puntje verdiend’ de finale ‘We hadden wel een Leonie Ton wint weer Zeeuws tussendoortje Swift voelt overwinning uit de handen glippen 15 ronde in de bekercompetitie volgde, omdat de finale met acht teams werd gespeeld is dat vanaf dit seizoen niet meer het geval. De finale bestaat uit zestien teams en wordt volgens het knock-out systeem gespeeld. In de eerste ronde treft Dallinga. com de ploeg uit Sprundel, Aartsbouw. Meteen een pittige opdracht, maar tevens een haal bare kaart, volgens teamcaptain Berry Dallinga. Voorafgaand aan de wedstrijd was het verschil op de ranglijst al maar liefst 15 punten. Binnen de lijnen was daar niets van te zien. De Arne- muidenaars korfbalden onbevan gen en raakten niet van de wijs door alle luidruchtige sfeeracties in de hal van Dalto. Van het begin tot het einde was TOP gelijkwaardig aan de huizenhoge favoriet voor de ti tel. „Ik ben trots op wat we hebben laten zien”, zei Coppoolse. „We hebben de hele tijd strijd geleverd. Het is zonde dat je dan zo nipt ver liest.” TOP was vaak wel wat slordig in de afronding. Tal van korte kansen werden gemist. Maar ook Dalto was niet in goeden doen. Daarom liep de score ook niet hoog op. Halver wege, bij de stand van 10-8, wisten de gasten dus dat er nog mogelijk heden waren in de tweede helft. Die kwamen er ook. Tot de 16-12 van Dalto leek TOP de grip op het duel kwijt, maar toen kwam de beste periode van de Arnemuide- naars. Ze scoorden vijf keer op rij en namen zo brutaal een voorsprong. Met nog vijf minuten te gaan gooide Jurgen Janse de 16-17 binnen. Een minuut later zorgde Anita de Rid der voor de 17-18. Spannend onderin „Het was jammer dat we het daarna niet konden volhouden”, zei Cop poolse. „We misten aan het einde net wat kracht om door te duwen. En we maakten misschien net de verkeerde keuzes om nog een doel punt te maken.” Bij 20-19 draaide een afstandsschot van Suzanne de Jong nog ongelukkig uit de korf. Dalto onderschepte toen de bal en speelde het vakkundig uit. In Drie bergen wisten ze dat ze goed weg waren gekomen. Onderin gaat het nu tussen TOP Arnemuiden (11 punten) en Dee- tosSnel (10). TOP zal DeetosSnel onder zich moeten houden om niet te degraderen naar de hoofdklasse. PM MAANDAG 6 MAART 2023 Hoestend hijgde Leonie Ton uit na haar 65 van Walcheren. Het klonk alsof ze flink moest bijko men, maar de duuratlete uit Wis senkerke relativeerde het ge proest. „Ik heb een beetje last van m’n luchtwegen. Dat speelt vooral op als ik net gestopt ben met hardlopen...” Ton, die vorig jaar ook al eerste werd, had heerlijk gelopen. Ze fi nishte na 5.17.46 uur, als vierde overall. Alleen het stuk strand tus sen Oostkapelle en Breezand lag er volgens haar zeer beroerd bij. „Nou heb ik al vaak op het strand gelopen”, zei ze, „maar ik heb het zand nooit eerder zo rul gehad. Er was geen stuk waar je niet hele- - Joop van den Oudenhoven Jean Paul de Bruijn won zijn partij tegen Freddy ter Braak. FOTOANNEHANA Leonie Ton bedankt Wouter de Vries voor het samen afleg gen van de 65 van Walcheren. maal in wegzakte.” De Noord-Bevelandse heeft weer een aantal mooie plannen voor 2023. De 65 van Walcheren mag dan de langste hardloopwedstrijd van Zeeland zijn, voor haar is het een soort tussendoortje. Over twee weken loopt ze een 12 uurs- loop in Sittard, in mei volgt de Ul- tr’Ardeche in Frankrijk (222 kilo meter) en in september is weer de Spartathlon (246 kilometer). „Eigenlijk was ik helemaal niet van plan om de Spartathlon te lopen”, vertelde ze. „Ik was twee keer gefinisht en toen vond ik het al heel mooi. Ik was daar dankbaar voor. Maar vo rig jaar begon het toch weer te kriebelen. Vandaar dat ik me in ja nuari graag wilde kwalificeren, wat ook is gelukt. Wat ook mee speelde, is dat mijn dochter de leeftijd heeft om een keer mee te gaan.” Een stunt van jewelste hing in de lucht, zaterdagavond in Drieber gen. TOP Arnemuiden, dat tegen degradatie strijdt in de Korfbal League 2, stond vier minuten voor tijd op voorsprong tegen koploper Dalto. Dat de ploeg van coach Edwin Coppoolse uitein delijk met 20-19 verloor, was zuur. „We hadden toch wel een puntje verdiend.” De korfballers van Swift, For tis, Tjoba en Atlas speelden allemaal tegen een ploeg die hoger dan hen stond. Hoofd klasser Swift had kansen op de overwinning, maar greep 'm niet. Atlas won wel. Overgangsklasse. Fortis-Valto 14-26: Dat Fortis van de koploper verloor, vond coach Leonard Debbaut ‘no big deal’. „We hebben nog best aar dig gekorfbald”, zei hij. Bij rust was het ook maar 10-13. „Daarna scoorden ze zo verrekte goed, dat ze bij ons wegliepen. Toen verdween ook het geloof bij ons.” Hoofdklasse. Swift-DOS 17-18: De thuisploeg had volgens aanvoerder Joren Gillissen een eerste helft die oké te noemen was. Bij rust leidde Swift tegen de nummer twee met 11-7. „Het was niet vlekke loos, maar prima.” In de tweede helft vertraagde DOS het spel enorm en daar hadden de oran je-zwarten moeite mee. „Je zag het daardoor lang zamerhand kantelen”, zei Gillis sen. „Deze nederlaag had niet ge hoeven. Ons strijdplan voor vol gende week ligt al klaar.” Dan moet Swift meteen al uit tegen DOS. De wedstrijd van zaterdag was namelijk een inhaalduel. Swift- DOS ging eerder niet door van wege de brand in het naburige asielzoekerscentrum. Roeland van Vliet Vlissingen Roeland van Vliet Driebergen Eerste klasse. Tjoba-Excelsior 19-27: Tjoba (foto) was meer aan de tegen stander gewaagd dan de uitslag doet vermoeden. „Aan het einde gooiden ze er nog een paar in en was de overwin ning wat geflatteerd”, vond Jouri van den Broeke, de coach van de eersteklasser uit ‘s-Heer Hendrikskin- deren. Tjoba werd aan vankelijk behoorlijk op achterstand gezet. Het miste reboundkracht. Daarom bracht de coach Stijn Langedijk in het veld, die met zijn lengte wat meer voor de ploeg kon betekenen dan Jurgen de Kunder. Bij rust (11-12) was de aansluiting ge maakt. Tot 16-17 was de thuis ploeg nog in de race, maar daarna was het klaar. „Je zag dat Excelsior heel makkelijk aan doelpunten kwam, waar wij er juist hard voor moesten werken.” TOP, hier op archiefbeeld, pakte bijna een punt bij koploper Dalto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 47