^laÊI li I 22 Feyenoord vecht in Warschau tegen Sjachtar, F/i fa Kort Voetbal Flitsen EUROPALEAGUE Programma Quote van de dag Feyenoord EUROPALEAGUE ‘Ik had een natte droom. Daarom waren mijn benen te zwak’ De Oekraïense Iryna Koziupa is Sjachtar Donetsk-watcher en in die hoedanigheid kwam de journaliste Feyenoord als eens tegen. In okto ber 2017 vroeg ze de toenmalige trainer Paulo Fonseca hoe hij bij het naderende Halloween verkleed door de straten zou willen gaan. De Portugees koos voor een Zorro-kos- tuum, waarna Giovanni van Bron- ckhorst even later aangaf een pak van Superman te prefereren. Er werd gelachen en de volgende dag stonden beide trainers gefotoshopt op de cover van een sportkrant in Oekraïne. Als Zorro en Superman, uiteraard. Zes jaar later stelt Koziupa we derom vragen. Maar dit keer niet voor een vrolijk item. Bij Sjachtar Donetsk is inmiddels de Kroaat Igor Jovicevic de trainer en Arne Slot zwaait de scepter bij de Rotterdam mers. Voor de achtste finale van de Europa League, die in het Poolse Warschau wordt gespeeld, krijgen beide trainers serieuze vragen. En er volgen serieuze antwoorden. „Er is een synergie met de soldaten die voor Oekraïne vechten”, zegt Jo vicevic. „Zij gaan dood en wij spe len voetbal. Daar mee omgaan, dat leer je als trainer niet op de trainer- scursus. Wij willen net als in de vo rige ronde tegen Stade Rennais de soldaten trots maken.” Slot zegt even later dat de woor den, de stad Warschau, de tegen stander, kortom het hele plaatje veel indruk op hem maken. Van dichtbij al die Oekraïners zien en daar dan steeds de gedachte bij voe len dat ze vrijwel zeker dierbaren hebben verloren door de Russische invasie. „Het doet iets met ons”, zegt Slot. „Het doet iets met mij. Het komt binnen. Het is heel dicht bij in een land niet ver van Neder land.” Toch dient de knop om te worden gezet door de Rotterdammers, van avond in het stadion van Legia Warschau. Feyenoord knokt voor een plek in de kwartfinale van de Europa League. Slot arriveert vroeg in het stadion van de Poolse top club en pikt een stukje van de trai ning van de tegenstander mee, al vorens hij wordt gesommeerd te vertrekken. Pottenkijkers zijn niet welkom en de trainer van de tegen- Klaver naar FBK Games Lieke Klaver doet komende zomer mee aan de 42e editie van de FBK Games. Ze komt in Hengelo in actie op de 200 meter. Klaver (24) won afgelopen weekend bij de EK Indoor in Istanbul een zilveren medaille op de 400 meter, achter Femke Bol. Met het 4x400 meter-team veroverde ze de Europese titel, in een nieuw Nederlands record. Oranje klopt Kroatië De Nederlandse handballers hebben een belangrijke zege geboekt op Kroatië in het kwalificatietoernooi voor het EK van volgend jaar in Duitsland. Oranje zegevierde met 32-27 in het Indoor Sportcentrum Eindhoven, na een voorsprong van 15-13 bij rust. Kay Smits was met acht treffers aardig op schot voor de thuisploeg. Twee maanden cel PSV-fan De 20-jarige man uit Roermond die tijdens het duel PSV - Sevilla de doelman van de Spaanse club aanviel, is gisteren veroordeeld tot drie maanden cel, waarvan een maand voorwaardelijk. Ook kreeg hij van de politierechter een gebiedsverbod van twee jaar voor de omgeving van het PSV-stadion in Eindhoven opgelegd. De aanhanger zegt zich niks te kunnen herinneren van de gebeurtenissen. Basketbal ACHTSTE FINALES: SJACHTAR - FEYENOORD Voetbal Feyenoord strijdt vanavond in Warschau voor een plaats in de kwartfinale van de Europa League, tegenstander Sjachtar Donetsk vecht voor veel meer dan dat. Voor de trots van het land en voor de Oekraïense soldaten, die nog steeds dagelijks sneuvelen. „Het doet iets met mij, het komt binnen”, zei trainer Arne Slot c C TA c ACHTSTE FINALES Vermoedelijke opstelling Wellenreuther Pedersen Hartman Geertruida Hancko Kök9ü Wieffer Szymanski Jahanbakhsh Idrissi Giménez V) Cambuur-fans zijn zondag niet welkom in Eindhoven bij PSV. Burgemeester Dijssel bloem heeft het verboden. Het Formule 1-team van Ferrari heeft een grondig onderzoek aangekondigd naar de reden voor de opgave van Charles Leclerc tijdens de Grote Prijs van Bahrein. Rajiv van La Parra maakt het seizoen af bij Almere City FC. De 31-jarige aanvaller was transfervrij. - Jake Paul (bokser, YouTube-ster) Patrick van Aan holt voetbalt ook volgend seizoen voor PSV, De club uit Eindho ven huurt de 32-jarige links back nog een jaar van Gala- tasaray. Hij keerde eind ja nuari terug bij de club waar hij zijn opleiding ge noot. De Nederlandse 3x3 basketbal- sters spelen in de groepsfase van het WK in Wenen tegen ti telhouder Frank rijk, en Spanje, Oostenrijk en Brazilië. De man nen nemen het op tegen Mon golië, Zwitser land, Japan. Scott Parker is al na 67 dagen ont slagen als coach van Club Brugge. De Engelsman (42) was slechts twaalf wedstrij den de baas bij de Belgische kampioen. Club Brugge won on der leiding van Parker slechts twee duels. ATLETIEK HANDBAL VOETBAL 3x3 67 Mikos Gouka Warschau Vandaag 18.45 uur Sporting L. - Arsenal 18.45 uur Union Berlin - Union St. G. 18.45 uur L’kusen - Ferencvaros 18.45 uur AS Roma - Real Sociedad 21.00 uur Man. United - Betis 21.00 uur Juventus - Freiburg 21.00 uur Sevilla - Fenerbahce 21.00 uur S. Donetsk - Feyenoord DONDERDAG 9 MAART 2023 GO ”3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 22