Allereerste kreeft gaat naar in Kortgene én Zierikzee u I! Onderwijsinspectie oordeelt vernietigend over Zierikzeese basisschool 4 De school monitort jaarlijks de Basisschool Binnen de Veste heeft een vernietigend oordeel gekregen van de Onderwijsinspectie. De school in Zierikzee wordt als‘zeer zwak’ betiteld. Vitruvio, de afdeling voor hoogbegaafde leerlingen van Binnen de Veste, krijgt een ‘onvoldoende’. Het doet uiteraard alle betrokkenen pijn Ons doel is vooral de Oosterscheldekreeft en de restaurants in het zonnetje te zetten doorgaande lijn aanbieden in alle groepen en hoe ze aan het einde van Meer dan 6o procent van de kinde ren gaf afgelopen jaar aan weleens een aantasting van hun veiligheid te ervaren, maar in het beleid van schapsaanbod betreft, schiet de school tekort. Binnen de Veste moet precies aangeven wat ze de oordeeld”, is de reactie op het on derzoek naar de reguliere school. De onvoldoende die Vitruvio krijgt, wordt eveneens zeer betreurd. verbeteren. De tussenresultaten van januari laten dit al zien. Vistuigvissers De groep Verwest heeft zich ver enigd in de Stichting Zierikzee Oosterscheldekreeft (SZO) en heeft de steun gezocht bij de vissers die zijn aangesloten bij de Zeeuwse vereniging van vaste vistuigvissers (OWV). Voor de kreeftenvisserij Corona Bij Binnen de Veste wordt al langer aan verbetering gewerkt, maar co rona trok een zware wissel op de schoolontwikkeling en het door voeren van de noodzakelijke verbe teringen. De inspectie volgde kort op het moment dat het verbetertra ject na de laatste lockdown weer was opgepakt. Er wordt hard ge werkt aan herstel. De Onderwijsin spectie constateert dat de teams van beide afdelingen van de basisschool de wil en de potentie hebben om te zijn 43 vergunningen uitgeven, waarvan 38 onder de paraplu van de OWV, zegt voorzitter Ida Sinke. De vereniging garandeert een duur zame visserij. De visserij op kreeft is vanaf 30 maart maximaal vijftien weken toegestaan. Sinke reageert diplomatiek op de vraag of de commissaris van de ko- ning en andere genodigden op het officiële feest van de SPOK nu wel of niet de allereerste duurzame kreeft gepresenteerd krijgen. „Wij hebben samen met de UFA (United Fish Auctions) jaarlijks ons eigen initiatief. Dit wordt de eerste kreef tenveiling van het seizoen.” SPOK-voorzitter Nelleke Launs pach tilt er ook niet zo zwaar aan. Woest waren ze toen bekend werd dat de Stichting Promotie Ooster scheldekreeft (SPOK) Zierikzee in ruilt voor Kortgene voor de officiële aftrap van het visseizoen op 30 maart. Daarmee dreigde er een einde te komen aan een traditie van 22 jaar. Net zo goed als het eerste va- tje haring in Scheveningen, hoort Team „De kracht van basisschool Binnen de Veste ligt bij het team. Het team is zich bewust van het feit dat de basis op orde moet komen en ze zijn gemotiveerd om met zijn allen de schouders er onder te zetten. Er is sprake van een professionele en veilige leer- en verbetercultuur.” De school krijgt een jaar om te verbeteren. Over een jaar volgt een herstelonderzoek. Dan moet de kwaliteit zijn verbeterd. Zo niet, dan wordt de school bij de minister aangemeld voor vervolgmaatrege- len. de eerste kreeft in Zierikzee aan land te komen, vindt Olivier Ver west. Hij sloot zich met nog een aantal andere omwonenden van de Nieuwe Haven aan bij initiatiefne mers Kees Geelhoed en Martin Rijn. De groep zette in krap drie maanden een alternatief pro gramma op. „We bouwen hier die dag hoe dan ook ons eigen feestje.” „Ons doel is vooral de Oosterschel dekreeft, het ster-product van Zee land, en de restaurants in het zon netje te zetten”, zegt ze. Feit is dat haar stichting rond het middaguur een visser het water op stuurt om zijn fuik te lichten en de vangst aan de commissaris te overhandigen. de rit meten of de gestelde doelen zijn bereikt. Bestuur, directie en leerkrachten geven aan zich te herkennen in de rapportage en er keihard aan te werken om de boel te verbeteren. „Het urgentiebesef is groot. Het doet uiteraard alle betrokkenen pijn dat de huidige kwaliteit van het onderwijs als zeer zwak is be- Twee derde van de schoolverlaters van de reguliere afdeling heeft aan het einde van de schooltijd op de L Daltonschool niet het benodigde I streefniveau bereikt om een goede P aansluiting te vinden met de mid- delbare school. Bij de laatste drie eindtoetsen haalden te weinig leer lingen van de reguliere afdeling van J Binnen de Veste het streefniveau s voor lezen, rekenen en taalverzor- ging- 's IQ De resultaten van de afdeling voor hoogbegaafden liggen eveneens onder het landelijk gemiddelde. Van een leerlingenpopulatie met een IQ^van 130 of hoger mag meer worden verwacht, stellen de rap portmakers. Er zal meer gericht gekeken moe ten worden naar wat de leerlingen nodig hebben om op het juiste streefniveau te komen. Leraren veiligheidsbelevingvan leerlingen, moeten ervoor zorgen dat hun in structie en begeleiding daarop aan sluit. Dat stelt de inspectie in het gisteren openbaar gemaakte rap port, dat gebaseerd is op onderzoek de school zijn geen concrete doelen in het najaar van 2022. en acties opgenomen om dit per centage te verlagen. Veiligheid De Onderwijsinspectie is daarnaast Burgerschap kritisch over het veiligheidsbeleid Ook wat het (verplichte) burger en het burgerschapsaanbod van de Obaseschool. De school moet beter beschrijven wat er precies wordt gedaan om kinderen zich veilig te leerlingen op het gebied van bur- laten voelen en wat er wordt gedaan gerschap wil leren, hoe ze dat in een om pesten zo veel mogelijk te voor komen. Die kreeft komt ook gewoon uit de Oosterschelde en gaat, net als het exemplaar dat zo'n anderhalf uur later in Zierikzee aan wal wordt ge bracht, naar de veiling in Yerseke. In beide gevallen gaat de opbrengst naar reddingsmaatschappij KNRM. Voor Zierikzee is het een erekwestie, zegt Verwest. „Die eer ste kreeft hoort gewoon hier te worden binnengebracht. Hoe dat verder loopt met de SPOK interes seert me niet. Wij gaan er een ge zellig en low level feest van maken en betrekken daar de oude vismarkt in het Sint Jacobshofje bij. Als het aan ons ligt, wordt dat iets wat jaar lijks terugkeert.” t-; 1 Ml aüLx Binnen de Veste ‘zeer zwak ZIERIKZEE - Nelleke Launspach, SPOK De allereerste échte Ooster scheldekreeft van dit seizoen komt gewoon weer in Zierikzee aan land. Of toch niet? De groep die zich verzet tegen verplaat sing van de officiële sei- zoensopening naar Kortgene, stelt alles in het werk om de pri meur in Zierikzee te houden. - Reactie van bestuur, directie en leerkrachten Esme Soesman Zierikzee - Marcel Modde - V\; De basisschool Binnen de Veste heeft een flink tik op de vingers gehad van de Onderwijsinspectie.fotomariekemandemaker DONDERDAG 9 MAART 2023 GO DENK I QNZ I KINDE1 iiiil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 36