Marechaussees te hard aangepakt ii O'S Oneervol ontslag na rrtegi iteitsonderzoek leidde tot zelfdoding Ich 'Schonere oceanen zijn nog binnen handbereik’ Zorgpersoneel met long covid krijgt geen vergoeding Er moet een breed onderzoek komen naar de manier waarop er wordt omgegaan met marechaussees als ze betrokken raken bij integriteitsonderzoeken. Medewerkers krijgen het gevoel dat ze als een melaatse aan de kant worden gezet De ‘menselijke maat’ is nu te vaak zoek, stellen Marechausseevereni ging Marver en de in militair recht gespecialiseerde advocaat Michael Ruperti. Aanleiding is de dood van mare chaussee Lennart Bantema (49) op 17 januari van dit jaar. Hij beroofde zichzelf van het leven nadat zijn Slachtoffers moeten individueel claims indienen, bepaalt de rechter »P4 werkgever hem oneervol had ont slagen omdat hij tegen de regels in zou hebben bijverdiend met de ver koop van een handboeiensysteem. Volgens de nabestaanden heeft de manier waarop dat ging een cruci ale rol gespeeld. Ze vinden dat hij ‘als een stuk vuil aan de kant is ge zet’ en strijden voor postuum eer herstel. Het ministerie van Defensie laat extern onderzoek doen naar het ontslag van Bantema. De krijgs macht wil leren van de gebeurtenis en kijken of er lessen zij n te trekken uit het ontslag en de manier waarop er met de medewerker is omge gaan. Wat de vakbond en advocaat betreft, wordt dat onderzoek veel breder ingestoken. Vakbondsvoorzitter Sven Schui tema van Marechausseevereniging Marver ziet dat er bij interne onder zoeken naar marechaussees vaak hard wordt ingegrepen. „De men selijke maat is dikwijls zoek. Zodra iemand over de schreef gaat, wordt er nog net geen rechercheteam op gezet en krijgen medewerkers het gevoel dat ze als een melaatse aan de kant worden gezet. We snappen dat de marechaussee zo integer mo gelijk wil zijn. Maar hoe je daar komt, dat kan anders.” voelen door dezelfde organisatie waar ze hun bloed, zweet en tranen voor hebben gegeven.” Een van de problemen is volgens Marver dat het binnen de krijgs macht moeilijk is om maatwerk te leveren. Militairen kunnen een ne gatief ambtsbericht krijgen of ont slag. „Daartussen zit niets. Bij de politie bijvoorbeeld is voorwaarde lijk ontslag ook mogelijk. Dan heeft iemand nog een allerlaatste kans,” Het ministerie van Defensie laat in een reactie weten nog geen breed onderzoek te willen laten uitvoe ren. Het departement wacht eerst de uitkomsten van het onderzoek in de zaak-Bantema af, aldus een woordvoerder. Onderzoekster Strokal blijft ondanks alles optimistisch over de toekomst >P7 Kille brieven Ook de gespecialiseerde advocaat Michael Ruperti maakt zich grote zorgen over de bejegening van mi litairen die ergens van verdacht worden of een keer een fout maken. „Jarenlange trouwe dienst telt plot seling niet meer. Kille brieven en woorden tijdens interne onderzoe ken en rechtszaken voelen als ka raktermoord en hakken er enorm in. Ik heb talloze cliënten zien afta kelen, omdat ze zich onbegrepen, niet gehoord en in de steek gelaten Den Haag Beweerden meteorologen onlangs nog dat we niet hoefden te rekenen op sneeuw die zou blijven liggen, gisteren viel het in Zeeland met bakken uit de lucht. En dat leverde overlast op, want ineens moest je door sneeuwjacht naar werk of school. Maar het bracht vooral ook heel veel pret. Nieuwsmedia - V- KWl •ZEELAND2 donderdag 9 maart 2023 5°c P16 Weeroverzicht lange termijn - Sven Schuitema, Marver Prijs €3,30 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging P15 Ld 0 5 1 o: 3 ■O 5 Raymond Boere Jaargang 265 PZC is onderdeel van: CS pzc.nl Ook voor het laatste Jjl Zeeuwse nieuws lllllllllllll 8 II 711688 H 555554 II 3 JJ' 'j 7 .«o».

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 1