Zwangere Ellen van Dijk stapt dit Franse topclub zag tegen Bayem de twaalfde Vrachtwagen met chocola 20 1 Kort De Ligt Flitsen Quote van de dag ‘In de baai gaan meerdere golfjes op het water door elkaar. Het is een klotsbak.’ Turnsters naar finales Eerste sprintsucces Kooij Olav Kooij (foto) heeft de vijfde etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De renner van Jumbo-Visma won overtuigend de massasprint in de rit over 212,4 kilome ter van Saint-Symphorien-sur-Coise naar Saint-Paul-Trois-Chateaux. Het was zijn eerste sprintsucces dit seizoen. De Sloveen Tadej Pogacar behield de leiding in het klassement van de Franse rittenkoers. Franse bondscoach weg Corinne Diacre is door de bond ontslagen als bondscoach van de Franse voetbalsters. De afgelopen weken kwamen bepalende speelsters met kritiek op de coach. Aan voerster Wendie Renard maakte vorige maand bekend te stoppen. Eerder lieten Kadidiatou Diani en Marie-Antoinette Ka- toto al uit onvrede over de 48-jarige coach. Oud-zeiler Pieter-Jan Postma (foto) keert als coach terug bij de olympische ploeg. De 41-jarige Fries gaat in de Ilca 7-ploeg Duko Bos en Niels Broekhuizen begeleiden, te beginnen op het EK van komende week in Italië. Bos en Broekhuizen zijn de grootste kanshebbers om zich in deze klasse na mens Nederland te kwalificeren voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Frankrijk. Postma deed zelf drie keer mee aan de Spelen, in 2008,2012 en 2016. Postma coach olympiërs Ellen van Dijk: „Deze wens hadden Benjamin (de Bruijn, red.) en ik al heel lang, maar die stelden we steeds uit. Ik wilde graag wereld kampioene tijdrijden worden, het werelduurrecord doen. Dat is alle maal gelukt. Maar, ik word ook ou der en kan het niet uit blijven stel len. Na vorig jaar heb ik getwijfeld daar heeft PSG een troef achter de hand. In het geval van Lionel Messi heeft de club veel minder te vertellen. Sterker nog, de nieuwe eliminatie in de achtste finale kan de bijna transfervrije wereldkam pioen het laatste zetje naar de uit gang geven. Al maanden gonst het van de speculaties rond de beste speler van de wereld. Die gaan van een langer verblijf in de Franse hoofd stad naar een Amerikaans avon tuur bij het Inter Miami van David Beckham, en van een zak geld in de woestijn a la Cristiano Ronaldo bij Al-Nassr naar een comeback in het door zijn vrouw en kinderen geliefde Barcelona. De Argentijnse dribbelkoning maakte in München zo’n tamme indruk, dat de geruchtenmolen voorlopig niet minder hard zal gaan draaien. De Franse sportbla den kunnen dus hun lol op, met opnieuw een voorjaar waarin kan worden voorspeld welke mutaties hetParijse sterrenensemble nu weer te wachten staat. 2. En Messi dan? Mbappé ligt nog tot 2025 vast, dus 1. Wat doet Mbappé? „Dit is ons maximum. Helaas, het is de waarheid. We moeten bij onszelf te rade gaan en elkaar de waarheid durven vertellen”, foe terde Kylian Mbappé na de uit schakeling tegen Bayern München in de mixed zone, waar de voetbal- prins tal van microfoons en klad blokjes onder zijn neus gedrukt kreeg. De pers was alweer nieuws gierig naar zijn plannen voor ko mend seizoen. Tien maanden geleden had hij nog een eind gemaakt aan alle transferperikelen. Toen lag Real Madrid lang op poleposition om hem vast te leggen, maar de pijls nelle aanvaller zwichtte voor een duizelingwekkende som aan sala ris en tekengeld die hem in Parijs hield. Het maakte hem in één klap de beste betaalde voetballer ooit. Die historische krabbel gaf PSG een boost, terwijl lang werd ge vreesd voor een kink in de kabel van het peperdure Qatarese pro ject waarmee de voetbalmacht in Europa moest worden gegrepen. Maar sinds woensdag draait de ge ruchtenmolen weer op volle toe ren en wordt flink gespeculeerd of de WK-topscorer volgend seizoen nog wel in het Parc des Princes te bewonderen zal zijn. Als dit het maximum is, dan zal de ambitieuze Mbappé de ko mende maanden wel eieren voor zijn geld kiezen. Toch? „Nee, ik blijf rustig. Mijn doel is om kampi oen te worden en daarna zien we wel weer.” of ik kon doorgaan, met mijn kin derwens. Daarin is mijn ploeg doorslaggevend geweest. „Om me heen zag ik hoe goed Lizzie Deignan een topsportcarri- ère managede met een gezin. Ik had het ultieme voorbeeld naast me. Het is misschien tegenstrijdig om een kinderwens te combine ren met ambities op de fiets, maar de ploeg heeft er juist alles aan ge daan om die wens uit te laten ko men. Dat is bijzonder en daarin is de ploeg vooruitstrevend.” een keer was fantastisch geweest, maar een kindje krijgen staat op een heel ander niveau. Daar ben ik enorm blij mee. De mindset is nu anders en dat kan wel eens verfris send werken. Anders was dit jaar het WK wéér het doel geweest.” „Ik heb vooral gedacht: misschien móét ik stoppen omdat ik een kind wil. Daar had ik in mijn hoofd wel moeite mee. Ik voelde niet dat ik daar al klaar voor was. Vijfjaar ge leden had ik nooit gedacht dat het te combineren viel. In die zin is er veel veranderd in het vrouwen- wielrennen de afgelopen jaren. Er zijn zo veel voorbeelden, facilitei ten en kansen. Dus ik dacht: „Het is heel speciaal om twee jaar wereldkampioene te zijn en nóg Voor PSG, de club waar het voorbije decennium meer dan een miljard euro werd ingepompt om Europa’s beste te worden, betekende de achtste finale opnieuw het eindstation in Champions League. Hoe moet het nu verder in Parijs? G O AT VRIJDAG 10 MAART 2023 GO Wacht PSG nu WERELDBEKER INDIAN WELLS Rus klaar in Amerika WIELRENNEN VROUWENVOETBAL - Zeilster Marit Bouwmeester over de locatie bij de Spelen in Parijs. ZEILEN Golfer Wil Besseling heeft een voortva rende start gemaakt in het Kenia Open, een toernooi uit de DP World Tour. De Noord- Hollander deelt met de Fransman Pierre Pi- neau de derde plek na de eerste ronde. Verdediger Lucas Hernandez is terugge keerd op het trainingsveld van Bayern Mün chen. De Fransman liep op het WK in Qatar een zware knieblessure op in de wedstrijd tegen Australië. De Nederlandse turnsters Ey- thora Thorsdottir (foto) en Sanna Veerman hebben bij de wereldbe ker in Bakoe bei den de finale be reikt op het on derdeel brug. Thorsdottir mag morgen in de hoofdstad van Azerbeidzjan ook strijden om de medailles op sprong. Ze kwa lificeerde zich als vijfde voor de finale. Beide Ne derlandse turn sters doen van daag mee aan de kwalificatie op balk en vloer. Arantxa Rus (32, foto) is uitge schakeld in de eerste ronde van het toernooi in Indian Wells. De Nederlandse ging met 6-3, 6-3 onderuit te gen de Italiaanse Camila Giorgi, de nummer 46 van de wereld. Rus bereikte via de kwalificaties het hoofdtoernooi. In de laatste kwali- ficatieronde stond ze met Sara Errani ook tegenover een Italiaanse. Die partij won ze in twee sets. Trek-Segaf redo wist van je kin derwens en verlengde je con tract al eerder. Hoe zijn die ge sprekken geweest? De Nederlandse verdediger van Bayern München voor kwam woensdag met een sli ding vlak voor de doellijn een bijna zekere treffer. Dit zorgde bij Bayern-doelman Yann Sommer voor grote dankbaarheid. „Die redding was ongelooflijk”, aldus de Zwitser. „Ik heb het al een paar keer gezegd, maar ik zet een vrachtwagen met Zwit serse chocolade voor zijn voordeur. Het is geweldig wat hij deed.” Matthijs de Ligt kan reke nen op een bijzonder be dankje voor zijn sterke op treden tegen Paris Saint- Germain. Hugo Ekitiké verwerkt de uit schakeling van PSG. Inzetjes: wat betekent het CL-debacle voor Mbappé, trainer Galtier, ei genaar Al-Khelaifi en Messi? FOTO'S AFP, AP, REUTERS JohanInan Parijs In hoeverre is stoppen een optie geweest? Hoe moeilijk is het dat je seizoen ten einde is en je onder meer je wereldtitel tijdrijden niet kunt ver dedigen? Ellen van Dijk (36) is in blijde verwachting en daarmee is haar wielerseizoen ten einde. Tegelij kertijd zijn haar ambities voor de Spelen in 2024 onverminderd groot. Tijd voor een belletje met de wereldkampioene tijdrijden. t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 20