school, rappen en beats maken, lasergamen, boksen, ka raoke zingen en vuur maken. Dat voor de leerlingen die de 24 uurs lessenmarathon volgen. Er is ook een speciaal team dat de hele nacht gaat gamen, zonder slapen. Docente bewegingsonderwijs Amanda Nonnekes coördineert met drie andere docenten de Les marathon op het Ostrea dit jaar. Ze legt de spelregels nog even uit. „Geen slaap, geen energie drankjes, geen smartphone en de hele nacht lessen volgen en challenges doen in teamverband.” Het is Nonnekes’ vijfde marathon die ze meemaakt. „Door corona kon de marathon twee jaar niet door gaan, nu hadden we er weer erg veel zin.” De scholieren die dit jaar mee doen begonnen gistermorgen om 07.00 uur. Vanmorgen rond de zelfde tijd zat de marathon er dus op. Elf docenten begeleidden hen tijdens de marathon. In 1999, bij het 50-jarig jubileum van het St. Willibrordcollege was de eerste 24 uurs marathon. Het St. Willibrordcollege fuseerde in 2007 met het Buys Ballot College tot het Rosalie Mog, Esmée Koops, Elise van Dongen en Madelon OstreaLyceum. Coomans (vlnr) versieren hun teamshirts. De plankjes dienen als - Arie Westeneng surrogaat 'smartphone', fotoariewesteneng Het antwoord kan ook zijn dat de gemeenten inderdaad willen af zien van die robuuste oplossing. Van Bruggen: „Als dat zo is, dan moeten ze dat eerlijk zeggen. Dan weten wij waar we aan toe zijn.” Lijmbach: „Dan hebben we ook duidelijkheid. Nu is een sfeer ont staan waarin het onduidelijk is wat ze voor de toekomst willen. Als we nu niets van ons laten ho ren, zwemmen we een fuik in waar we niet meer uit kunnen.” „Blauw, blauw, blauw! We lusten ze rauw!”, een team van scholieren dat meedoet met de ‘24 challenge’ heeft een eigen yell. Team Blauw heeft zelfs teamshirts geregeld die ze in de aula nog even versieren vóór het avond- en nachtpro- gramma begint. De leerlingen uit de bovenbouw van het Ostrea Lyceum willen geld ophalen voor Voedselbank de Beve- *r &V WRl - -H- -- Al V VRIJDAG 10 MAART 2023 El Het gaat de verkeerde kant op’ GOES Je moet er maar zin in hebben, ‘s Ochtends om 07.00 uur al naar school en een dag later pas weer naar buiten. Toch doen 55 leerlingen op het Ostrea Lyceum graag mee aan een Lesmara thon. Jullie vragen om zekerheid over de lange termijn voordat de ge meenten doorgaan met de voorlo pige oplossingen. Is dat geen ri sico? Jullie dorpen hebben die snelle oplossingen toch ook no dig? Maurits Sep Lewedorp De gemeenten hebben altijd ge zegd dat het allebei nodig is: de huidige problemen nu al aanpak ken én een goede oplossing vin den voor de groei van vooral het toeristische verkeer op de lange termijn. Waarom zijn jullie bang dat ze dat niet meer willen? Waarom komen jullie op dit moment met deze waarschu wing? A Ad Lijmbach, voorzitter van de dorpsraad Lewedorp (links), en Jack van Bruggen, voorzitter van de Bewonersgroep Arnemuiden, staan op het viaduct over de A58, precies tussen de twee dorpen in. Het viaduct speelt een rol in de mogelijkheden voor een nieuwe ontsluiting van het gebied ten zuiden van het Veerse Meer (rechts achter de spoorlijn) vanaf de A58. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 49