u C.-WR Autisme, opruimactie en straó DEAGENDA Rubriek De Agenda gaat over mensen achter evenementen. Dit keer het kostersechtpaar Marlies en Arie Deurloo van de Corneliuskerk in Noordwelle. Daar treedt zaterdagavond het ensemble Consort of Voices op. wen-Duiveland). „Die vleugel is in middels veertig jaar oud en nu aan renovatie toe. Dat gaat ook gebeuren. Het kost een paar centen, maar dan heb je ook wat”, vult Arie aan. Het optreden van Consort of Voi ces zaterdagavond vindt plaats onder de koepel van CASD. Het programma biedt drie cantates van Georg Frie- dich Handel. Ook staan de Ouverture in D, de Sonate in De voor viool en klavecimbel en de Triosonate in F voor fluit, viool en barokcello op de speellijst. Het concert wordt uitge voerd door sopraan Mariotte van ’t Hof, André Poortvliet op klavecim bel, beiden afkomstig uit deze regio en verder door Liesje van Massen- hove (blokfluit), Yumina Ishii (ba- rokviool) en Julia Dolz (barokcello). Voor Marlies en Arie betekent dit evenement dat ze zaterdag ettelijke uren vooraf aanwezig zullen zijn voor de gewenste opstelling van de stoe len in de kerkzaal. De keuken zal dan gevuld zijn voor de verzorging van koffie en thee voorafgaand aan het concert en voor een drankje in de pauze en na afloop. „Het koorge- deelte van de kerk wordt daarvoor met statafels als foyer ingericht. Dat is heel sfeervol”, zegt Marlies. De Corneliuskerk biedt in de zaal plaats aan honderd bezoekers en op de galerij kunnen er nog twintig ex tra mensen bij. Het kostersechtpaar hoopt op een grote opkomst. Marlies en Arie doen daar graag een extra stapje voor met het ophangen van posters en ronddelen van flyers. Bo vendien schreef Marlies er een wer vend stukje over in het magazine van de ‘Protestantse Gemeente Samen aan Zee’. Daarin prijkt ook de agenda voor volgende optredens in de Cor neliuskerk, zoals: Koralen uit de Mat thaus Passion (8 april), Windbroke met Keltische volksmuziek (12 au gustus), Van Klassiek naar Jazz (9 september) en Mike Boddé en Vrien den (30 september). Vanaf het allereerste begin van De Kunstschouw, de grootste beeldende kunstmanifestatie in Zeeland, geldt de Corneliuskerk ook als een van de locaties om kunst te aanschouwen. Zo ook dit jaar in de derde week van juni. „Daarnaast is onze kerk het hele zomerseizoen dagelijks geopend. Be langstellenden kunnen hier zo naar binnen lopen. Veel mensen maken daar gebruik van, ook om het mooie kunstwerk van Iris le Rutte, de ‘zwe vende bank’ voor de ingang te bekij ken. We liggen tenslotte langs een fietsroute”, zegt Arie met trots. Bechstein-vleugel Toen Barbara van Andel (voormalig voorzitter van De Kunstschouw, red) en haar man Jonathan jaren geleden vertrokken uit hun landhuis in Noordwelle schonken zij hun Bechstein-vleugel aan de Cornelius kerk. „Dat was een mooi geschenk dat de mogelijkheden voor optredens hier enorm verruimde”, zegt Marlies. Zij zag de aanvragen voor optredens direct toenemen. Aanvankelijk van musici en ensembles zelf en vervol gens ook van een organisatie als CASD (Culturele Activiteiten Schou- Die vleugel is inmiddels veertig jaar oud en nu aan renovatie toe. Dat gaat ook gebeuren - Arie Deurloo ehoud van een monu- mentale dorpskerk vergt geld, inventiviteit en in- zet. Als het gebouw ge- middeld nog maar circa één keer per maand voor de eredienst wordt gebruikt, moet er meer gebeu ren. Dat besef leeft in Noordwelle al jaren en resulteerde in 2005 in de op richting van de Stichting Vrienden van de Dorpskerk Noordwelle. De Corneliuskerk staat zowel let terlijk als figuurlijk in het hart van het dorp. „Veel mensen voelen be trokkenheid bij dit gebouw, niet al leen vanuit religieuze overweging en ook niet uitsluitend bewoners. Ook mensen die hier vroeger woonden én recreanten”, benadrukt Marlies Deurloo. „De ‘Vrienden van’ doneren jaar lijks minstens 10 euro. Bij de oprich ting in 2005 hebben we dankzij wat grotere donaties en hulp van fondsen belangrijke voorzieningen kunnen treffen voor een meer multifunctio neel gebruik van de kerk.” Marlies somt op: „Een keuken, verwarming, kroonluchters, de kerkbanken eruit en ervoor in de plaats losse stoelen.” Met die losse stoelen is het moge lijk steeds een andere opstelling te maken, afgestemd op de wensen van de artiesten. „Door al dat sjouwen hoefje niet naar de sportschool”, grapt Arie Deurloo, die zijn vrouw graag bijstaat in de functie van gast vrouw en het kosterschap. Het echt paar woont recht tegenover de kerk in de Dorpsring en kan dus altijd snel ter plekke zijn. 1 El DINSDAG 7 MAART 2023 Kostersechtpaar Marlies en Arie Deur loo bij de Bechstein- vleugel in de Corneliuskerk in Noordwelle. foto sandra SCHIMMELPENNINK Zorgen voor een kind met autisme, dat is woensdag het onderwerp van een thema-avond op het kan toor van SMWO aan de ’s-Heer Elsdorpsweg 12 in Goes. Inloop vanaf 18.00 uur, aanmelden via mantelzorg@smwo.nl Het Inloophuis van Westerlicht in Zierikzee opent donderdag de deuren. Mensen en hun naasten die getroffen zijn door kanker kun nen hier wekelijks op donderdag terecht. Het inloophuis is gevestigd aan de De Jongestraat 5a in Zierik zee en is open van 13.30 tot 16.00 uur. Meer info: westerlicht.eu In Hotel Terminus in Goes wordt vrijdagavond een lezing gehouden door Bert van der Kruk, over een treinreis per Pullman door vier Oostbloklanden. De lezing begint om 20.00 uur. Meer via nvbs.com Gezamenlijke opruimactie Schone Schelde zaterdag in heel Zeeland. Vrijwilligers struinen dijken en strandjes langs Wester- en Ooster- schelde af op zoek naar af val. On der meer de strandjes bij de Schelphoek en bij Ouwerkerk wor den opgeruimd. Van 10.00 tot 12.00 uur. Zaterdag is straó in Scharendijke Met om 12.00 uur de paardenkeu- ring en aansluitend de strandrit. Om 14.00 uur is de rondrit in het dorp. Joris Escher geeft zaterdag om 15.30 uur een lezing over het boek Escher worden’ in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Joris vertelt die middag over zijn zoektocht naar het leven van zijn oudoom M.C. Es cher. Aan melden kan via info@ko- perentuin.nl Consort of Voices, zaterdag, aanvang 20.00 uur. Kaarten via www.casd.nl Ali Pankow Noordgouwe ‘Door al dat sjouwen hoef je niet naar de sportschool’

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 46