Koffers gevraagd! IJ D intratuin Koudekerke ZONDAG FENIX T/M11 JUNI Dorpsraad wil alternatief voor rondje langs zeedijk Angst over verkeersoplossing groeit in Arnemuiden en Lewedorp 6 5 Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, www.intratuinkoudekerke.nl (excl. 1ste Paasdag en 1ste Pinksterdag) Meld je aan: fenix.nl/koffers Zondag 19 maart University College Roosevelt, Middelburg, 10-16 uur Bestaande wegen verbeteren is niet voldoende om de verkeersproblemen in Arnemuiden en Lewedorp op te lossen. Die waarschuwing uiten de dorpen aan de gemeentebesturen van Borsele, Middelburg en Goes. De dorpsraad Lewedorp en de Be- wonersgroep Arnemuiden houden vast aan hun eis voor een ‘robuuste ontsluiting via de A58’ van het ge bied ten zuiden van het Veerse Meer. Dat schrijven zij in een brief aan de drie gemeenten. „Wij vre zen dat die definitieve oplossing steeds meer wordt losgelaten”, zegt Ad Lijmbach, voorzitter van de dorpsraad Lewedorp. Llij krijgt bij val van voorzitter Jack van Bruggen van de Bewonersgroep Arnemui den. „Maar het kan niet zo zijn dat een aanpak voor de korte termijn in de plaats komt van die robuuste op lossing.” Volgens secretaris van de dorps raad Jack Schinkel bleek daar dat veel Souburgers ontstemd zijn over het permanent afsluiten van de fiets- en wandelroute. In het bestemmingsplan van de ge meente Vlissingen, dat tot en met woensdag ter inzage lag, wordt de Visodeweg afgesloten voor de komst van de extra beveiligde rechtbank en gevangenis die Vlis singen beloofd is ter compensatie voor het afketsen van de mari- nierskazerne. Los van of het justitieel complex nu wel of niet gewenst is op die plek, vindt de dorpsraad dat er een goede alternatieve route moet ko men voor wandelaars en fietsers. De dorpsraad vindt de land- Lijmbach: „Sinds het najaar van 2022 wordt gesproken over een ba sisvariant voor het aanpassen van de bestaande wegen door en rond onze dorpen. Onze angst is dat als die maatregelen goed werken, dat ze dan de lange-termijnoplossing niet meer nodig vinden.” Van Bruggen: „De gemeenten zeg gen namelijk ook dat die defini tieve oplossing wel vijftien jaar op zich kan laten wachten. Wij wil len de zekerheid hebben dat die er wel komt, én dat het geen vijftien jaar gaat duren. We willen dat ze tempo maken.” Lijmbach: „Bovendien kost die ro- Van Bruggen: „Nee, dat zien we niet als een risico. Verkeerswet houder Smit van Middelburg heeft in een gesprek met ons benadrukt dat het allebei nodig is: de huidige situatie moet hoe dan ook worden aangepast en de plannen voor de lange termijn dienen onvermin derd door te gaan. Over die lange termijn vragen we alleen een prin- cipe-uitspraak dat die er komt. We vragen bewust niet welke oplos sing het wordt, daar branden we onze vingers niet aan.” Lijmbach: „We willen wel nü het signaal geven dat ze de lange ter- buuste oplossing zo’n 30 miljoen euro. Bij dat prijskaartje staart ie dereen naar het plafond, of naar de gemeente Middelburg. Als wij nu meegaan in die voorlopige oplos sing zonder zekerheid te krijgen over de toekomst, gaan we mee in dat proces. Het gaat de verkeerde kant op. Die robuuste oplossing is een absolute noodzaak.” Van Bruggen: „Als dat zo is, dan moeten ze dat eerlijk zeggen. Dan weten wij waar we aan toe zijn.” Lijmbach: „Dan hebben we ook duidelijkheid. Nu is een sfeer ont staan waarin het onduidelijk is wat ze voor de toekomst willen. Als we nu niets van ons laten ho ren, zwemmen we een fuik in waar we niet meer uit kunnen.” Lijmbach: „Omdat er op dit mo ment onderzoek wordt gedaan naar de haalbaarheid van de verbe tering van bestaande wegen. Dat rapport had er vorige week zullen zijn, maar het is met twee maan den vertraagd.” Van Bruggen: „Het is een belang rijk rapport. Want wij willen ook niet dat verbetering van de hui dige situatie een aanzuigende werking gaat hebben. Meer ver keer door onze dorpen, dat willen we nou juist niet.” mijn niet mogen vergeten. Onge acht welke oplossing dat wordt.” Campings De nieuw opgerichte dorpsraad Souburg laat voor het eerst van zich horen sinds de oprichting door een zienswijze op het plan in te dienen. De gemeente wil het gebied rondom de het justitieel complex inrichten als ‘stadsland goed’ waar rui mte is om te recreë ren, bijvoorbeeld door campings aan te leggen. Dat betekent dat ook op de plek van ‘De Belt’ waar na 43 jaar een naturistencamping moest verhuizen voor de komst van de marinierskazerne, weer gekampeerd mag worden. bouwontsluitingsweg die in het plan is voorzien tussen de Haven weg en de Deinsvlietweg, geen goed alternatief. Liever wil ze dat het een erftoegangsweg wordt die doorgetrokken wordt tot aan de Havenweg. ‘Hiermee maakt u het mogelijk voor fietsers en wande laars om op een veilige en interes sante manier het rondje Zeedijk te blijven maken’. Het gaat de verkeerde kant op RITTHEM - Wendy de Jong Heb jij een koffer met een bijzonder reisverhaal? FENIX, een nieuw museum in Rotterdam is op zoek naar heel veel koffers. Kom langs en doneer je koffer. Dorpsraad Souburg is het niet eens met de afsluiting van de Visodeweg, een route die door veel Souburgers gebruikt wordt om een rondje te wande len of te fietsen langs de zee dijk in Ritthem. Die conclusie trekt de dorpsraad na een eer ste bijeenkomst op 28 februari. De gemeenten hebben altijd ge zegd dat het allebei nodig is: de huidige problemen nu al aanpak ken én een goede oplossing vin den voor de groei van vooral het toeristische verkeer op de lange termijn. Waarom zijn jullie bang dat ze dat niet meer willen? •4 Impressie van het Justitieel Complex dat wordt aange legd op het ter rein dat was be stemd voor de Marinierska- zerne bij Rit- them. fotostudio MWVAN DONGEN Jullie vragen om zekerheid over de lange termijn voordat de ge meenten doorgaan met de voor lopige oplossingen. Is dat geen risico? Jullie dorpen hebben die snelle oplossingen toch ook no dig? Het antwoord kan ook zijn dat de gemeenten inderdaad willen afzien van die robuuste oplos sing. Wat dan? Waarom komen jullie nu met deze waarschuwing? Maurits Sep Arnemuiden Ad Lijmbach, voorzitter van de dorpsraad Lewedorp (links), en Jack van Bruggen, voorzitter van de Bewonersgroep Arnemuiden op het viaduct over de A58. foto dirkjan gjelteMa. OPEN WA VRIJDAG 10 MAART 2023 I I i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 35