u kt Ballet, toneel en muziek De Agenda De rubriek De Agenda gaat over mensen achter evenementen. Deze keer Gijs Kamphuis. Hij organiseert Lazy Sunday aan het strand van Retranchement. ijs Kamphuis houdt twee keer per jaar een Lazy Sunday aan het strand van Retranche ment. Tot dusver met ben aant zoeken na de route, ma kweet nie welk nen afslag dak moe pakken vo de juste boane te vinden, ik ben aant vloeken op de route ma kwee nie welk nen afslag dak moe pakken vo tgeluk vo mie te winnen’, klinkt het. Zo te horen zijn de drie West-Vlamingen niet vies van hiphop uit de jaren negentig. Qua geluid doen ze vaak aan Tupac, maar ook aan Fun Lovin’ Criminals denken. meur mee, zet jezelf aan een tafeltje en geniet van de mooie muziek.” Hiphop In januari verscheen het debuutal bum van Weireldverbeteroars?, geti teld We zin rond uit. Daarop huidige single Onderboane, een nummer over de zoektocht van twintigers en derti gers naar een route in het leven. ‘Ik Broeder Dieleman Behalve de Lazy Sunday twee keer per jaar organiseert Kamphuis elk jaar in augustus ook Zomer Festival op de Markt in Retranchement. „Daar zijn we al volop mee bezig. Broeder Dieleman komt headlinen, dan heb je meteen een primeur. Rosann, die de halve finale van de Vlaamse The Voice haalde, komt. Net als Bad Eyes uit Gent, dat nineties- Neem je goede humeur mee en geniet van de mooie muziek rock maakt. Die kwam ik twee weken terug in ‘t Beest in Goes tegen toen ze daar speelden. Daar was ik ook, dus toen heb ik ze na hun optreden even gesproken.” Doet-ie handig die Kamphuis. Maar noem hem vooral geen pro grammeur. „Ik noem het vooral hobby”, zegt-ie. „Ik vind het leuk om met muziek bezig te zijn.” Geld voor een entreeticket hoeven we niet mee te nemen zondag, want Lazy Sunday is gratis. „Neem vooral je goede hu- Show in het buitenland Er staan telkens twee namen op het Lazy Sunday-affiche. Zondag zijn dat Weireldverbeteroars? en Lonsin, alle bei uit België, zoals de meeste arties ten die Kamphuis boekt. „Vaak is een optreden bij ons voor Vlaamse acts hun eerste stap buiten België.” La chend: „Het is maar een paar hon derd meter, maar toch.” Trio Weireldverbeteroars? maakt, net als bijvoorbeeld succesvolle land genoten als Zwangere Guy en Tou rist LeMC, hiphop in de eigen taal. West-Vlaams in hun geval. „Ik vind die Vlaamstalige hiphop leuk. Ik ont dekte Weireldverbeteroars en likete ze op Facebook. We kwamen in con tact en ik zei: als jullie een keer wil len langskomen zijn jullie van harte welkom. Dat wilden ze dus wel. Het is bij ons makkelijk, hoor. En low budget. Als ze niet willen, is het ook goed.” Ultieme soundtrack De tweede artiest zondagmiddag in strandpaviljoen De Zeemeeuw is Lonsin, artiestennaam van Annelies Lantsoght. De Brusselse noemt haar muziek ‘elektronische droompop’. Denk aan minimalistische beats in combinatie met een heldere zang stem. De ultieme soundtrack bij een luie zondag, zou je bijna willen zeg gen. Lonsin is nog geen hit op You Tube en de streamingplatforms, en mede daarom kan Kamphuis haar zondagmiddag in De Zeemeeuw neerzetten. „In België heb je een ge weldige website: vi.be. Daar vond ik haar. Ik stuurde een mailtje. Zo sim pel kan het gaan.” muzikanten uit de akoestische sin- ger-songwriterhoek, maar komende zondag gooit hij het met electropop en hiphop over een andere boeg. Geen slechte zet. Beide genres wor den de laatste jaren grijs gestreamd op de Spotify’s en Deezers van deze wereld. Niet dat Kamphuis (43) daar erg mee bezig is, trouwens. Lazy Sunday is klein en tegelijkertijd groot genoeg, vindt hij. „Als het gro ter wordt, dan wordt het vanzelf ook duurder. Zoals het nu is, is het prima.” Hoeveel mensen er gemiddeld op afkomen „Goh, laten we zeggen hon derd man. En daarbij komt een derde speciaal voor de muziek en bestaat twee derde uit mensen die een strandwandeling maken en blijven hangen. Ik vind het allemaal prima en te gek. Het moet zo laagdrempelig mogelijk zijn. Kunnen de acts een beetje naamsbekendheid krijgen.” VL DINSDAG 7 MAART 2023 Gijs Kamphuis in strandpaviljoen De Zeemeeuw in Retran chement waar het zondag Lazy Sunday is. FOTO FRANK PETERS Gedonder in de polder Toneelvereniging Thalia Breskens speelt Gedonder in de Polder. Dat gaat over Henk en Annie, die al 40 jaar een buurtsuper in het dorp hebben. Alles gaat zo zijn (slakke) gangetje. Tot er een grote, mo- Topballet in Oostburg Combinatie van drama en tragedie afgezet tegen de strijd tussen goed en kwaad. The Ukrainian National Ballet of Odessa brengt een inspi rerende versie van Swan Lake, het Zwanen meer. Over de romantische liefde tussen prins Siegfried en prinses Odette, koningin van de zwanen. Het is een van de be roemdste en meest geliefde wer ken. Woensdag 8 maart om 20.00 uur. Kaartje kost 29,50 euro. Voorjaarsconcert Muziekvereniging St. Cecilia uit Philippine geeft samen met Konink lijke fanfare Braakmanszonen en dochters uit Boekhoute een voor jaarsconcert onder leiding van diri gent Aimé Goemé. Thema: ‘grenze loze voorjaarskriebels’. Na afloop volgt een ‘vrolijke noot’ van Arthur Wauters. Dorpshuis de Kaaie, Wa ter poortstraat 1a in Philippine. Zondag 12 maart om 14.30 uur. De toegang is gratis. derne super in het dorp komt. MFC De Korre, Ghistelkerke 1a in Bres kens. Zaterdagavond 11 maart om 20.00 uur. Na afloop is het bal met coverband STUK. Zondag 12 maart om 14.00 uur een middagvoorstel ling. Lazy Sunday wordt door - onder anderen - Gijs Kamphuis georgani seerd in naam van Stichting Evene menten Retranchement (SER). Zon dag 12 maart. Locatie: strandpaviljoen De Zeemeeuw. Het begint om 14.00 uur. Het Zomer Festival in Retranche ment vindt dit jaar plaats op 19 en 20 augustus. Ook dat is, net als Lazy Sunday dus, gratis toegankelijk. - Gijs Kamphuis Stichting Evenementen Retranchement Mario Wisse Retranchement G Lazy Sunday aan het strand is gratis, klein maar groot genoeg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 48