Verbouwing op plek De Vissershaven is vertraagd u w 1 Veere wil Woningwet inzetten tegen leegstand in Koudekerke 6 jg|S El J J fe pandjesbaas Kust Burgemeester en wethouders van Veere willen de Woningwet inzetten om iets te doen tegen de jarenlange leegstand in de Banckertstraat in Koudekerke. Voor de zomer willen we in actie komen Aan de steigers en bouwmaterialen te zien zou je denken dat er volop verbouwd wordt. Maar er gebeurt al heel lang niets meer. Volgens een gemeentewoordvoerster heeft dat te maken met een ontbrekende ver gunning. „Er was een vergunning afgegeven voor cascoherstel. Die van overtuigd dat er voldoende on dernemers zijn die de woningen Examinator Van een conflict met de gemeente is geen sprake, zegt hij. Wat het dan wel is, licht hij toe met een meta foor. „Een gemiddelde vwo-scho- liere zit in het examenjaar maar kan door ziekte het hele jaar niet naar school. Met zelfstudie en veel inzet doet ze toch haar examens en tegen verwachting met verve, maar Wethouder René de Visser (SGP, ruimtelijke ordening) liet dat maandagavond weten aan de leden van de commissie Ruimtelijke Ont wikkeling. „We bereiden het be sluit momenteel voor.” Hij verwacht dat het college voor de zomer via die wet probeert de ei genaar zover te krijgen dat hij iets doet aan de woningen. „Want ze verloederen, tuinen verwilderen, ruiten zijn ingegooid. Daardoor ontstaat er overlast en gevaar voor de omgeving en de volksgezond heid.” ze treft helaas de meest strenge exa minator van Nederland, die haar proeve niet honoreert omdat ze vergeten is haar naam boven het examenformulier te zetten. Leer ling en examinator zijn zich beiden nu aan ’t bezinnen.” Op de plek waar tot 2021 De Vis sershaven zat en in twee aanpa lende panden wil Deijnen een 265 vierkante meter grote horecazaak bouwen die doorloopt van het Bel lamypark tot aan de Sarazijnstraat. Een uitbater moet nog worden ge vonden. Op de bovenverdieping wil Deijnen acht appartementen inrichten. ten leegstaan van de woningen. „We hebben namelijk geen leeg- standsverordening.” Maar hij vindt dat zo’n verordening misschien Zoutelandeen Domburg Hij vertelde dat in verschillende Veerse kernen woningen al een lange tijd leeg staan. „Ook in een plaats als bijvoorbeeld Domburg en Zoutelande.” Dat bleek ook vorige week tijdens de vergadering van de stadsraad Domburg waar geklaagd werd over de grote leegstand van woningen in hun stad. De wethou der: „Zoiets is ook slecht voor de leefbaarheid.” Vorige Veerse colleges probeer den iets aan de leegstand te doen door in overleg te gaan met de eige naar en hem zo te bewegen die wo ningen weer beschikbaar te stellen voor verhuur. Dat leverde uiteinde lijk niets op. Het huidige college kiest er daarom voor via de wet de eigenaar zover te krijgen. De Visser: „Het is toch wel heel bijzonder dat in een tijd waarin zo’n vraag is naar woonruimte die woningen al zo veel jaren leeg staan.” De Visser vindt dat onbegrijpelijk. „Waarom laat iemand zo zijn ei ken van corona, de omvang van het project, maar ook met tegenvallers en niet beschikbare vaklieden. Be- langrijker is dat we dit voorjaar weer aan de slag gaan met het res taureren van de gevels. Daarna wor den ze geschilderd, zodat ze er straks weer prachtig bij staan.” werkzaamheden zijn afgerond, maar daarna is het verbouwen ge woon doorgegaan. Daar is geen toe stemming voor verleend en daarbij zijn ook beschadigingen toege bracht aan het Rijksmonument uit 1653. Wij wachten daarom nu op nieuwe plannen.” Middelburger en Erik Deijnen is al sinds 2004 eige naar van het pand. Toen De Vis sershaven er in 2021 mee stopte, kwam het pand leeg te staan. Een mooi moment voor een verbou wing, want er was al heel lang niks meer aan het gebouw gedaan. De werkzaamheden waren al begon nen toen de plannen in de prullen bak verdwenen. Dat was omdat het Dit voorjaar weer aan de slag gaan met het restaureren van de gevels graag kopen om op te knappen en te verder aan dat er niet specifiek op verhuren of verkopen. „Ik hoop dan getreden kan worden tegen het la- ook dat hij ooit eens zwicht voor een aantrekkelijk aanbod.” De wethouder denkt dat de wo ningwet de mogelijkheid biedt de eigenaar te dwingen de woningen toch ingevoerd moet worden. „Dan op te knappen zodat ze ook weer hebben we namelijk een middel in verhuurd kunnen worden. Hij gaf handen om in actie te komen tegen langdurige leegstand.” aanpalende pand van vrijkwam en het idee ontstond om op de begane grond één grote hore- caruimte te maken. Volgens Deijnen is dat plan er nog steeds, maar verloopt het pro ject om allerlei redenen moeizaam. „Het heeft te maken met het uitbre- Duitse eigenaar Chris Maas (PvdA/GL) vroeg aan het begin van de vergadering waarom wethouder Marcel Steke- tee (HW) tijdens een partijbijeen komst onlangs bekendmaakte dat het college wil optreden tegen de jarenlange leegstand. Hij vindt het verrassend dat zoiets tijdens zo’n bijeenkomst openbaar wordt ge maakt. Hij benadrukte dat ook zijn fractie vindt dat er iets gedaan moet A Het onkruid staat hoog in de voor- en achtertuinen in de Banckertstraat. worden aan die leegstand. Maar hij wilde vooral weten of het college waarna de eigenaar ze leeg liet wel zorgvuldig handelt door zo in staan. Hij heeft tegenover de ge- de openbaarheid te treden. Hij meente al een paar keer beterschap vroeg dan ook of de D uitse eigenaar beloofd en signalen gegeven dat hij op dat bewuste moment al wist dat toch iets aan de situatie wilde doen, het college zoiets van plan is. Zo vroeg hij op 1 maart vorig jaar De Visser verzekerde hem dat die nog een omgevingsvergunning aan man op de hoogte was en het Veerse zodat hij de woningen kon opknap- college heeft nog enkele maanden pen en opnieuw verhuren. Maar nodig om alles goed voor te berei- uiteindelijk is daar niets van te- den. „Voor de zomer willen we in rechtgekomen, actie komen.” In het midden van de Banckert- Onbegrijpelijk straat staat een blok van tien wo ningen waarvan twee nog steeds verhuurd worden. In de loop van de gendom verwaarlozen?” Hij is er- jaren zijn de huurders van de an dere acht woningen vertrokken Aanpak Banckertstraat FOTO LEX DE MEESTER VLISSINGEN - Wendy de Jong Het karakteristieke pand op de hoek van de Nieuwendijk en het Bellamypark waar restaurant De Vissershaven in huisde, staat al jaren in de steigers. De horeca zaak die daar voorzien was en ook de appartementen op de eerste verdieping hadden zo on derhand al klaar moeten zijn. Wat is er aan de hand? - René de Visser, wethouder Veere Emile Calon Koudekerke - Erik Deijnen, eigenaar WOENSDAG 8 MAART 2023 WA I aSiiwB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 34